بهار متفاوت بازار اجاره؛ انتظار مالکان بالا رفت
بهار متفاوت بازار اجاره؛ انتظار مالکان بالا رفت

اکوایران: یک واسطه‌گر ملکی از افزایش تقاضا در بازار اجاره خبر می دهد و می گوید پیشنهاد افزایش اجاره بها از سوی مالکان حدود ۵۰ درصد است .

به گزارش اکوایران، برخلاف بازار سرد خریدوفروش ملک، فصل داغ اجاره فرا رسیده است و مشاوران ملکی از افزایش تقاضا در این بخش خبر می‌دهند.

یک واسطه‌گر ملکی در نواب با اشاره به افزایش متقاضیان رهن و اجاره در این محله می‌گوید: نسبت به سال گذشته، رهن و اجاره بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است و اغلب موجران به سقف معین شده دولت توجهی ندارند. 

او با اشاره به اینکه در محله نواب برای هر مترمربع رهن خانه به طور متوسط و متغیر، ۱۰ میلیون تومان تعیین می‌شود می‌گوید: برای رهن کامل واحدی با ۴۰ مترمربع زیربنا و دارای امکانات حداقل باید ۵۰۰ میلیون تومان و بدون امکانات ۴۰۰ میلیون تومان در نظر داشت.

مشاهدات ما نشان می‌دهد، در این محله، برای رهن کامل واحدی ۵۵ متری و دارای آسانسور و انباری، ۵۰۰ میلیون تومان و برای رهن کامل آپارتمانی  با ۷۰ مترمربع و بدون پارکینگ، ۶۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

در این محله، برای رهن واحدی ۹۰ متری و بدون پارکینگ و انباری، ۶۵۰ میلیون و برای اجاره آن، ۴ میلیوتن تومان پیشنهاد شده است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]