بازار مسکن در محله جمهوری یخ زد+جدول
بازار مسکن در محله جمهوری یخ زد+جدول

اکوایران: یک واسطه‌گر ملکی در محله جمهوری معتقد است :‌ هم‌اکنون بازار معاملات این محله در وضعیت راکد است و بعید است تا پایان سال و در یک ماه و نیم باقیمانده از ۱۴۰۲، تغییری در این روند رخ دهد.

به گزارش اکوایران، محله جمهوری یک محله قدیمی در مرکز پایتخت است که در منطقه ۱۱ شهر تهران قرار گرفته است؛ این محله با محله‌های ‌نصرت، میدان حر، سلسبیل شمالی، توحید، اسکندری، جمالزاده همسایگی دارد.

به گفته یک واسطه‌گر ملکی در محله جمهوری، هم‌اکنون بازار معاملات این محله در وضعیت راکد است و بعید است تا پایان سال و در یک ماه و نیم باقیمانده از ۱۴۰۲، تغییری در این روند رخ دهد.

او در رابطه با بازار اجاره نیز می‌گوید، در اسفندماه معمول است که جابه‌جایی صورت بگیرد و وجود تقاضا در این بخش ارتباطی به وضعیت قیمت مسکن ندارد.

به گفته این مشاور ملکی در منطقه ۱۱، متوسط قیمت هرمترمربع مسکن نوساز در بهمن سال گذشته ۷۰ میلیون تومان بود اما در بهمن سال جاری، به ۱۰۰ میلیون تومان برای هر مترمربع رسیده است.

او پیش بینی می‌کند که در اردیبهشت یا خردادماه سال آینده، قیمت مسکن شاهد جهش باشد چراکه در یک سال گذشته، وضعیت ملک در رکود بوده است.

 در جمهوری برای خرید یک واحد با ۶۰ مترمربع زیربنا، نوساز و دارای امکانات پارکینگ و آسانسور و انباری، ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تا ۶ میلیارد تومان نیاز است.

در این محله، واحدی با ۱۰۰ مترمربع زیربنا و نوساز، ۹ میلیارد تومان و واحدی دیگر با ۵۲ مترمربع زیربنا و ۲۰ سال عمربنا، ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

آپارتمانی ۳۹ متری و ۲۲ سال ساخت، ۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان و آپارتمانی ۸۵ متری و ۲ سال ساخت، ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون به فروش می‌رسد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]