درختان پادگان۰۶ قطع نشده است ؛تراموا چرخ لاستیکی مانند اتوبوس چند کابینه است
درختان پادگان۰۶ قطع نشده است ؛تراموا چرخ لاستیکی مانند اتوبوس چند کابینه است

رئیس شورای شهر تهران گفت: درختی در پادگان ۰۶ قطع نشده و اگر قرار باشد زمین تحویل داده شود درختان قطع نخواهد شد و فضای سبز آن حفظ می‌شود.

مهدی چمران در حاشیه دویست و هفدهمین جلسه شورای  شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز بودجه سال ۱۴۰۳ در شورا بررسی می‌شود، گفت: با توجه به این موضوع حتی تذکرات نیز حذف خواهد شد تا بررسی و تصویب بودجه تا پایان امروز به نتیجه برسد.

وی با اشاره به واژگونی قطار در خط ۲ مترو، گفت: یکی از قطارهایی که با برق ساکن کار می‌کرد، در حال آزمایش بود که با موانع انتهای ریل برخورد کرد و دچار حادثه شد. خوشبختانه حتی راهبر قطار نیز آسیب جدی ندیده اما هنو گزارش کامل آن اعلام نشده است. این حوادث ارتباطی با دغدغه ما برای تامین قطار ندارد. 

چمران با بیان اینکه اقدامات برای ساخت قطار ملی در حال انجام است، گفت: تا پایان سال آینده قطار ملی وارد خط خواهد شد.

وی با اعلام اینکه درختی در پادگان ۰۶ قطع نشده و اگر قرار باشد زمین تحویل داده شود درختان قطع نخواهد شد و فضای سبز آن حفظ می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر قرار بر ساخت و ساز باشد در قسمتی از آن انجام می‌شود و فضای سبز آن باید حفظ شود.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به وقوع حادثه برای یکی از پاکبانان، تصریح کرد: بنده اطلاعی از جزئیات حادثه ندارم اما در مجموع تامین لباس‌های شبرنگ، کار در شب و ایمنی کار را برای آنها دنبال می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه هنوز پیشنهادات ما عملیاتی نشده و سفارشات تا جایی که خودروسازان می‌توانستند آماده شده است، گفت: تصور ما بر این بود که تا پایان سال ۲ هزار اتوبوس وارد ناوگان شوند اما متاسفانه انجام نشد و به سمت خرید خارجی رفتیم.

چمران با اشاره به اینکه تراموا به صورت چرخ لاستیکی و به نوعی به شکل اتوبوس‌های دوکابین و سه کابین اجرا خواهد شد، تاکید کرد: در نهایت باید ارزیابی دقیق در مورد احداث تراموا صورت بگیرد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]