وضعیت بازار مسکن در شب عید ؛فروشنده هست خریدار نه
وضعیت بازار مسکن در شب عید ؛فروشنده هست خریدار نه

اکوایران: یک مشاور املاک در غرب پایتخت می گوید با وجود آن که خریدار در بازار کم است اما فروشندگان همچنان حاضر به عقب نشینی از قیمت های پیشنهادی خود نیستند .

به گزارش اکوایران، بررسی وضعیت بازار فروش مسکن در محله دهکده المپیک در منطقه ۲۲ تهران نشان می‌دهد که مالکان علی‌رغم کاهش بالای متقاضی و رکود حاکم، میل به افزایش تخفیف ندارند.

یک واسطه‌گر ملکی در این محله به اکوایران می‌گوید: تعداد متقاضی خرید در سه ماه اول سال جاری متوسط بود، ۶ الی ۷ ماه نیز شاهد رکود شدیدی بود و نه اینکه هیچ معامله‌ای صورت نگیرد اما بسیار کم بود؛ در ۲ ماه اخیر برخی هفته‌ها تقاضا بیشتر و برخی هفته‌ها تقاضا کمتر بوده است؛ اما مجموعا نسبت به سال گذشته حداقل ۵۰ درصد کاهش یافته است.

او می‌گوید نسبت به اسفندماه سال گذشته، به دلیل اینکه تقاضا کاهش یافته، آنچنان افزایش قیمت نداشته‌ایم اما از آذر ماه سال گذشته، هر دو سه هفته شاهد یک تورم در بخش مسکن بودیم و مالکان قیمت ملک خود را هر لحظه افزایش می‌دادند اما اکنون فروشنده زیاد و خریدار  کم است و پیش بینی می‌شود این وضعیت تا پایان سال ثابت بماند.

به گفته وی، متوسط قیمت هر مترمربع مسکن شخصی‌ساز و نوساز در دهکده المپیک و برای مثال در شهرک راه آهن، ۱۷۰ میلیون تومان است و در مناطق معمولی‌تر بین ۱۰۸ تا ۱۱۵ میلیون تومان است؛ غیر نوساز نیز به صورت میانگین هر مترمربع مسکن حدود ۶۵ تا ۷۰ میلیون تومان است.

آپارتمانی با ۱۱۰ مترمربع زیربنا و ۹ سال ساخت، ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و واحدی دیگر با ۱۴۳ مترمربع زیربنا و ۳ سال ساخت، ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

واحدی ۷۷ متری و ۳۰ سال ساخت، ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و واحدی ۵۸ متری و ۱۸ سال ساخت، ۴ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]