۲ سناریو برای سکه/ نوسان کاهشی سکه ادامه دارد؟
۲ سناریو برای سکه/ نوسان کاهشی سکه ادامه دارد؟

فنی‌های بازار معتقدند که ماندگاری سکه بالای مرز ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مهم است و در صورتی که این محدوده حفظ شود، احتمال اینکه به ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد وجود دارد.

به گزارش اکوایران، اونس طلا  که به عنوان پناهگاه سرمایه‌گذاران در شرایط تورمی، رکود و جنگ شناخته می‌شود، روز گذشته رکورد دیگری در بازارها به ثبت رساند. بر این اساس طلا که در ساعات پایانی بازارها در روز جمعه با نرخ ۲۴۱۴ دلار بسته شده بود، در نخستین ساعات اولیه بازارها به یکه‌تازی در بازارها پرداخت وبه ۲۴۵۰ دلار رسید. البته ساعت ۱۹دیروز به وقت تهران بر روی ۲۴۲۶ دلار قرار گرفت. 

تحلیلگران اقتصادی درباره این افزایش قیمت بر چند دلیلی مهم تاکید داشتند. از منظر این فعالان بازار هجوم سرمایه‌گذاران چینی، خوش‌بینی سیاستگذاران به تغییر سیاست‌های کلان، شهادت ریاست‌جمهوری و تنش‌های احتمالی از محرک‌های اصلی صعود طلا  است. 

با این حال نگاهی به روند قیمت سکه در سایت اتحادیه طلا و جواهر حکایت از کاهش ارزش این فلز گران‌بها دارد. در صورتی که هر کانال قیمتی را به ۱۰ پله مساوی تقسیم کنیم عصر دیروز قیمت سکه تا پله دوم کانال ۴۰ میلیون تومان پایین‌ آمده بود. همچنین در معاملات پشت خطی سکه نوسان محدودی را ثبت کرد و در نهایت رنج شد.

پیش بینی قیمت سکه امروز ۱ خرداد

برخی از سکه‌بازان در معاملات پشت خطی دوشنبه شب می‌گفتند در حال حاضر در صورتی که نرخ دلار کاهشی شود و طلای جهانی از قله تاریخی خود سقوط کند، تداوم  نوسان کاهشی سکه هم محتمل است. گفتنی است اونس طلا در حال حاضر در حدود ۲۴۱۴ دلار معامله می‌شود. 

در مجموع فنی‌های بازار معتقدند که ماندگاری سکه بالای مرز ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مهم است و در صورتی که این محدوده حفظ شود، احتمال اینکه به ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد وجود دارد. در غیر این صورت، اگر سکه مرز ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از دست دهد ممکن است تا کانال ۳۹ میلیون تومان عقب نشینی کند.

 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]