تتر خلاف بازار حرکت کرد/ قیمت دلار به کف کانال صعودی رسید
تتر خلاف بازار حرکت کرد/ قیمت دلار به کف کانال صعودی رسید

اکوایران: قیمت تتر برخلاف روند بازار ارز و سکه در روز سه‌شنبه بر مدار افزایش بود. معامله‌گران فنی معتقدند محدوده ۵۵ هزار و ۷۰۰ تومان کف خط روند صعودی دلار است.

به گزارش اکوایران، قیمت دلار هرات با کاهش کانال ۵۶ هزار تومان را از دست داد و به محدوده کف کانال صعودی برخورد کرد. قیمت دلار در تهران هم با افت وارد کانال ۵۶ هزار تومان شد. قیمت دلار هرات ۵۶ هزار و ۴۰۰ تومان شروع به کار کرد و و با کاهش ۸۰۰ تومانی در ۵۵ هزار و ۶۰۰ تومان بسته شد. قیمت دلار فردایی در پشت خط سه‌شنبه به ۵۶ هزار و ۷۹۰ تومان رسید.

قیمت درهم امارات با گپ منفی ۶۰ تومانی در ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان آغاز به کار کرد و با افت ۵۰ تومانی در ۱۵ هزار و ۴۵۰ تومان به کار خود پایان داد. قیمت دلار برآورد شده از درهم ۵۶ هزار و ۷۰۰ تومان است که با دلار هرات شکاف هزار تومانی دارد.

قیمت تتر برخلاف روند بازار ارز و سکه در روز سه‌شنبه بر مدار افزایش بود. قیمت تتر در روز سه‌شنبه با افزایش وارد کانال جدید شد و تا ۵۶ هزار و ۷۰۰ تومان بالا رفت که از لحاظ تکنیکال مرز مقاومتی مهمی محسوب می‌شود.

فاند خبری مثبتی که بازار ارز و سکه دریافت کرد دریافت بدهی بابک زنجانی و واریز آن به خزارنه بود. محمدرضا فرزین، رئیس‌ کل بانک مرکزی در این باره گفت؛ اموال بازگردانده شدۀ بابک زنجانی، دارایی‌های ارزی است و تماما به خزانۀ بانک مرکزی منتقل شد. خبرگزاری میزان هم در این باره نوشته میزان بدهی یک میلیارد و نهصد و شصت و هفت میلیون و پانصد هزار یورو بوده که تسویه شد.

طبق اعلام بانک مرکزی روز سه‌شنبه در مجموع معادل ۵۲۳ میلیون دلار حواله ارزی در نیما عرضه شد که از این میزان ۲۴۷ میلیون دلار معامله شد. در بازار نیز شنیده می‌شد بازارساز تزریق حواله درهم داشته است.

معامله‌گران فنی معتقدند محدوده ۵۵ هزار و ۷۰۰ تومان کف خط روند صعودی است که اگر از دست برود قیمت دلار می‌تواند با کاهش به کف کانال ۵۵ هزار تومان حرکت کند. از منظر فنی ۵۶ هزار و ۱۰۰ تومان حد خریدار در بازار بوده که تثبیت زیر یا بالای آن مهم است. اگر قیمت در زیر این عدد باشد میل به اصلاح در بازار بیشتر خواهد بود. اگر کف کانال صعودی دلار حفظ شود محدوده نوسان بین ۵۵ هزار و ۷۰۰ تومان تا ۵۶ هزار و ۳۰۰ تومان خواهد بود.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]