ارزپاشی بانک مرکزی برای سفرهای خارجی/ ۱۰۰۰ یورو ارز بگیرید
ارزپاشی بانک مرکزی برای سفرهای خارجی/ ۱۰۰۰ یورو ارز بگیرید

اکوایران: مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در شبکه ایکس از دو برابر شدن سرانه فروش ارز مسافرتی هوایی از ۵۰۰ به ۱۰۰۰ یورو خبر داد.

به گزارش اکوایران؛ مصطفی قمری وفا، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در شبکه ایکس از افزایش سرانه فروش ارز مسافرتی هوایی از ۵۰۰ به ۱۰۰۰ یورو خبر داد.

براساس اظهارات قمری وفا، با عنایت به ایام پایانی سال و افزایش تقاضای ارز مسافرتی، در راستای مدیریت بازار ارز و پوشش نیاز ارزی متقاضیان، سرانه فروش ارز مسافرتی هوایی به متقاضیان از ۵۰۰ به ۱۰۰۰ یورو افزایش می‌یابد و از تاریخ ۷ اسفند ۱۴۰۲ اجرایی می‌شود.

به گفته مدیر روابط عمومی بانک مرکزی، مدارک مورد نیاز در ارائه درخواست خرید ارز متقاضیان شامل ارائه گذرنامه معتبر، بلیط مسافرت هوایی و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور است.

قمری وفا اعلام کرده که تحویل ارز در درگاه خروجی فرودگاه‌ها به مسافران صورت می‌پذیرد و متقاضیان با ارائه مدارک مورد نیاز می‌توانند به شعب منتخب بانک‌های عامل ملی، ملت و سامان مراجعه کنند. 

در حالی امروز مدیر روابط عمومی بانک مرکزی از افزایش ۲ برابری ارز مسافرتی برای سفرهای هوایی خبر داده که سال گذشته برای مسافران هوایی حداکثر میزان ارز تخصیص یافته ۵۰۰ یورو بوده است. 

بر این اساس فروش ارز به افراد با سن قانونی کمتر از ۵ سال و ایرانیان مقیم خارج از کشور مجاز نیست و فروش ارز مسافرتی حداکثر از هفت روز کاری قبل از تاریخ پرواز مندرج در بلیت مسافران امکان پذیر است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]