دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲
مرتفع‌ترین ایستگاه هواشناسی کشور در تهران راه اندازی شد 10 دسامبر 2023

مرتفع‌ترین ایستگاه هواشناسی کشور در تهران راه اندازی شد

مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: مرتفع‌ترین ایستگاه هواشناسی کشور در ارتفاع ۳۷۵۰ متری از سطح دریا در ارتفاعات توچال تهران به صورت آزمایشی راه اندازی شد.

تسهیلات بدون بهره برای ساخت شناورهای مسافربری 10 دسامبر 2023

تسهیلات بدون بهره برای ساخت شناورهای مسافربری

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سازمان بنادر و دریانوردی از محل وجوه اداره شده تسهیلات ویژه به ساخت و نوسازی شناورهای مسافربری اختصاص داده است.

پیش‌بینی انتشار ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اوراق برای توسعه حمل و نقل عمومی 09 دسامبر 2023

پیش‌بینی انتشار ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اوراق برای توسعه حمل و نقل عمومی

دولت در قالب لایحه بودجه ۱۴۰۳ کل کشور قصد دارد با انتشار ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی، توسعه حمل و نقل عمومی را پیگیری نماید.

هدف‌گذاری برای کاهش ۹۰ درصدی تصادفات بر مبنای رویکردهای جهانی 09 دسامبر 2023

هدف‌گذاری برای کاهش ۹۰ درصدی تصادفات بر مبنای رویکردهای جهانی

مشاور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: هدف گذاری‌ها برای حذف ۹۰ درصد تصادفات و تلفات جاده‌ای بر مبنای رویکردهای جهانی و تحول فناوری بین سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۴۰ صورت پذیرفته است.

حذف سهمیه سوخت ناوگانی که بیمه شخص ثالث ندارند 09 دسامبر 2023

حذف سهمیه سوخت ناوگانی که بیمه شخص ثالث ندارند

سرپرست ستاد مدیریت سوخت حمل و نقل گفت: سهمیه سوخت ناوگانی که بیمه شخص ثالث نداشته باشند بعد از اطلاع‌رسانی و در صورت عدم تمدید بیمه، قطع خواهد شد.

لزوم اتصال ریلی مجدد ایران به افغانستان؛ فرصتهای اقتصادی کابل برای تهران 09 دسامبر 2023

لزوم اتصال ریلی مجدد ایران به افغانستان؛ فرصتهای اقتصادی کابل برای تهران

طالبان طی بازه دو ساله اخیر از موفقیت های اقتصادی نسبی برخوردار بوده که نوید بخش آینده ای روشن برای اقتصاد افغانستان و رشد پتانسیل های تجاری – ترانزیتی برای کشورهای همسایه همچون ایران است.

۵۰ هواپیما وارد کردیم و اصلا اعلام نکردیم 09 دسامبر 2023

۵۰ هواپیما وارد کردیم و اصلا اعلام نکردیم

منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه دولت رئیسی دولت عکس یادگاری بگیر با هواپیمای وارداتی نیست، عنوان کرد: در همین دولت ۵۰ فروند هواپیما وارد کردیم و اصلا اعلام نکردیم.

افتتاح بندر خشک ریلی تهران از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در راه‌آهن 09 دسامبر 2023

افتتاح بندر خشک ریلی تهران از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در راه‌آهن

کاظمی منش، مدیرکل راه‌آهن تهران افتتاح بندر خشک ریلی تهران در مرکز لجستیک آپرین را یکی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در حوزه ریلی دانست.

افزایش ۷ درصدی پذیرش مسافر در پروازهای خارجی کشور 09 دسامبر 2023

افزایش ۷ درصدی پذیرش مسافر در پروازهای خارجی کشور

در ۷ ماهه امسال میزان پذیرش مسافر در پروازهای خارجی کشور افزایش ۷ درصدی داشته و مسیر نجف – مشهد به عنوان پر ترددترین مسیر بین‌المللی در مهر بوده است.

انتخاب شرکت بدهکار چینی برای توسعه فرودگاه امام | نماینده مجلس: شرکت نفت، نفت ندارد که تهاتر کند! 09 دسامبر 2023

انتخاب شرکت بدهکار چینی برای توسعه فرودگاه امام | نماینده مجلس: شرکت نفت، نفت ندارد که تهاتر کند!

آغاز عملیات اجرایی توسعه فرودگاه امام و انتخاب شرکت گمنام و بدهکار چینی برای توسعه این فرودگاه، گمانه زنی هایی داشت که آیا شرکت نفت، نفت مازادی دارد که آنرا با چینی ها بخواهد تهاتر کند.

خبرهای اقتصادی مرتبط با حمل و نقل

در چشم انداز پویای اقتصاد جهانی، بخش حمل و نقل در نقش یک بازیگر محوری ظاهر می‌شود که نوسان مالی کشورها را در سراسر جهان هدایت می‌کند. در دهه‌های اخیر، اقتصاد حمل و نقل به عنوان یکی از قطب‌های حیاتی توسعه اقتصادی ملل، بر سرعت و جهت افکار اقتصادی جهان تأثیرگذار بوده است. اخبار اقتصادی تأثیرات به سازیی در اقتصاد حمل و نقل دارد و پیامدهای وسیعی در حوزه معماری مالی یک کشور را ایفا می‌کند.

خبرهای اقتصادی مرتبط با حمل و نقل

* اهمیت حیاتی اقتصاد حمل و نقل

به عنوان یک بند از موضوعات اساسی در اخبار اقتصادی، سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های حمل و نقل تأثیر قابل توجهی بر رشد اقتصادی دارد. تحولات کلیدی، مانند گسترش و ارتقای زیرساخت های حمل و نقل، به نقاط کانونی در اخبار اقتصادی تبدیل شده است. دولت‌ ها و شرکت های خصوصی منابع قابل توجهی را در توسعه جاده ها، پل ها، بنادر و سایر اجزای حیاتی سرمایه گذاری می‌کنند. این نه تنها فعالیت اقتصادی را در کوتاه مدت تحریک می‌کند، بلکه منجر به رشدی پایدار در بلندمدت می‌شود. یک شبکه حمل و نقل قوی اتصال را افزایش می‌دهد، تجارت را تسهیل می‌کند و یک کشور را به صورت رقابتی در بازار جهانی قرار می‌دهد.

* تاثیرات تکنولوژی در اقتصاد حمل و نقل

یکی دیگر از مباحث روز دنیا در اخبار حمل و نقل، تلفیق فناوری‌های پیشرفته در این حوزه است. پیشرفت‌هایی مانند وسایل نقلیه خودران، لجستیک هوشمند و سیستم‌های ردیابی به صورت زمینه‌سازی برای حرکت بهینه کالاها و افراد علاوه بر بهبود کارآیی، فرصت‌های اقتصادی جدیدی را ایجاد کرده و بهره‌وری اقتصادی را تقویت می‌کند. سیستم‌های لجستیک هوشمند زنجیره‌های تامین را بهینه می‌کنند، هزینه‌ها را کاهش می‌دهند و تاخیرها را به حداقل می‌رسانند. وسایل نقلیه خودران نه تنها راحتی، بلکه کارایی حمل و نقل را افزایش می‌دهند و به صنایع وابسته به حمل و نقل، از تولید تا تجارت الکترونیک، تأثیر به سزایی می‌گذارد. این فناوری‌ها دوران جدیدی را در حمل‌ونقل شکل می‌دهند که مستقیماً به رشد اقتصادی تبدیل می‌شود.

فناوری در حمل و نقل، از جمله استفاده از هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، سطح بهره‌وری را ارتقاء می‌دهد. انتظار می‌رود که شبکه‌های 5G به دنیای حمل و نقل امکان ارتباطات فوری و بی‌درنگ را به ارمغان آورند و سیستم‌های هوشمند شهری را به‌طور کامل متحول کنند. همچنین، برنامه‌ریزی حمل‌ونقل هوشمند باعث کاهش ترافیک و مصرف سوخت خواهد شد. از سوی دیگر، اقتصاد حمل و نقل با استفاده از منابع تجدیدپذیر، مسیری جدید برای مقابله با چالش‌های زیست‌محیطی ارائه می‌دهد.

* اهمیت انعطاف پذیری در دنیای اقتصاد

اخبار مرتبط با حمل و نقل بدون چالش نیست. اختلال در زنجیره تأمین، بلایای طبیعی یا تنش‌های جهانی می‌تواند بر سیستم‌های اقتصادی تأثیرگذار باشند. با این حال، این چالش‌ها همچنین فرصت‌هایی برای انعطاف‌پذیری و نوآوری فراهم می‌کنند. کشورهایی که به خوبی این چالش‌ها را مدیریت و با آن تطابق می‌یابند، اغلب با اقتصادهایی قوی‌تر پیش می‌روند. انعطاف‌پذیری به عنوان عامل اساسی موفقیت اقتصادی رقم می‌خورد.

در نهایت, اخبار اقتصادی مرتبط با حمل و نقل به عنوان یک شاخص برای سلامت اقتصاد یک کشور مطرح می‌شود. از پروژه‌های بزرگ زیرساختی که رشد را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند تا نوآوری‌های فناورانه که به بهبود کارآیی کمک می‌کنند، همگی نشانگر اهمیت حیاتی اقتصاد حمل و نقل در تحقق رفاه جهانی است.

ذخیره ۵۰۰۰ تن میوه برای شب یلدا| قیمت‌ها افزایش نمی‌یابد 11 دسامبر 2023

ذخیره ۵۰۰۰ تن میوه برای شب یلدا| قیمت‌ها افزایش نمی‌یابد

دارایی‌نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان استان تهران گفت: مقادیری میوه برای شب یلدا ذخیره شده که از ۲۷ آذر به منظور تنظیم قیمت‌ها وارد بازار خواهد شد.

جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۳ از نگاه کارشناسی 11 دسامبر 2023

جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۳ از نگاه کارشناسی

مرکز پژوهش‌های اتاق ایران در گزارش خود ضمن بررسی کارشناسی لایحه بودجه ۱۴۰۳، سیاست‌ها و برنامه‌های مالی دولت در سال آینده را زیر ذره‌بین برده است.

طرح نظارت ویژه شب یلدا از فردا شروع می‌شود 11 دسامبر 2023

طرح نظارت ویژه شب یلدا از فردا شروع می‌شود

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران گفت: طرح نظارتی شب یلدا از ۲۰ آذر شروع و نظارت ویژه بر میوه‌فروشی‌ها، قنادی‌ها، آجیل‌فروشان و گل‌فروشی‌ها انجام می‌شود.

اصناف شرایط تخصصی نظارت پسینی خود را اعلام کنند 10 دسامبر 2023

اصناف شرایط تخصصی نظارت پسینی خود را اعلام کنند

رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار از اتحادیه‌های مختلف خواست تا شرایط تخصصی نظارت پسینی خود را به‌طور شفاف اعلام کنند تا امکان لغو و تعلیق مجوزهای افرادی که مشمول این شرایط می‌شوند وجود داشته باشد.

صادرات بی‌رویه پیاز به کشورهای همسایه 10 دسامبر 2023

صادرات بی‌رویه پیاز به کشورهای همسایه

رییس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: متاسفانه در حال صادرات بی‌رویه پیاز به کشورهای همسایه هستیم و اگر این صادرات ادامه‌دار شود قطعا امسال با مشکلاتی در بحث پیاز مواجه خواهیم شد.

مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان هر ماه واریز می‌شود! 11 دسامبر 2023

مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان هر ماه واریز می‌شود!

با توجه به اخبار رسیده بیستم هر ماه براساس حروف الفبا مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان واریز خواهد شد.

همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی امروز ۲۰ آذر /واریز ۳ میلیون تومان به حساب بازنشستگان 11 دسامبر 2023

همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی امروز ۲۰ آذر /واریز ۳ میلیون تومان به حساب بازنشستگان

خبر‌ها حاکی از آن است که بعد اجرای برنامه توسعه هفتم حقوق بازنشستگان رشد چشمگیری خواهد داشت.

آخرین خبر از طرح ساماندهی کارکنان دولت /ایرادات و ابهامات طرح ساماندهی این هفته رفع می‌شود 11 دسامبر 2023

آخرین خبر از طرح ساماندهی کارکنان دولت /ایرادات و ابهامات طرح ساماندهی این هفته رفع می‌شود

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از رفع ایرادات و ابهامات طرح ساماندهی کارکنان دولت خبر داد.

قیمت عجیب مرغ از ۲ هفته دیگر! + جزئیات 11 دسامبر 2023

قیمت عجیب مرغ از ۲ هفته دیگر! + جزئیات

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران از کاهش قیمت مرغ خبر داد.

همسان سازی حقوق بازنشستگان کی اجرایی می‌شود؟ / جزئیات جدید افزایش حقوق بازنشستگان 10 دسامبر 2023

همسان سازی حقوق بازنشستگان کی اجرایی می‌شود؟ / جزئیات جدید افزایش حقوق بازنشستگان

کمیسیون تلفیق موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را همانند بازنشستگان کشوری و لشکری در برنامه هفتم توسعه لحاظ کرد.