بورس، سهام و فارکس

یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳
عملیاتی شدن پذیره‌نویسی الکترونیکی حق‌تقدم ۶۱ ناشر بورسی 15 ژوئن 2024

عملیاتی شدن پذیره‌نویسی الکترونیکی حق‌تقدم ۶۱ ناشر بورسی

تعداد ۶۱ ناشر پذیره‌نویسی الکترونیکی حق‌تقدم را برای صاحبان سهام خود از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه عملیاتی کرده‌اند.

انتشار ۲۴٫۹ هزار میلیارد تومان اوراق نقدی در سال جاری 15 ژوئن 2024

انتشار ۲۴٫۹ هزار میلیارد تومان اوراق نقدی در سال جاری

مبلغ تامین شده از طریق انتشار اوراق نقدی در سال جاری۲۴۹۶۷ میلیارد تومان، بوده که از این مبلغ تا کنون ۳۸،۰۴۱ میلیارد تومان توسط خزانه‌داری کل کشور برای تسویه اصل و فرع اوراق در سال جاری پرداخت شده است.

دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری در خصوص اصلاحات بورسی 15 ژوئن 2024

دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری در خصوص اصلاحات بورسی

بورس یکی از محورهای مورد پرسش و اظهارنظر نامزدهای انتخاباتی است که بعضاً نامزدها رویکردهای متفاوت در خصوص آن ارائه می‌دهند یا ایده‌ها و برنامه‌های خود برای اصلاح وضعیت آن را ارائه می‌کنند.

ادامه محدودیت دامنه نوسان برای پنجمین هفته پیاپی 15 ژوئن 2024

ادامه محدودیت دامنه نوسان برای پنجمین هفته پیاپی

محدودیت دامنه نوسان قیمت کلیه نمادهای سهام و حق تقدم سهام در تمامی بازارهای بورس و فرابورس برای پنجمین هفته پیاپی ادامه خواهد داشت.

واکنش رئیس بورس به احتمال قطع برق صنایع؛ از قبل اطلاع بدهید 15 ژوئن 2024

واکنش رئیس بورس به احتمال قطع برق صنایع؛ از قبل اطلاع بدهید

رئیس سازمان بورس، با اشاره به اینکه، ایجاد محدودیت در تامین انرژی صنایع تبعات منفی گسترده ای دارد، گفت: قرار بر این شد تا قطعی یا محدودیت مصرف برق صنایع به صورت کاملا برنامه‌ریزی شده باشد و با اطلاع واحدهای تولیدی انجام شود.

گاز ۶ نرخی برای صنایع بورسی/ حداکثر نرخ گاز ۱۴ سنت شد 14 ژوئن 2024

گاز ۶ نرخی برای صنایع بورسی/ حداکثر نرخ گاز ۱۴ سنت شد

بررسی‌ها نشان می‌دهد گاز مصرفی صنایع فعال در بازار سرمایه دست کم با ۶ نرخ متفاوت تحویل داده می‌شود.

نقد رویکرد بورسی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 12 ژوئن 2024

نقد رویکرد بورسی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

به اعتقاد کارشناسان برخی از اظهارنظرهای بورسی کاندیدهای ریاست جمهوری دوره ی چهاردهم، علاوه بر اینکه از عدم تسلط آن ها بر جزئیات بازار سهام حکایت دارد، از طرفی این اظهارات خود می تواند عاملی برای ایجاد بی ثباتی های بیشتر در بورس شود.

نظر وزارت اقتصاد در خصوص عدم خروج خودروسازان از بورس 12 ژوئن 2024

نظر وزارت اقتصاد در خصوص عدم خروج خودروسازان از بورس

وزارت اقتصاد اعلام کرد: تصمیم گرفته شد تا درباره عدم خروج شرکت‌های خودروسازی از بورس، مصوبه لازم به تایید شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران برسد.

مصوبات کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی منتشر شد 11 ژوئن 2024

مصوبات کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی منتشر شد

مصوبات کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی شرکت فرابورس ایران، عطف به اختیارات این کارگروه در خصوص مواد ۹، ۱۰ و ۴۴ دستورالعمل تامین مالی جمعی منتشر شد.

فراخوان دریافت نظرات کارشناسی در خصوص اسناد خزانه 11 ژوئن 2024

فراخوان دریافت نظرات کارشناسی در خصوص اسناد خزانه

سازمان بورس از فعالان و صاحب‌نظران بازار سرمایه برای ارسال نظرات و پیشنهادها در اصلاحات دستور العمل پذیرش و عرضه اسناد خزانه در بازار ابزار‌های نوین مالی فرابورس دعوت کرد.

دنبال کردن اخبار بورس و سهام و همچنین اخبار فارکس اهمیت زیادی دارد زیرا این اخبار به سرمایه‌گذاران و تاجران در تصمیم‌گیری‌های مالی کمک می‌کنند و به آنها اطلاعات ضروری در مورد تغییرات بازارهای مالی، نرخ‌ها، و مسائل مرتبط با ریسک و اقتصاد کلان را ارائه می‌دهند. این اطلاعات برای مدیریت بهتر سرمایه‌گذاری‌ها، مدیریت ریسک‌ها، تأثیرات اقتصادی و تصمیمات مالی طولانی مدت بسیار اهمیت دارد. همچنین، اخبار بورس و فارکس به افراد کمک می‌کند تا تأثیرات تصمیمات سیاسی و جهانی را در بازارهای مالی درک کنند و به تصمیمات سریع و موفقانه در زمینه معاملات مالی بپردازند.

فارکس (بازار ارز خارجی) و بورس دو بازار مالی متفاوت هستند. در فارکس، معاملات ارزها انجام می‌شود و بازار 24/5 فعالیت دارد، در حالی که بورس به معاملات سهام و دیگر اوراق بهادار مرتبط با شرکت‌ها محدود می‌شود و به ساعات معامله ثابت و معمولاً در روزهای کاری محدود است. فارکس به صورت غیرمتمرکز است و معاملات ارزها از طریق شبکه‌های الکترونیکی انجام می‌شود، در حالی که بورس به صورت متمرکز و در صرافی‌ها و بورس‌های مرکزی انجام می‌شود. همچنین، مارجین در معاملات فارکس معمولاً بیشتر به کار می‌رود تا به افراد امکان معامله با سرمایه کمتر را بدهد، در حالی که بورس معمولاً با مارجین کمتر عمل می‌کند. تأثیرات مختلفی بر فارکس و بورس تأثیر می‌گذارند، به طوری که در فارکس تصمیمات بانک‌های مرکزی و تغییرات نرخ‌ها تأثیر دارند، در حالی که در بورس، عوامل شرکتی و داخلی شرکت‌ها تأثیرگذار هستند. انتخاب بین این دو بازار باید براساس اهداف و تجربه شخصی شما انجام شود.

اخبار بورس، سهام و فارکس (Stock Exchange) به اخبار و اطلاعات مرتبط با بازار سرمایه و خرید و فروش سهام شرکت‌ها اشاره دارد. این نوع اخبار ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • قیمت سهام: اطلاع از قیمت‌های فعلی سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه و تغییرات آنها.
  • تحلیل‌های بازار: تحلیل‌های متخصصان درباره وضعیت بازار سرمایه، روندهای بازار و پیش‌بینی‌های آینده.
  • اخبار شرکت‌ها: اعلام اخبار، گزارش‌ها و اطلاعات مرتبط با عملکرد شرکت‌ها، تجارت بین‌المللی، دستاوردها، سود و ضررها و تغییرات در مدیریت.
  • معاملات بورسی: اطلاعات درباره معاملات روزانه و هفتگی در بازار سرمایه و وضعیت حجم معاملات.
  • تأثیرات اقتصادی: تأثیر اخبار بورس و سهام بر اقتصاد کلان و تأثیرات آن بر بخش‌های مختلف اقتصادی.
  • تغییرات قوانین و مقررات: اخبار مرتبط با تغییرات در قوانین و مقررات بازار سرمایه و سازمان‌های نظارتی.

اخبار بورس و سهام برای سرمایه‌گذاران، معامله‌گران، شرکت‌ها، و سایر افراد و نهادها مهم هستند چرا که اطلاعات از اهمیت بالایی برای تصمیم‌گیری‌های مالی و اقتصادی در این زمینه تحت تأثیر قرار می‌گیرند. تحلیل دقیق و به‌روز اخبار بورس و سهام می‌تواند به افراد کمک کند تا تصمیمات بهتری در زمینه سرمایه‌گذاری و معاملات مالی خود بگیرند.

اخبار بورس، سهام و فارکس به اخبار و اطلاعات مرتبط با بازار ارز خارجی بازار فارکس یا (Foreign Exchange) اشاره دارد. این نوع اخبار به موارد زیر مرتبط است:

  • تجارت ارز: این نوع اخبار مرتبط با تجارت ارزها می‌باشد. این تجارت شامل خرید و فروش ارزهای مختلف است. این ارزها می‌توانند ارزهای رسمی کشورها، ارزهای معاملاتی و ارزهای دیجیتال مثل بیت‌کوین باشند.
  • نرخ تبادل ارز: اطلاع از نرخ تبادل ارزها، یعنی نرخ تبادل یک واحد ارز با واحد دیگر، از اهمیت بسزایی در این نوع اخبار است. این نرخ‌ها به عنوان نرخ ارز مشهورند و تغییرات آنها در طول زمان تأثیر زیادی بر بازارهای مالی دارند.
  • فاکتورهای تأثیرگذار: اخبار مرتبط با عوامل مختلفی که تأثیر بر نرخ ارزها دارند. این عوامل شامل تصمیمات بانک‌های مرکزی، رویدادهای اقتصادی بین‌المللی و سیاسی، و تأثیرات آنها بر بازار فارکس می‌شوند.
  • تحلیل‌های تکنیکی و بنیادی: تحلیل‌های متخصصان درباره وضعیت بازار ارز، نقاط ورود و خروج استراتژی‌های معاملاتی، و تحلیل‌های تکنیکی و بنیادی در زمینه فارکس.

اخبار بورس، سهام و فارکس

اخبار بورس، سهام و فارکس برای تاجران ارز، سرمایه‌گذاران، و معامله‌گران در بازار ارز خارجی اهمیت دارد، زیرا تغییرات در نرخ ارزها می‌تواند تأثیر زیادی بر سود و زیان تراکنش‌های آن‌ها داشته باشد. اطلاع از اخبار فارکس و تحلیل دقیق آنها می‌تواند به افراد کمک کند تا تصمیمات بهتری در زمینه معاملات ارزی بگیرند.

تجارت خارجی کشور به بیش از ۳۰۱ میلیارد دلار رسید 23 مه 2024

تجارت خارجی کشور به بیش از ۳۰۱ میلیارد دلار رسید

بر اساس آمار گمرک، تجارت خارجی کشور در ۳۲ ماه خدمت رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی به بیش از ۳۰۱ میلیارد دلار رسید.

توسعه کشت کلزا و افزایش درآمد کشاورزان ایلامی| استانی که رکورد تولید را زد 22 مه 2024

توسعه کشت کلزا و افزایش درآمد کشاورزان ایلامی| استانی که رکورد تولید را زد

ایلام-استان ایلام یکی از قطب های تولید کلزا در کشور شناخته می شود، رونق کشت کلزا علاوه بر افزایش درآمد برای کشاورزان استان باعث شد امسال رکورد تولید این محصول در استان نیز زده شود.

اعتبار مجوزهای الکترونیکی تمدید می‌شود 22 مه 2024

اعتبار مجوزهای الکترونیکی تمدید می‌شود

سیاح، رئیس مرکز بهبود محیط کسب و کار گفت: تمامی اعتبارات مجوزهای الکترونیکی که به اتمام رسیده تمدید خواهد شد.

عبور نصف واردات و صادرات از مسیر قرمز گمرکی در ۱۴۰۲ 22 مه 2024

عبور نصف واردات و صادرات از مسیر قرمز گمرکی در ۱۴۰۲

با توجه به داده‌های گمرک ایران، حدود نیمی از کالاها چه در حوزه واردات و چه در حوزه صادرات در سال ۱۴۰۲ از مسیر قرمز گمرکی عبور کرده‌اند که مشمول ارزیابی فیزیکی کالا و بررسی اسناد اظهارنامه می‌شوند.

دلار از سکه افتاد، فلزات گران شدند! | پناه به دارایی های امن از بی اعتباری دلار 21 مه 2024

دلار از سکه افتاد، فلزات گران شدند! | پناه به دارایی های امن از بی اعتباری دلار

دیوید میلر، مدیر ارشد سرمایه گذاری در کاتالیست فاندز، معتقد است که کسری بودجه عظیم دولت در ایالات متحده باعث تضعیف دلار و افزایش ارزش فلزات گرانبها می شود.