بانک، بیمه و بودجه

یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳
ستاره‌ نوظهور بازی‌ های ارز دیجیتال | همستر تلگرام شما را پولدار می کند؟ 08 ژوئن 2024

ستاره‌ نوظهور بازی‌ های ارز دیجیتال | همستر تلگرام شما را پولدار می کند؟

ارز همستر توانسته است توجه گسترده‌ای را به خود جلب کند و به سرعت به یکی از موضوعات داغ در میان جامعه کریپتو تبدیل شود.

نحوه اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان مشخص شد 08 ژوئن 2024

نحوه اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان مشخص شد

گفتنی است که زمان اجرای متناسب سازی از تاریخ یکم فروردین ۱۴۰۳ است و حتی اگر تا دو ماه آینده لایحه از طریق شورای نگهبان تصویب وابلاغ شود، الزاما متناسب سازی ازهمان ابتدای سال جاری اجرایی شده و معوقات پرداخت خواهد شد.

واکنش قیمت دلار به یک قطعنامه‌ | در بازار امروز ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ چه گذشت؟ 08 ژوئن 2024

واکنش قیمت دلار به یک قطعنامه‌ | در بازار امروز ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ چه گذشت؟

وضعیت بازارهای پولی و مالی امروز ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ را در این گزارش مشاهده می کنید.

افزایش تقاضای دلار در بانک های مرکزی / دلار زدایی شکست خورد؟ 08 ژوئن 2024

افزایش تقاضای دلار در بانک های مرکزی / دلار زدایی شکست خورد؟

علیرغم درخواست برخی کشورها برای دوری از استفاده از ارز ایالات متحده، نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که تقاضای بانک‌های مرکزی جهان برای دلار به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

جزئیات مهم درباره واریز سود سهام عدالت در مرحله سوم 08 ژوئن 2024

جزئیات مهم درباره واریز سود سهام عدالت در مرحله سوم

سود سهام عدالت که در دو مرحله قبلی واریز شده بود، اکنون وارد مرحله سوم واریز شده است.

خروج سرسام آور پول از بورس 08 ژوئن 2024

خروج سرسام آور پول از بورس

ارزش تجمیعی ورود یا خروج سهامداران حقیقی از سهام و صندوق‌ های معامله پذیر از ابتدای سال جاری نشان می‌دهد تا نیمه خرداد ماه حدود [۶,۰۰۰] هزار میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است.

مانع تازه بر سر راه کارگران | امیدی به بازنشستگی پیش از موعد نیست! 08 ژوئن 2024

مانع تازه بر سر راه کارگران | امیدی به بازنشستگی پیش از موعد نیست!

احسان سهرابی با بیان اینکه «بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان‌آور مستلزم پرداخت ۴ درصد حق بیمه است» افزود: سازمان تامین اجتماعی فقط بعد از گرفتن این ۴ درصد با بازنشستگی کارگر موافقت می‌کند اما متاسفانه در این دستورالعمل، کارگران پیمانکاری حق مراجعه به دستگاه ناظر را ندارند. برای مثال، کارگران شهرداری که در بخش خدمات شهری پیمانکاران مختلفی دارد، برای ۴ درصد فقط حق مراجعه به پیمانکار مربوطه را دارند یعنی یک پاکبان بعد از ۲۰ سال کار سخت که در این مدت ۲۰ تا پیمانکار عوض شده، حق مراجعه به شهرداری به عنوان کارفرمای مادر را ندارد؛ حالا این کارگر کجا باید دنبال پیمانکاران سابق بگردد؟ برخی از این پیمانکاران مدت‌هاست که فوت کرده‌اند و برخی دیگر مدتی‌ست که در دسترس نیستند.

فیش حقوقی خرداد ماه بازنشستگان صادر شد | خبری از واریز معوقات نیست! 08 ژوئن 2024

فیش حقوقی خرداد ماه بازنشستگان صادر شد | خبری از واریز معوقات نیست!

طبق اظهارات مدیران سازمان تامین اجتماعی، معوقات فروردین ماه بازنشستگان کارگری با حقوق خرداد پرداخت خواهد شد. پرداخت حقوق بازنشستگان از بیستم ماه براساس حروف الفبا و جدول اعلامی سازمان آغاز می‌شود.

بورس را این اقدامات نجات خواهد داد! 08 ژوئن 2024

بورس را این اقدامات نجات خواهد داد!

نادر اسدی نهاری، مدیرعامل کارگزاری آفتاب درخشان خاورمیانه، معتقد است که تقویت شفافیت در اقتصاد نیازمند اجتناب از تصمیمات غیرمنطقی و عجولانه است. او تاکید می‌کند که فاصله بین نرخ دلار نیما و نرخ دلار آزاد، باعث بحرانی در شرکت‌های تولیدی شده است.

چهل و چهارمین مرحله قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه بانک مسکن 08 ژوئن 2024

چهل و چهارمین مرحله قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه بانک مسکن

‎همزمان با آغاز چهل و سومین دوره قرعه کشی حساب‌های قرض‌الحسنه پس انداز بانک مسکن، جزئیات برگزاری و جوایز قرعه کشی اعلام شد

تازه‌ترین اخبار اقتصادی جهان از دسته‌های مختلفی مانند بانک، بیمه و بودجه به عنوان قطب‌های اصلی این حوزه‌ها مورد توجه قرار گرفته‌اند. این اخبار نقش حیاتی در درک تحولات اقتصادی دارند و نمایانگر وضعیت اقتصاد جهان و هر کشور به تنهایی هستند. اقتصاد بانک تأثیر عمیقی بر ساختار اقتصاد هر کشور دارد. بانک‌ها به عنوان نهادهای مالی اصلی با عملکرد‌های متنوع، از جمله نگهداری سپرده‌ها، اعطای وام، مدیریت ریسک و ایجاد پایگاه ارزی در بازار اقتصادی حضور دارند.

بانک، بیمه و بودجه

اخبار بانک

 • افت و افزایش نرخ بهره

خبرهای مرتبط با نرخ بهره بانکی اهمیت بسیاری در محدوده‌های مختلف اقتصاد دارد. تغییرات در نرخ بهره می‌تواند تأثیر مستقیمی بر سرمایه‌گذاری‌ها، اقتصاد مسکن و همچنین میزان تورم داشته باشد.

 • سیاست‌های پولی بانک مرکزی

تصمیمات بانک مرکزی در زمینه‌هایی چون تعیین نرخ بهره، کنترل تورم و مدیریت پولی، اثرات عمیقی بر اقتصاد یک کشور دارد.

 • معاملات بین‌المللی بانکی

توافقات و رویدادهای بین‌المللی در حوزه بانکی نیز از جمله مهمترین اخبار اقتصادی هستند. مسائلی چون تحریم‌ها، تغییرات در نظام بانکی جهانی و معاملات بانکی بین کشورها تأثیرگذاری زیادی دارند.

اخبار بیمه

 • پرداخت خسارت و تعویض در بیمه

اخبار بیمه مرتبط با پرداخت خسارت و تعویض در حوادث و بلاهای طبیعی یا غیرطبیعی به شدت اهمیت دارند. این اخبار نمایانگر قدرت مالی شرکت های بیمه (Insurance Companies) و تأثیرات مستقیم آنها بر زندگی افراد است.

 • تغییرات در نرخ بیمه

تغییرات در نرخ بیمه در حوزه‌های مختلف از جمله خودرو، سلامت و زندگی، تأثیر مستقیمی بر هزینه‌های افراد جامعه و شرکت‌ها دارد.

 • سیاست‌های بیمه‌گذاران

تصمیمات و سیاست‌های شرکت‌های بیمه نیز در خبرهای اقتصادی مورد توجه می‌باشد، زیرا این تصمیمات می‌توانند تأثیر زیادی بر بازار بیمه داشته باشد.

اخبار بودجه

 • تصویب بودجه ملی

اخبار مرتبط با تصویب بودجه ملی یکی از مهمترین رویدادها در حوزه اقتصادی یک کشور است. این اخبار نمایانگر تخصیص منابع مالی برای اهداف مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می‌باشد.

 • تغییرات در مالیات و هزینه‌ها

اعلام تغییرات در سیاست‌های مالیاتی و هزینه‌های دولتی نیز از خبرهای اقتصادی مهم است. این اطلاعات نمایانگر سیاست‌های مالی دولت و تأثیرات آنها بر اقتصاد کلان است.

 • تأثیرات برنامه‌های توسعه

برنامه‌های توسعه و سرمایه‌گذاری‌های دولت در حوزه‌های اقتصادی مختلف نیز از جمله خبرهای مهم در حوزه بودجه است. این اخبار تأثیرات مستقیمی بر رشد و توسعه اقتصاد دارد.

 • مفهوم اقتصاد بانکی

اقتصاد بانک به مطالعه، تجزیه و تحلیل روندها و ابعاد مختلف فعالیت‌های بانکی اختصاص دارد. این حوزه به بررسی نظام بانکی، سیاست‌های پولی و تأثیرات تصمیمات بانک مرکزی بر اقتصاد کشور می‌پردازد.

 • تأمین منابع مالی برای توسعه اقتصادی

بانک‌ها با ایجاد پایگاه مالی و اعطای وام به واحدهای تولیدی، نقش بسیار مهمی در تحقق توسعه اقتصادی دارند. این وام‌ها می‌توانند به بخش‌های مختلف اقتصادی و به ویژه کسب و کارهای کوچک و متوسط (SME) اختصاص یابند.

اخبار بودجه، پنجره‌ای است به دنیای تصمیمات مالی کلان، که نقش بسزایی در تعیین سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی دولت‌ها دارد. درک عمیق از این اخبار می‌تواند به شهروندان، سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارها کمک کند تا تصمیمات مناسب‌تری را در زمینه مالیات، سرمایه‌گذاری و مصرف اتخاذ کنند. اخبار بودجه برای معیشت مردم و بازنشستگان مهم است. لذا، مخاطبان زیادی دارد.

تجارت خارجی کشور به بیش از ۳۰۱ میلیارد دلار رسید 23 مه 2024

تجارت خارجی کشور به بیش از ۳۰۱ میلیارد دلار رسید

بر اساس آمار گمرک، تجارت خارجی کشور در ۳۲ ماه خدمت رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی به بیش از ۳۰۱ میلیارد دلار رسید.

توسعه کشت کلزا و افزایش درآمد کشاورزان ایلامی| استانی که رکورد تولید را زد 22 مه 2024

توسعه کشت کلزا و افزایش درآمد کشاورزان ایلامی| استانی که رکورد تولید را زد

ایلام-استان ایلام یکی از قطب های تولید کلزا در کشور شناخته می شود، رونق کشت کلزا علاوه بر افزایش درآمد برای کشاورزان استان باعث شد امسال رکورد تولید این محصول در استان نیز زده شود.

اعتبار مجوزهای الکترونیکی تمدید می‌شود 22 مه 2024

اعتبار مجوزهای الکترونیکی تمدید می‌شود

سیاح، رئیس مرکز بهبود محیط کسب و کار گفت: تمامی اعتبارات مجوزهای الکترونیکی که به اتمام رسیده تمدید خواهد شد.

عبور نصف واردات و صادرات از مسیر قرمز گمرکی در ۱۴۰۲ 22 مه 2024

عبور نصف واردات و صادرات از مسیر قرمز گمرکی در ۱۴۰۲

با توجه به داده‌های گمرک ایران، حدود نیمی از کالاها چه در حوزه واردات و چه در حوزه صادرات در سال ۱۴۰۲ از مسیر قرمز گمرکی عبور کرده‌اند که مشمول ارزیابی فیزیکی کالا و بررسی اسناد اظهارنامه می‌شوند.

دلار از سکه افتاد، فلزات گران شدند! | پناه به دارایی های امن از بی اعتباری دلار 21 مه 2024

دلار از سکه افتاد، فلزات گران شدند! | پناه به دارایی های امن از بی اعتباری دلار

دیوید میلر، مدیر ارشد سرمایه گذاری در کاتالیست فاندز، معتقد است که کسری بودجه عظیم دولت در ایالات متحده باعث تضعیف دلار و افزایش ارزش فلزات گرانبها می شود.