استارت اپ ها

شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳
05 مه 2024

ببینید | رازگشایی از موفقیت رایمند در بازار رقابتی تجهیزات نقشه‌برداری

حسین سحابی در گفت و گو با خبرآنلاین، گفت:«در نتیجه ما اولین شرکت دانش‌بنیانی بودیم که در کشور وارد این حوزه شدیم. ما از جنس خود نقشه‌برداران بودیم و نیاز نقشه‌برداران و افرادی که با تجهیزاتی از قبیل GPS و GNSS ماهواره‌ای سر و کار داشته‌اند را درک می‌کردیم و  براساس نیاز، محصولاتی را طراحی کردیم. ما توانستیم در رقابت با برندهای خارجی جایگاه خوبی را در بازار ایران ازآن خود کنیم و دلیل آن این است که به معنای واقعی تولید کردیم و ارزش افزوده ایجاد کردیم.»

05 مه 2024

ببینید | سحابی مدیرعامل رایمند: قوانین نه تنها به نفع تولیدکننده نیست بلکه به ضرر آن است

حسین سحابی در گفت و گو با خبرآنلاین، گفت:«قوانین مختلفی در حوزه تولید داریم اما از آنجا که نظارت دقیقی بر روی اجرای این قوانین اتفاق نمی‌افتد، خیلی از مواقع این قوانین نه تنها به نفع تولیدکننده واقعی نبوده‌است، بلکه دست و پا گیر آن نیز بوده‌است. گفته می‌شود که از تولیدکننده باید حمایت‌هایی شکل بگیرد و قوانینی نیز در راستای حمایت از این تولیدکننده وضع شده‌اند اما فعال حوزه بازرگانی نیز باید به قوت خود در بازار فعال باشد. گفته می‌شود که در مناقصات از تولیدکننده داخلی حمایت شود و در صورتی که محصول بومی در بازار وجود دارد، از آن‌ها استفاده شود که در این صورت بازرگانان ضربه سنگینی متحمل می‌شوند و از دور گردونه خارج می‌شوند.»

تجهیزات جدید نقشه برداری در راه است!/عرضه محصولات نقشه‌برداری رایمند هم‌راستا با فناوری‌های روز دنیا 02 مه 2024

تجهیزات جدید نقشه برداری در راه است!/عرضه محصولات نقشه‌برداری رایمند هم‌راستا با فناوری‌های روز دنیا

حسین سحابی، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مکان‌پرداز رایمند، گفت:«‌در حال حاضر خبر خوشی برای کاربران داریم. ما در آینده نزدیک سه دستگاه جدید با فناوری‌های جدید به بازار عرضه خواهیم کرد که نسبت‌ به محصولات قبلی قبلیت‌های جدیدتری خواهند داشت.»

تولید سالانه ۴۰۰ هزار اکسل خودرو در واحد صنعتی دانش بنیان چهارمحال و بختیاری 01 مه 2024

تولید سالانه ۴۰۰ هزار اکسل خودرو در واحد صنعتی دانش بنیان چهارمحال و بختیاری

معاون امور صنایع صمت استان گفت: شرکتی دانش بنیان در شهرکرد با تولید انبوه توانسته نیاز کشور به محور چرخ خودرو یا همان اکسل را به روش دانش بنیان تأمین کند

واکنش همتی به برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران/ دنبال اصلاح شیوه حکمرانی باشید 28 آوریل 2024

واکنش همتی به برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران/ دنبال اصلاح شیوه حکمرانی باشید

عبدالناصر همتی، رئیس اسبق بانک مرکزی، در توییتی به برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران واکنش نشان داد.

راه‌اندازی اپراتور هوش مصنوعی در کشور / GPU هایتان را با اپراتور به اشتراک بگذارید 27 آوریل 2024

راه‌اندازی اپراتور هوش مصنوعی در کشور / GPU هایتان را با اپراتور به اشتراک بگذارید

نشست خبری معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور، امروز (هشتم اردیبهشت ماه) برگزار و روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در مورد برنامه‌های دولت برای توسعه هوش مصنوعی صحبت کرد.

کسب‌وکارهای دانش‌بنیان را نباید تعطیل کرد، باید به جریان‌های انقلابی، بسیج دانشجویی و مانند آن‌ها فرصت رقابت داد 27 آوریل 2024

کسب‌وکارهای دانش‌بنیان را نباید تعطیل کرد، باید به جریان‌های انقلابی، بسیج دانشجویی و مانند آن‌ها فرصت رقابت داد

نشست خبری روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور، امروز (هشتم اردیبهشت ماه) برگزار و دیدگاه دولت درمورد مسائل روز اکوسیستم اقتصاد دیجیتال کشور تشریح شد.

محمدرضا مقدسی عضو شورای سیاستگذاری جایزه ملی سرآمدان ایران شد 27 آوریل 2024

محمدرضا مقدسی عضو شورای سیاستگذاری جایزه ملی سرآمدان ایران شد

رئیس کمیسیون اقتصاد دیجیتال مجمع جوانان ایران به عنوان عضو شورای سیاستگذاری جایزه ملی سرآمدان ایران انتخاب شد.

26 آوریل 2024

ببینید | رونمایی ایران از نخستین نمونه موتور بنزینی ۶ سیلندر

موتوری ۴۰۰۰ سی‌سی که در خودروهایی با کاربردهای مختلف از جمله بیراهه نورد(آفرود)، باری و خدمات‌رسان مورد استفاده قرار می‌گیرد./باشگاه‌خبرنگاران

موتور ۶ سیلندر ۴۰۰۰ سی‌سی ایرانی رونمایی شد 25 آوریل 2024

موتور ۶ سیلندر ۴۰۰۰ سی‌سی ایرانی رونمایی شد

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه صنعتی شریف به دانش فنی ساخت موتورهای ۶ سیلندر خورجینی بنزینی از طریق مهندسی معکوس دست یافته‌اند. این موتور امروز طی مراسمی با حضور معاون علمی ریاست‌جمهوری رونمایی شد.

اخبار استارت آپ ها به اطلاعات و گزارش‌هایی گفته می‌شود که در مورد استارت آپ ها منتشر می‌شود. اخبار استارت آپ ها می‌تواند برای کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و کارمندان استارت آپ ها مفید باشد. آگاهی از اخبار استارت آپ ها می‌تواند به افراد کمک کند تا از آخرین روندها و رویدادهای مرتبط با استارت آپ ها مطلع باشند و تصمیمات آگاهانه‌تری در مورد کسب‌وکار خود بگیرند.

اخبار اقتصادی استارت آپ ها موضوعات زیر را پوشش می دهد:

  • تأسیس استارت آپ ها: اخبار مربوط به تأسیس استارت آپ ها، اطلاعات مربوط به بنیان‌گذاران، حوزه فعالیت، مدل کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری اولیه استارت آپ ها را ارائه می‌دهد.
  • رشد استارت آپ ها: اخبار مربوط به رشد استارت آپ ها، اطلاعات مربوط به توسعه محصولات و خدمات، جذب سرمایه، توسعه بازار و گسترش فعالیت استارت آپ ها را ارائه می‌دهد.
  • موفقیت و شکست استارت آپ ها: اخبار مربوط به موفقیت و شکست استارت آپ ها، اطلاعات مربوط به موفقیت‌ها، چالش‌ها و شکست‌های استارت آپ ها را ارائه می‌دهد.
  • اخبار فناوری مرتبط با استارت آپ ها: توسعه‌های فناوری مرتبط با استارت آپ ها، می‌تواند بر کسب‌وکار استارت آپ ها تأثیر بگذارد. اخبار مربوط به این توسعه‌ها می‌تواند برای استارت آپ ها مفید باشد تا بتوانند تأثیر این توسعه‌ها را بر کسب‌وکار خود پیش‌بینی کنند.
  • رویدادهای استارتاپی: اخبار مربوط به رویدادهای استارتاپی مانند نمایشگاه‌ها، همایش‌ها و مسابقات استارتاپی، اطلاعات مربوط به این رویدادها را ارائه می‌دهد.
  • اخبار سیاست‌گذاری مرتبط با استارت آپ ها: سیاست‌گذاری‌های دولتی می‌تواند بر کسب‌وکار استارت آپ ها تأثیر بگذارد. اخبار مربوط به سیاست‌گذاری‌های مرتبط با استارت آپ ها می‌تواند برای استارت آپ ها مفید باشد تا بتوانند تأثیر این سیاست‌گذاری‌ها را بر کسب‌وکار خود پیش‌بینی کنند.
  • اخبار اجتماعی و فرهنگی مرتبط با استارت آپ ها: مسائل اجتماعی و فرهنگی می‌تواند بر کسب‌وکار استارت آپ ها تأثیر بگذارد. اخبار مربوط به مسائل اجتماعی و فرهنگی مرتبط با استارت آپ ها می‌تواند برای استارت آپ ها مفید باشد تا بتوانند تأثیر این مسائل را بر کسب‌وکار خود پیش‌بینی کنند.

وب‌سایت‌های خبری استارت آپ ها، منابع خوبی برای دریافت اخبار استارت آپ ها هستند. این وب‌سایت‌ها، اخبار استارت آپ ها را از منابع مختلف و با دیدگاه‌های مختلف پوشش می‌دهند. بنابراین، بهتر است از منابع مختلف برای دریافت اخبار استارت آپ ها استفاده کنید و اطلاعات را از منابع مختلف با یکدیگر مقایسه کنید تا دیدگاه جامع‌تری نسبت به موضوع داشته باشید. از وب‌سایت‌های خبری استارت آپ ها می توان از TechCrunch، ProductHunt، ventureBeat، Mashable، Inc، دیجیاتو، زومیت، اکوموتیو و شنبه مگ نام برد.

آگاهی از اخبار اقتصادی استارت آپ ها برای افراد مختلف می تواند مفید باشد:

  • برای کارآفرینان، اخبار کارآفرینی می‌تواند به آنها کمک کند تا از آخرین روندها و رویدادهای مرتبط با کارآفرینی مطلع باشند و تصمیمات آگاهانه‌تری در مورد کسب‌وکار خود بگیرند. به عنوان مثال، اخبار کارآفرینی می‌تواند به کارآفرینان کمک کند تا در مورد جدیدترین فناوری‌ها و روندهای بازار اطلاعات کسب کنند، از آخرین اخبار مربوط به سرمایه‌گذاری در استارت آپ ها مطلع شوند و از تجربیات سایر کارآفرینان درس بگیرند.
  • برای سرمایه‌گذاران، اخبار کارآفرینی می‌تواند به آنها کمک کند تا استارت آپ های مناسب برای سرمایه‌گذاری را شناسایی کنند. به عنوان مثال، اخبار کارآفرینی می‌تواند به سرمایه‌گذاران کمک کند تا در مورد استارت آپ های جدید و نوظهور اطلاعات کسب کنند، از آخرین اخبار مربوط به عملکرد استارت آپ ها مطلع شوند و از تجربیات سایر سرمایه‌گذاران درس بگیرند.
  • برای کارمندان استارت آپ ها، اخبار کارآفرینی می‌تواند به آنها کمک کند تا از آخرین روندها و رویدادهای مرتبط با کسب‌وکار خود مطلع باشند و در کار خود موفق‌تر باشند. به عنوان مثال، اخبار کارآفرینی می‌تواند به کارمندان استارت آپ ها کمک کند تا در مورد جدیدترین محصولات و خدمات استارت آپ اطلاعات کسب کنند، از آخرین اخبار مربوط به بازار هدف استارت آپ مطلع شوند و از تجربیات سایر کارمندان استارت آپ درس بگیرند.

اخبار اقتصادی استارت آپ ها

تجارت خارجی کشور به بیش از ۳۰۱ میلیارد دلار رسید 23 مه 2024

تجارت خارجی کشور به بیش از ۳۰۱ میلیارد دلار رسید

بر اساس آمار گمرک، تجارت خارجی کشور در ۳۲ ماه خدمت رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی به بیش از ۳۰۱ میلیارد دلار رسید.

توسعه کشت کلزا و افزایش درآمد کشاورزان ایلامی| استانی که رکورد تولید را زد 22 مه 2024

توسعه کشت کلزا و افزایش درآمد کشاورزان ایلامی| استانی که رکورد تولید را زد

ایلام-استان ایلام یکی از قطب های تولید کلزا در کشور شناخته می شود، رونق کشت کلزا علاوه بر افزایش درآمد برای کشاورزان استان باعث شد امسال رکورد تولید این محصول در استان نیز زده شود.

اعتبار مجوزهای الکترونیکی تمدید می‌شود 22 مه 2024

اعتبار مجوزهای الکترونیکی تمدید می‌شود

سیاح، رئیس مرکز بهبود محیط کسب و کار گفت: تمامی اعتبارات مجوزهای الکترونیکی که به اتمام رسیده تمدید خواهد شد.

عبور نصف واردات و صادرات از مسیر قرمز گمرکی در ۱۴۰۲ 22 مه 2024

عبور نصف واردات و صادرات از مسیر قرمز گمرکی در ۱۴۰۲

با توجه به داده‌های گمرک ایران، حدود نیمی از کالاها چه در حوزه واردات و چه در حوزه صادرات در سال ۱۴۰۲ از مسیر قرمز گمرکی عبور کرده‌اند که مشمول ارزیابی فیزیکی کالا و بررسی اسناد اظهارنامه می‌شوند.

دلار از سکه افتاد، فلزات گران شدند! | پناه به دارایی های امن از بی اعتباری دلار 21 مه 2024

دلار از سکه افتاد، فلزات گران شدند! | پناه به دارایی های امن از بی اعتباری دلار

دیوید میلر، مدیر ارشد سرمایه گذاری در کاتالیست فاندز، معتقد است که کسری بودجه عظیم دولت در ایالات متحده باعث تضعیف دلار و افزایش ارزش فلزات گرانبها می شود.