وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد که آئین‌نامه رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان در سال ۱۴۰۳ نیازمند اصلاحاتی بود که با پیشنهاد بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی دولت بررسی شد.

سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آئین نامه رفع ارزی تعهدات صادر کنندگان در سال ۱۴۰۳ نیازمند به اصلاحاتی بود که با پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح و امروز در صحن هیات وزیران به تصویب رسید.

سید احسان خاندوزی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت به خبرنگاران با بیان اینکه امروز در جلسه هیأت وزیران اصلاح آئین نامه چگونگی رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان به تصویب نهایی رسید، افزود: در قالب این مصوبه ضمن تداوم سیاست پیمان‌سپاری ارزی صادرکنندگان در سال ۱۴۰۳، در مواردی که صادرکنندگان نیازمند اصلاحات بودند به طور مشخص در زمینه استفاده کردن از شیوه های امتیازات صادراتی، این مورد به عنوان یکی از بندها به آیین نامه سال قبل اضافه شد.

 وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سؤالی درخصوص رابطه با عربستان هم توضیح داد: با توجه به اینکه ۸ سال توقف در روابط اقتصادی و تجاری با عربستان سعودی داشتیم، پیونددادن روابط تجاری با وجود پیچیدگی‌ها انجام شد و در مورد افزایش سطح فعالیت‌های تجاری، ۵ پیشنهاد مطرح و مورد موافقت همتای سعودی قرار گرفت.

خاندوزی درباره اعتصاب طلافروشان نیز تصریح کرد: این موضوع به نظر می‌رسد اعتراض صنفی است که با دستور رییس‌جمهور، وزارت صمت ورود کرد تا ضمن مراعات قانون، مشکلات این صنف برطرف شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: سرمایه گذاران خارجی در مسیر تسریع سرمایه گذاری خارجی باید از آئین نامه رفع تعهد صادراتی استفاده کنند که خبر خوشی برای سرمایه گذاران خارجی است.

در حال تکمیل است….

منبع:

خبرگزاری صدا و سیما

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]