وضع محدودیت اکتشاف و تولید زغال سنگ در کلمبیا
وضع محدودیت اکتشاف و تولید زغال سنگ در کلمبیا

دولت کلمبیا در حال تنظیم لایحه معدنی است که قراردادهای آتی اکتشاف و تولید زغال سنگ را ممنوع می کند. این اقدام در را به روی دولت برای تصاحب دارایی های معدنی در شرایط خاص باز می کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ریوتایمز، یکی از اهدفا این طرح، حرکت کلمبیا به سوی کربن زدایی از اقتصاد و محیط زیست این کشور است. 
مردم در حال حاضر می توانند پیش نویس لایحه را در وب سایت وزارت معادن و انرژی بررسی کنند، اگرچه هنوز این طرح در کنگره مطرح نشده است.
کلمبیا بزرگترین تولید کننده زغال سنگ در آمریکای جنوبی است که نقشی اساسی در بخش انرژی منطقه ایفا  و سهم قابل توجهی در بازار جهانی زغال سنگ دارد.
رئیس جمهور این کشور، گوستاوو پترو که در سال ۲۰۲۲ به ریاست جمهوری رسید، متعهد شده که کشور را از وابستگی به سوخت های فسیلی دور کند.
دولت او صدور قراردادهای جدید زغال سنگ و نفت را متوقف کرده و این طرح به طور قانونی ممنوعیت صدور مجوز اکتشاف و تولید زغال سنگ را اجرا می کند.
در اجلاس COP۲۸ در دبی، کلمبیا با کشورهایی که خواستار توقف استفاده از سوخت های فسیلی بودند، همسو بود. زغال سنگ و نفت صادرات اصلی کلمبیا هستند که نقش مهمی در  درآمد صادراتی این کشور بازی می کنند.
این قانون همچنین پیشنهاد کرده که دولت می‌تواند دارایی‌های معدنی را برای تقویت صنعتی‌سازی مجدد، انتقال انرژی و بازسازی زیرساخت عمومی کشور مصادره کند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]