پیش بینی قیمت بازار طلا و سکه امروز ۲۴ بهمن
پیش بینی قیمت بازار طلا و سکه امروز ۲۴ بهمن

در سومین روز هفته، قیمت طلا و سکه در مسیر صعودی قرار گرفت و تنها سکه امامی از بازار طلا جدا شد. افزایش ۲۰۰ تومانی دلار، باعث تبدیل آن به لیدر اصلی این بازار شد. در روز دوشنبه، قیمت حباب با قیمت قطعات سکه همگرا شد.

به اعتقاد برخی معامله‌گران بازار فلز زرد موضوع مسدودی حساب برخی فعالان صنف طلا و عدم امکان مبادلات توسط این عده، رکود موجود در بازار طلا را بیشتر کرده است. در همین راستا رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تاکید بر اینکه با وجود این فشارها باید در مغازه‌ها را ببندیم خاطرنشان کرد: «بیشتر از این نمی‌توانیم درگیر متضرر شدن از جانب مسدودی حساب‌ها شویم و درگیری فیزیکی هم زیاد شده است. این در حالی است که وقتی بازار را تعطیل می‌کنیم یا واکنشی نسبت به مساله‌ای نشان می‌دهیم،‌ مسئولان به سرعت واکنش نشان می‌دهند. در حالی که در چنین شرایطی که مساله مهمی است و وضعیت بحرانی به وجود آمده مسئولان پاسخگو نیستند. تعدادی هم که پاسخگو هستند کار عملیاتی انجام نداده‌اند.»

گفتنی است معامله‌گران روند قیمت در بازار طلا را وابسته به قیمت دلار می‌دانند و معتقدند فعلا با توجه به سیاست‌های بانک مرکزی چشم‌انداز روشنی برای اسکناس آمریکایی مشخص نیست.

گفتنی است قیمت انس جهانی طلا نوسان خاصی ندارد و با قیمت ۲۰۲۴ دلاری در حال معامله است.

سکه بهار به کانال ۳۰ میلیونی صعود کرد

قیمت سکه در سومین روز هفته در بیشتر قطعات افزایش داشت و تنها سکه امامی از این رشد قیمت جا ماند. سکه امامی روز دوشنبه با نوسانات کاهشی  ۸۸ هزار تومانی همراه شد و در نهایت با قیمت ۳۲ میلیون و ۴۹۸ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار رشد ۵۲۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۳۰ میلیون و ۳۲۰ هزار تومانی معامله شد.

نیم‌سکه افزایش ۱۵۰ هزار تومانی داشت و در کانال ۱۸ میلیونی پیشروی کرد. این قطعه در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در حال معامله است. ربع سکه با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی با قیمت ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومانی معامله می‌شود. سکه گرمی رشد ۷۰ هزار تومانی دارد و با رقم پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در حال معامله است.

حباب سکه امامی کاهشی شد

قیمت طلا، روز دوشنبه ۲۶ بهمن افزایش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۶۵ هزار تومانی با رقم ۱۱ میلیون ۹۹۲ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۵ هزار تومان، افزایش قیمت داشت و با رقم دو میلیون و ۷۶۸ هزار تومان معامله شد. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۷۳۱ هزار تومان رسید.

روز دوشنبه حباب در خانواده سکه‌ها در تمام قطعات، غیر از سکه امامی افزایش قابل توجهی داشت. حباب سکه بهار ۳۱۴ هزار تومان، نیم‌سکه ۵۹ هزار تومان، ربع‌سکه ۵۵ هزار تومان و سکه‌ گرمی ۴۸ هزار تومان رشد داشت. حباب سکه امامی ۲۸۱ هزار تومان کاهش داشت.

منبع:

تجارت نیوز

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]