تنور شیبا اینو روشن شد / ۴۲ میلیون توکن سوخت!
تنور شیبا اینو روشن شد / ۴۲ میلیون توکن سوخت!

توکن‌سوزی مداوم SHIB، موجب ایجاد امیدواری نسبت به آینده آن شده است؛ زیرا موجودی آن به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. تا کنون ۴۱۰.۷۰ تریلیون توکن SHIB از زمان راه‌اندازی پروژه سوزانده شده است.

نرخ توکن‌سوزی شیبا اینو (SHIB)، یکی از برجسته‌ترین میم‌کوین‌های بازار، طی هفته گذشته به‌ میزان چشمگیری افزایش یافت. در هفته گذشته ۴۲.۰۵ میلیون توکن SHIB به یک کیف پول غیرفعال منتقل و به این ترتیب از گردش حذف شدند.

در پی این توکن‌سوزی، قیمت شیبا افزایش یافته است. تحلیلگران بازار کریپتو نسبت به پتانسیل افزایش کوتاه‌مدت قیمت SHIB خوش‌بین هستند.

در زمان نگارش این خبر، قیمت شیبا اینو طی ۲۴ ساعت گذشته ۰.۲۸ درصد افزایش یافته و به ۰.۰۰۰۰۰۹۵۲۲ دلار رسیده است.

توکن‌سوزی مداوم SHIB، موجب ایجاد امیدواری نسبت به آینده آن شده است؛ زیرا موجودی آن به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. تا کنون ۴۱۰.۷۰ تریلیون توکن SHIB از زمان راه‌اندازی پروژه سوزانده شده است.

موجودی در گردش فعلی این توکن ۵۸۱.۴۴ تریلیون توکن SHIB است. این توکن با عبور قیمت از مقاومت ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار در ۱۶ فوریه، نقطه عطف قابل توجهی را به ثبت رساند.

با این حال، قیمت پس از صعود ذکرشده، به حدود ۰.۰۰۰۰۰۹۵ دلار کاهش یافت. علاقه‌مندان بازار کریپتو انتظار دارند که قیمت‌ها در آینده افزایش یابد و حتی به ۰.۰۰۰۱ دلار برسد. برنامه‌های توکن‌سوزی کمک شایانی به این افزایش قیمت خواهد کرد.

ارز دیجیتال شیبا چیست؟

این ارز یک توکن مبتنی بر بلاکچین اتریوم و استاندارد ERC-۲۰ است که در ماه اوت ۲۰۲۰ توسط شخصی ناشناس ملقب به «ریوشی» ایجاد شد. واژه shiba inu در زبان ژاپنی نام نژاد سگی شکاری است که دقیقاً تصویر آن در لوگوی دوج کوین هم به چشم می‌خورد. این ارز به طور گسترده‌ای نزد حامیانش به «قاتل دوج کوین» معروف است و طرفداران این میم کوین آن را جایگزینی خلف برای DOGE می‌دانند. از آنجایی که این ارز یک توکن ERC-۲۰ محسوب می‌شود، دارای بلاکچین اختصاصی نیست. ریوشی در وایت پیپر آن عنوان کرده است:

    به این دلیل بستر اتریوم را برای ساخت اکوسیستم انتخاب کردم، که پیش از این امنیت این شبکه بر همگان ثابت شده بود و این بلاکچین به خوبی به پروژه اجازه می‌دهد که غیرمتمرکز باقی بماند.

میم‌ها، جوک‌ها و تصاویر به اشتراک گذاشته شده در رسانه‌های اجتماعی هستند که به فراخور زمان، بر اساس یک سوژه خاص طراحی می‌شوند. بنابراین اساساً رسالت میم‌ها بر مبنای شوخی و خنده است. پس همانطور که از نام میم کوین‌ها (میم + کوین) بر می‌آید، آنها ارزهایی دیجیتال هستند که پیدایش آنها ارتباط نزدیکی با میم‌های اینترنتی دارد. به عنوان مثال، دوج کوین به عنوان معروف‌ترین میم کوین بازار، در ابتدا با الهام از میم محبوبِ سگ shiba و شوخی با ماهیت بیت کوین ساخته شد.

باید اشاره کنیم که تاکنون بیش از ۸۰ میم کوین در CoinMarketCap لیست شده و بسیاری از آنها مقلد و پیرو برادر بزرگ خود، دوج کوین هستند.

اولین نکته قابل توجه در مورد توکن، عرضه آن است. در مجموع ۱کوادریلیون (۱۰ به توان ۱۵) ارز Shiba طی راه‌اندازی رسمی آن در سال ۲۰۲۰ منتشر شد. حدود ۵۰ درصد از کل عرضه در استخر نقدینگی یونی سواپ بلاک شده است. ۵۰ درصد مابقی هم به ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) بنیانگذار اتریوم اهدا شد. بوترین طی اقدامی حمایتی از جامعه و تورم‌زدایی، اکثر قریب به اتفاق این توکن‌ها را با ارسال به آدرس یک کیف پول فاقد دسترسی سوزاند و بخشی از آنها را (به ارزش ۱/۲ میلیارد دلار در آن زمان) هم با هدف کمک‌رسانی به بیماران کووید ۱۹ در هندوستان به موسسات خیریه اهدا کرد.

 

منبع:

رمزارز نیوز

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]