بالاخره شهر لوازم‌خانگی یا سرای ایرانی؟ جواب مشخص شد!
بالاخره شهر لوازم‌خانگی یا سرای ایرانی؟ جواب مشخص شد!
اگر تا الان از دو فروشگاه «شهر لوازم‌خانگی» و «سرای ایرانی» خرید نکرده‌اید، حتماً با آگهی‌های تبلیغاتی آنها روبرو شده‌اید. این دو فروشگاه و دو رقیب مهم، مدام در تلاش هستند خودشان را از دیگری برتر و معتبرتر نشان دهند. بالاخره بعد از این همه تبلیغات باید مشخص شود کدام‌یک از دیگری بهتر است؛ این‌طور نیست؟

برای اینکه جواب قطعی به سؤال خود دهیم از یک کارشناس بازار کمک گرفتیم. آقای میربانکی یکی از کارشناسان برجسته امور مالی و بازار است که سوابق درخشانی در امر پژوهش و تدریس دارد. او که به طور رایگان در صفحه مجازی‌اش مردم را راهنمایی می‌کند، این بار «شهر لوازم‌خانگی» و «سرای ایرانی» را با هم مقایسه می‌کند. معیارهای این مقایسه عبارت‌اند از:

  • سود ماهانه خرید اقساطی
  • نحوه محاسبه وام و پرداخت اقساط
  • سقف وام
  • شفافیت
  • قیمت تمام‌شده کالا
  • رضایت مشتریان

کارمزد کمتر اقساط در شهر لوازم‌خانگی

سود ماهانه خرید اقساطی از شهر لوازم‌خانگی حداکثر ۱ درصد است؛ در حالی که سود ماهانه خرید اقساطی از سرای ایرانی ۱٫۷ درصد است.

محاسبه منصفانه وام‌ در شهر لوازم‌خانگی

در شهر لوازم‌خانگی مبلغ پیش‌پرداخت از مبلغ وام جدا می‌شود و کارمزد تنها به مبلغ وام تعلق می‌گیرد. در مقابل در سرای ایرانی کارمزد به کل مبلغ، مجموع پیش‌پرداخت و وام اضافه می‌شود.

سقف وام بالاتر در سرای ایرانی

با وجود امتیاز بیشتری که شهر لوازم‌خانگی در سود ماهانه و محاسبه منصفانه وام می‌گیرد، سقف وام خرید اقساطی کالا در سرای ایرانی بالاتر است. حداکثر وام اعطایی از طرف شهر لوازم‌خانگی ۱۵۰ میلیون تومان است در حالی که سرای ایرانی ۲۷۵ میلیون تومان وام می‌دهد.

شفافیت بیشتر شهر لوازم‌خانگی

مشتریان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت شهر لوازم‌خانگی از محاسبه‌گر آنلاین اقساط این فروشگاه استفاده کنند. این ویژگی، هرگونه ابهام درباره مبلغ اقساط و کارمزد ماهانه خرید اقساطی کالا را از بین می‌برد. وب‌سایت سرای ایرانی فاقد این محاسبه‌گر است و شفافیت شهر لوازم‌خانگی را ندارد.

کالای ارزان‌تر در شهر لوازم‌خانگی

آقای میربانکی برای اینکه قیمت تمام‌شده کالا در شهر لوازم‌خانگی را با سرای ایرانی مقایسه کند، کالای یکسانی را از هر دو فروشگاه خرید. بهای تمام‌شده این کالا بعد از احتساب تمام هزینه‌های خرید شامل مالیات بر ارزش‌افزوده و… در شهر لوازم‌خانگی کمتر بود.

کالای ارزان‌تر در شهر لوازم‌خانگی

شهر لوازم‌خانگی قهرمان جلب رضایت مشتری

از مقایسه شهر لوازم‌خانگی با سرای ایرانی می‌توان نتیجه گرفت، شهر لوازم‌خانگی در جلب رضایت مشتریان بهتر عمل کرده است. آقای میربانکی این موضوع را تأیید می‌کند و می‌گوید در تماس‌هایم با مردم، آنها نیز رضایت بیشتری از شهر لوازم‌خانگی داشته‌اند.

همان‌طور که آقای میربانکی می‌گوید گاهی تبلیغات زیاد یا سراب تبلیغات ایرانی اجازه انتخاب درست را از مردم می‌گیرد. باید مراقب بود و برای خرید لوازم‌خانگی به‌ویژه خرید اقساطی کالا، یک فروشگاه بزرگ و معتبر را انتخاب کرد. شعبه اصلی شهر لوازم‌خانگی در تهران بعد از میدان آزادی، روبروی تهرانسر واقع است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 2 میانگین: 5]