واکنش وزیر کار به درخواست شورایعالی کار درباره افزایش حقوق بازنشستگان و دستمزد کارگران
واکنش وزیر کار به درخواست شورایعالی کار درباره افزایش حقوق بازنشستگان و دستمزد کارگران

اسدی درباره واکنش وزیر کار به درخواست اعضای کارگری شورایعالی کار درباره افزایش حقوق بازنشستگان و دستمزد کارگران توضیح داد.

به گزارش نبض بازار،وزیر کار با صراحت اعلام کرد بنایی برای افزایش حقوق بازنشستگان و دستمزد کارگران ندارد، اما نمایندگان مجلس هم کاری به کار مرتضوی ندارند.

عضو شورایعالی کار می گوید: نمایندگان به دلایلی درباره افزایش حقوق بازنشستگان و دستمزد کارگران به سراغ وزیر کار نمی‌روند.

یک عضو شورای عالی کار گفت: برنامه هفتم توسعه، تغییر قانون کار و انتخابات مجلس سه موضوعی است که باید به آن به دقت پرداخته شود.

 آیت اسدی در جلسه مشترک با اعضای هیات اجرایی خانه کارگر استان و نمایندگان کارگران با بیان اینکه نامه اعضای کارگری شورای عالی کار برای تغییر دستمزد و افزایش حقوق بازنشستگان به مذاق وزیر کار خوش نیامد، گفت: سه عضو رسمی کارگری درخواست جلسه شورای عالی کار را کرده‌اند متاسفانه وزیر جلسه را برگزار نمی‌کند و ما موضوع را از طریق نمایندگان پیگیری کردیم که آن‌ها نیز به دلایلی پیگیری نمی‌کنند.

رییس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان ادامه داد: برای برنامه هفتم توسعه ما جلسات مختلفی را با نمایندگان موثر مجلس و کمیسیون تلفیق داشتیم و خوشبختانه خیلی از مسائل حل شد ولی احتمال دارد پیشنهادات دولت دوباره مطرح شود و حساسیت نمایندگان کارگری را می‌طلبد.

اسدی افزود: متاسفانه وزیر اعلام کرده بود که موضوع تغییر قانون کار و موضوع قراردادهای موقت در شورای عالی کار مطرح شده که چنین موضوعی صحت نداشت و هم اکنون ما هیچ اطلاعی از این موضوع نداریم.

این فعال کارگری گفت: شورای عالی کار تنهاست باید همه تشکل‌های کارگری و بازنشستگی کمک کنند تا جامعه کارگری و بازنشستگان به اهدافشان برسند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]