جزئیات ۳ بار مکاتبه آموزش و پرورش درباره فوق العاده ویژه و وضعیت حقوق معلمان
جزئیات ۳ بار مکاتبه آموزش و پرورش درباره فوق العاده ویژه و وضعیت حقوق معلمان

جزئیات ۳ بار مکاتبه آموزش و پرورش درباره فوق العاده ویژه و وضعیت حقوق معلمان اعلام شد.

به گزارش نبض بازار، آموزش و پرورش جزئیاتی از ۳ بار مکاتبه برای فوق العاده ویژه حقوق معلمان را علنی کرد.

صحرایی درباره «فوق‌العاده ویژه» برای معلمان گفت: تصمیم گیرنده در این خصوص شورای حقوق و دستمزد است که تاکنون ۳ بار مکاتبه داشتم و پیگیر هستیم.  

 وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه میانگین حقوق معلمان با رتبه‌بندی ۳۰ درصد از کارمندان دولت پایین‌تر است، گفت: این در حالیست که رتبه‌بندی، ۲۶ درصد حقوق معلمان را افزایش داد. واقعیت این است که حتی اگر معلمان بالاترین حقوق را بگیرند باز هم بدهکار معلمان هستیم.  

صحرایی انتقادی هم داشت و افزود: معلمان یک سال حق‌التدریس (اضافه تدریس) نمی‌گیرند بعد موقع پرداخت آن زیرنویس می‌کنیم که می‌خواهیم حق‌التدریس‌تان را بدهیم. البته با نظر موافق رئیس‌جمهور قرار شد حق‌التدریس معلمان را ماهانه پرداخت کنیم.

وی درباره کمک‌های رفاهی به معلمان گفت: کارمندان دستگاه‌های دیگر به هر مناسبتی یک هدیه می‌گیرند، اما معلمان دریافت نمی‌کردند. در شورای حقوق و دستمزد ۴ مناسبت تصویب شد که معلمان را هم مشمول کردیم.  

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: بیمه تکمیلی امسال هم نسبت به سال گذشته خیلی متفاوت شده است.  

وی از ایجاد سازمان رفاهی و اقتصادی معلم خبر داد و گفت: می‌خواهیم یک سازمان غیرانتفاعی ایجاد کنیم و دست معلمان بدهیم و سازوکار قانونی هم برای آن پیش‌بینی می‌شود؛ امیدواریم تا پایان اسفند قوانین و موضوعات را جلو ببریم و بتوانید سال جدید اجرا کنیم.  

وی درباره وضعیت معلمان مدارس غیردولتی اظهار کرد: مدارس غیردولتی قانون دارد، اما موضوع حقوق و بیمه این معلمان نیاز به اصلاح قانون دارد  که کار‌های کارشناسی آن در کمیسیون آموزش مجلس انجام شده و در آستانه ورود به صحن علنی مجلس است.  

وزیر آموزش و پرورش درباره گزینش در وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: گزینش خوب است و گزینش را جدی گرفتیم. اما به طور کلی صلاحیت‌های عمومی معلمان در سر جمع واقعا قابل قبول است و معلمان شریف‌ترین قشر هستند. البته صحیح‌ترین مسیر جذب معلم، تربیت معلم است.

وی درباره کسر حقوق از دانشجومعلمان گفت: این موضوع قانونی است یعنی بر اساس قانون متعهدین خدمت است که بخشی از حقوق دانشجومعلمان برای رفاهیات آن‌ها هزینه شود.  

صحرایی درباره وضعیت نیرو‌های خرید خدمات اظهار کرد: سال گذشته تعهد سه‌جانبه بین وزیر وقت آموزش و پرورش، سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه امضا شد که نیرو‌های خرید خدمات در آزمون استخدامی شرکت کنند که ۴ هزار نفر از ۲۲ هزار نفر پذیرفته شدند.  

وی با بیان اینکه قانون اجازه نمی‌دهد هیچکس به جز مسیر استخدام وارد آموزش و پرورش شود، افزود: به کیفیت کار خیلی از این نیرو‌ها اعتقاد دارم بر این اساس این موضوع را به دولت بردم و با رئیس‌جمهور صحبت کردم و مقرر شد تمام نیرو‌های خرید خدمات قبلی به مدت یکسال به خدمت فراخوانده شوند و در آزمون بعدی شرکت کنند. بر همین اساس دوشنبه صبح ۱۸ هزار نفر از نیرو‌های خرید خدمات فراخوانده شدند.  

وزیر آموزش و پرورش درباره درخواست کارنامه سبز‌های سال گذشته برای شرکت در تکمیل ظرفیت امسال گفت: کارنامه سبز با تکمیل ظرفیت متفاوت است و حضور آن‌ها در تکمیل ظرفیت امسال موضوعیت ندارد.  

وی درباره تکمیل ظرفیت اظهار کرد: ما در آزمون آموزگاری ۷۰ درصد نیروی مرد و ۳۰ درصد نیروی زن می‌خواستیم که ۹۲.۵ درصد زن و ۷.۵ درصد مرد شرکت کردند، اما در تکمیل ظرفیت قید جنسیت برداشته شد.  

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]