جزئیات توافق مهم دولت و مجلس درباره حقوق بازنشستگان
جزئیات توافق مهم دولت و مجلس درباره حقوق بازنشستگان

سخنگوی کمیسیون تلفیق از توافق مهم دولت و مجلس درباره حقوق بازنشستگان خبر داد.

به گزارش نبض بازار، محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه خبر مهمی از توافق دولت و مجلس برای رسیدن حقوق بازنشستگان به ۸۰ تا ۹۰ درصد حقوق کارکنان دولت داد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: براساس توافق مجلس و دولت مقرر شد تا در انتهای اجرای برنامه هفتم بازنشستگانی که ذیل دولت تعریف می‌شوند به میزان ۸۰ تا ۹۰ درصد کارکنان دولت حقوق دریافت کنند.

 محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه در گفتگو با تسنیم، درباره تعامل دولت و مجلس برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری گفت: دولت و مجلس درباره متناسب سازی حقوق بازنشستگان تقریبا به یک جمع بندی رسیدند و بر همین مبنا محل تامین منابع آن را هم مشخص کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم مسئله متناسب سازی حقوق در طول اجرای برنامه هفتم توسعه از سوی دولت اجرایی شود، افزود: ما یک ظرفیت قانونی در بودجه سنواتی داریم که بر اساس آن میزان افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان را تعیین می‌کند. طی توافقاتی که با دولت صورت گرفت، مقرر شد تا از همین ظرفیت قانونی برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری استفاده کنیم.

زنگنه خاطرنشان کرد: البته تصمیم بر این شد تا این متناسب سازی به گونه‌ای عملیاتی شود که در انتهای اجرای برنامه هفتم بازنشستگانی که ذیل دولت تعریف می‌شوند به میزان ۸۰ تا ۹۰ درصد کارکنان دولت حقوق دریافت کنند.  

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه عنوان کرد: البته این مسئله به دستگاهی که افراد در آنجا شاغل بودند نیز بستگی دارد. به طور مثال در برخی دستگاه‌ها اختلاف حقوق بین شاغلان و بازنشستگان ۳ الی ۴ میلیون تومان است در حالی که در برخی دیگر از دستگاه‌ها این اختلاف به ۱۰ میلیون تومان و حتی بیشتر هم می‌رسد؛ بنابراین معیار متناسب سازی در دستگاه‌های زیرمجموعه دولت یکسان نخواهد بود.  

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]