وال استریت ژورنال: اسرائیل مانع ارسال کمک‌ها به غزه می‌شود
وال استریت ژورنال: اسرائیل مانع ارسال کمک‌ها به غزه می‌شود

رسانه آمریکایی گزارش داد در نتیجه تشدید تدابیر امنیتی و حملات رژیم صهیونیستی، ارسال کمک‌های بشردوستانه به فلسطینیان ساکن غزه با مشکل مواجه شده و شرایط میلیون‌ها فلسطینی در این باریکه بحرانی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، عواملی مانند حملات رژیم صهیونیستی به کمک‌های بشردوستانه، محدودیت‌های این رژیم بر ارسال کمک‌ها به شمال نوار غزه، و ممانعت کنشگران صهیونیست اسرائیلی از ورود کامیون‌های حامل این کمک‌ها به نوار غزه موجب ایجاد اختلال در ارسال کمک‌های بشردوستانه ضروری به این باریکه شده است.
وال‌استریت ژورنال گزارش کرد سازمان ملل و دیگر نهادهای بشردوستانه هشدار داده‌اند این وضعیت موجب گسترش قحطی، بیماری و ناامیدی در میان فلسطینیان ساکن غزه شده است.
بر اساس داده‌های سازمان ملل متحد، به دلیل افزایش حمله به کامیون‌های حامل کمک‌های بشر دوستانه برای غزه در گذرگاه‌های مرزی، ارسال اقلام ضروری مانند دارو و غذا به میزان چشمگیری کاهش پیدا کرده است.
مقامات سازمان ملل با تاکید بر مسئولیت رژیم صهیونیستی برای تضمین امنیت فرایند توزیع کمک‌ها در غزه، از ارتش این رژیم خواست دسترسی به تمامی مناطق محروم در غزه را تسهیل کند.
حملات نظامی رژیم صهیونیستی به غزه که با محدودیت در ارسال کمک‌ها و تشدید تدابیر امنیتی همراه بوده، منجر به یک بحران انسانی گسترده شده است. این درگیری تا امروز به شهادت دست‌کم ۲۹ هزار فلسطینی منجر شده و میلیون‌ها تن را آواره کرده است؛ آوارگانی که برای بقا به کمک‌های بشردوستانه وابسته هستند.
به گزارش وال‌استریت ژورنال، با وجود درخواست رهبران جهان از رژیم صهیونیستی برای کاهش محدودیت‌ها، این رژیم همچنان مانع ارسال کمک‌ها به غزه شده و با تشدید فشار بر فلسطینیان، نگرانی از مرگ کودکان را افزایش داده است؛ حال‌آنکه با ارسال به‌موقع کمک‌ها می‌توان جلوی این مرگ‌ومیر را گرفت.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]