تبادل ۱ اسیر اسرائیل در مقابل ۱۰ زندانی حماس
تبادل ۱ اسیر اسرائیل در مقابل ۱۰ زندانی حماس

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از تصمیم تل‌آویو برای اعزام هیأتی به قطر برای مذاکره با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) درباره توافق با این جنبش خبر دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رسانه‌های عبری‌زبان گزارش دادند که کابینه جنگ رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته هیأتی را به‌منظور تکمیل مذاکرات با جنبش حماس برای آزادی اسرای صهیونیست در نوار غزه، به قطر اعزام کند.
شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد که هیأت اسرائیلی با سطحی کمتر از سطح نمایندگی که در کنفرانس پاریس شرکت کرده بود عازم دوحه می‌شود.
پیشتر وبگاه آمریکایی آکسیوس به نقل از دو منبع گزارش داده بود که در جریان مذاکرات پاریس پیشرفت‌هایی حاصل شده است که ممکن است در چند روز آینده به مذاکرات جدی‌تری بر سر توافق درباره جنگ غزه، آتش‌بس و تبادل اسرا منجر شود.
آکسیوس گزارش کرده بود «ویلیام برنز» رئیس سیا، «محمد بن عبدالرحمان آل ثانی» نخست وزیر قطر و «عباس کامل» مدیر اطلاعات مصر در این مذاکرات شرکت کرده بودند.
در همین زمینه پایگاه خبری العربیه نیز گزارش کرده بود در مذاکرات پاریس درباره جنگ غزه، یک طرح سه مرحله‌ای بررسی شد.
خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از منابعی در جنبش «حماس» گزارش کرده بود توافق پاریس با رژیم صهیونیستی شامل آتش‌بسی ۶ هفته‌ای و آزادی و تبادل ۲۰۰ الی ۳۰۰ فلسطینی با ۳۵ الی ۴۰ اسیر صهیونیستی می‌شود.
تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد پیشرفت در مذاکرات پاریس ممکن است به زودی به انعقاد قراردادی درباره تبادل اسرا منجر شود.
رسانه‌های صهیونیستی هم گزارش کرده بودند در مذاکرات پاریس در مورد چارچوب به‌روز شده درخصوص تبادل اسرا توافق شده است.
این رسانه‌ها به نقل از یک مقام مسئول گزارش کردند: با اینکه حماس از برخی از مطالبات خود چشم‌پوشی کرده اما کماکان از دستیابی به توافق دور هستیم.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]