خط و نشان ناتو برای اوکراین/ هیچ نیروی نظامی اعزام نمی کنیم
خط و نشان ناتو برای اوکراین/ هیچ نیروی نظامی اعزام نمی کنیم

دبیر کل ناتو درست یک روز پس از آن که «امانوئل مکرون» از احتمال اعزامقوای نظامی این ائتلاف به اکراین خبر داد گفت که «هیچ برنامه‌ای» برای اعزام نیروی نظامی به اوکراین ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس؛ دبیر کل  ناتو درست یک روز پس از آن که «امانوئل مکرون» از احتمال اعزامقوای نظامی این ائتلاف به اکراین خبر داد  گفت که «هیچ برنامه‌ای» برای اعزام نیروی نظامی به اوکراین ندارد.
به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو روز سه‌شنبه گفت: «هیچ برنامه‌ای برای اعزام نیروی زمینی ناتو  به اوکراین وجود ندارد، زیرا کشورهای عضو از جمله آلمان، انگلیس و اسپانیا گفتند که از چنین اقدامی حمایت نمی‌کنند.»
کرملین نیز به نوبه خود واکنش نشان داد و گفت در صورت ورود نظامیان غربی به اوکراین، قطعاً با ناتو وارد جنگ خواهد شد.
ماکرون روز دوشنبه پس از نشست سران اروپایی در پاریس گفت: «شکست روسیه برای امنیت اروپا بسیار مهم است.»
وی افزود:«هیچ اتفاق نظری درباره اعزام نیروهای غربی برای کمک به اوکراین وجود ندارد، با این وجود هیچ چیز را نمی‌توان رد کرد.»
«در صورت اعزام نیروهای غربی به اوکراین، باید نه درباره احتمال، بلکه در مورد اجتناب‌ناپذیر بودن درگیری مستقیم روسیه و ناتو صحبت کنیم» این هشدار امروز سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه دیمیتری پسکوف در واکنش به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور فرانسه امانوئل ماکرون است که گفت کشورش اعزام نیرو به اوکراین را رد نمی‌کند.
پسکوف ضمن بیان این که مسکو از موضع ماکرون در قبال روسیه یعنی «تحمیل شکست راهبردی بر آن» آگاه است، گفت اظهارات اخیرش را مورد توجه قرار داده است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]