چرا «حتوکا»؟ / بررسی اولین شرکت حمل ونقل جاده ای کشور
چرا «حتوکا»؟ / بررسی اولین شرکت حمل ونقل جاده ای کشور

حتوکا در قیمت ۳۱۹ تومان در بازار اول بورس داد و ستد میشود و در گرئه حمل و نقل  جای دارد. ارزش بازار شرکت بالغ بر ۱۱۳۰ میلیارد تومان است . امسال حتوکا از قراردادهای خوبی رونمایی کرده است و گزارش های قابل قبولی نیز روانه کدال میکند ، لذا سهم می تواند برای بررسی بیشتر در واچ لیست تحلیلی دوستان قرار گیرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، از طرفی حتوکا دیماه امسال با فروش ۱۳۷ میلیارد تومانی بالغ بر ۱۰۱ درصد نسبت به میانگین ماه های پیشین در سال ۱۴۰۲ ، رشد در آمد داشته است و از حیث رشد درآمد صدر نشین گروه خود است.
معرفی
شرکت حمل ونقل توکا (زیر مجموعه هلدینگ سرمایه گذاری توکا فولاد) در سال ۱۳۷۰ به منظور حمل محصولات و ارائه خدمات شرکت های فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان و سایر شرکتهای بزرگ تولیدی، صنعتی و تجاری تاسیس گردید و بعنوان اولین شرکت حمل ونقل جاده ای کشور از سال ۱۳۸۲ با تایید سازمان بورس اوراق بهادار به شرکت «سهامی عام» تغییر ماهیت یافت و در سازمان بورس اوراق بهادار پذیرفته گردید. زیر ساخت های قدرتمند و اصولی شرکت، که از برترین شرکت های حمل و نقل جاده ای در کشور می باشد موجب گردیده تا سازمان راهداری، پروانه فعالیت کشوری برای شرکت حمل و نقل توکا صادر نماید و مجوز صدور بارنامه در کل کشور را دارا باشد. طی یک دهه اخیر از میان ۴۶۰ شرکت فعال در صنعت حمل‌ونقل استان اصفهان، شرکت حمل‌ونقل توکا همواره به ‌عنوان شرکت برتر در استان اصفهان برگزیده شده است. غالب فعالیتهای شرکت را حمل مواد اولیه و محصولات صنعت فولاد تشکیل می دهد و با صنایع بزرگی مانند فولاد مبارکه اصفهان، فولاد سبا، ذوب آهن اصفهان، فولاد هرمزگان جنوب، فولاد سنگان و … همکاری دارد. شرکت حمل و نقل توکا در استانهای اصفهان، خراسان رضوی، گیلان، و هرمزگان دارای شعب فعال بوده و در سایر نقاط کشور خدمات رسانی می نماید..
سهامدار عمده شرکت ، سرمایه گذاری تومافولاد با بیش از ۴۷ درصد سهام می باشد و سایر سهامداران در زیر آمده است:

موضوع فعالیت شرکت
فعالیت شرکت حمل و جابجایی کالا از مبداء اصفهان و شعبات به اقصی نقاط کشور. همچنین این شرکت جزء معدود شرکت های حمل و نقل کشور است که دارای پروانه کشوری می باشد.
شعبه مباکه:
شعبه مبارکه در سال ۱۳۷۰ و برای حمل محصولات شرکت فولاد مبارکه و در جوار آن دایر گردید تا با فراهم نمودن امکانات و تجهیزات مناسب شرایط انجام خدمات حمل و نقل مورد درخواست فولاد مبارکه را فراهم آورد. این شرکت تنها شرکتی است که در منطقه مبارکه در مجاورت شرکت فولاد مبارکه دارای پایانه اختصاصی حمل کالا می باشد و این مزیت امکان ارائه خدمات جانبی حمل و نقل برای صاحبان کالا شامل: تخلیه و بارگیری مجدد بنا به درخواست مشتریان در انبارهای روباز و مسقف و غیره را برای این شرکت فراهم آورده است.
دفتر اصفهان:
 بعنوان مرکز ثبتی شرکت حمل و نقل توکا در پایانه امیر کبیر، غرفه ۳۶ می باشد که فعالیت آن بیشتر در زمینه حمل محصولات فولادی از مبادی ذوب آهن اصفهان و واحد نورد پیوسته شرکت فولاد سبا طبق ضوابط حاکم بر پایانه ها و سالن های اعلام بار کشور می باشد. حمل کلیه محموله های سنگین، نیمه سنگین و فوق سنگین به اقصی نقاط کشور از خدمات این دفتر می باشد.
شعبه رشت:
 یکی از شعب فعال شرکت حمل و نقل توکا می باشد و همراه با پرسنل مجرب و کاردان با داشتن پروانه فعالیت استانی در جوار شرکت فولاد گیلان در زمینه حمل و نقل و جابجایی کالا، ترخیص کالا، تخلیه و بارگیری و انبار داری مشغول فعالیت می باشد
واحد راهبری:
واحد راهبری شرکت با در اختیار داشتن ناوگان حمل ونقل مسئولیت انجام وظیفه در زمینه حمل ونقل را عهده دار می باشد. راهبری شرکت یکی از مهمترین واحد ها ی عملیاتی و از ارکان اصلی شرکت حمل و نقل توکا محسوب می گردد و وظیفه کنترل، راهبری و هدایت ناوگان ملکی شرکت شامل ۲۰۰ دستگاه کامیون کشنده ملکی از نوع کفی، کمپرسی، کمرشکن ۵ ، ۷ و ۱۱ محور را بر عهده دارد.
شعبه کاشان:
شعبه کاشان در جوار فولاد امیرکبیر کاشان و سایپا سیتروئن کاشان قرار دارد و با فراهم نمودن امکانات و تجهیزات مناسب به منظور حمل محصولات این دو شرکت مهم شهرستان کاشان تاسیس گردید. این شعبه با عملکرد مطلوب در ارائه خدمات حمل و نقل به عنوان یک شریک تجاری مطمئن برای شرکت سایپا لجستیک با حمل خودروهای تولیدی سایپای کاشان به اقصی نقاط کشور توسط کامیون های خودرو بر به حساب می آید.
واحد تعمیرگاه مکانیزم های سنگین:
تعمیرگاه شرکت حمل و نقل توکا از بدو تاسیس شرکت به عنوان بازویی توانمند در کنار هدف اصلی شرکت که حمل و نقل بوده است، در زمینه نگهداری و تعمیرات و پشتیبانی مکانیزمهای شرکت ایفای نقش نموده و در این راستا با سعی و تلاش مجدانه پرسنل، مهندسین و تکنسین های مجرب خود در سال ۱۳۷۵ موفق به اخذ نمایندگی مجاز فروش و خدمات پس از فروش شرکت ایران خودرو دیزل (گواه) گردیده است و با تکیه بر آموزشهای فنی و تخصصی گواه در کنار تجهیز کارگاه طبق استاندارد های تعمیرگاهی، توانسته است علاوه بر فعال نگه داشتن ناوگان حمل و نقل ملکی شرکت رضایت مشتریان خصوصی را نیز جلب نماید. این مجموعه علاوه بر دارا بودن فروشگاه قطعات یدکی، مکانیکی، پنوماتیک، چرخ و محور، برقکاری و سایر قسمتهای ارئه دهنده خدمات تعمیرگاهی مجهز به دستگاه استاردیاگنوسیز بوده و در حال حاضر یکی از نمایندگی های مجاز فعال ایران خودرو دیزل (گواه) در سطح کشور می باشد
تحلیل تکنیکال حتوکا و پیش بینی روند پیش رو

در سناریویی محتمل یک سمیتریک برای تکمیل موج B شکل گرفته است که در موج های پایانی به سر میبرد. لذا با رعایت حد حمایت ۳۰۰ تومان انتظار صرف زمان برای تکمیل لگ ها و شروع موج C میرود.  هدف های موج صعودی بعدی به ترتیب ۳۹۰-۴۱۷ و سپس ۵۳۰-۵۸۰ و نهایتا ۶۹۰ خواهد بود که میان مدت ۶ ماهه تا یک ساله قابل حصول است.
گزارش عملکرد شرکت از وضعیت دیماه خوب شرکت خبر میدهد:
 حمل‌ونقل‌توکا (حتوکا) موفق به فروش ۱۳۶.۶۵ میلیارد تومان در دی ماه ۱۴۰۲ شد که نسبت به مشابه سال قبل ۱۱۸.۶۷ درصد افزایش داشت به عبارتی رکورد فروش ماهانه شکسته شد. همچنین فروش کل شرکت در سال ۱۴۰۲به رقم ۷۴۹.۸ میلیارد رسید که نسبت به مشابه سال قبل۴۷.۳۶ درصد افزایش یافت.
در گزارش ۹ ماهه با افزایش ۸۸ درصدی سود خالص همراه بوده و ۲۸۳ ریال به ازای هر سهم سود شناسایی نموده است.
قرارداد ۲۵۷.۵ میلیارد تومانی “حتوکا” بابت خرید ۵۰ کشنده
شرکت حمل و نقل توکا از انعقاد قرارداد خرید ۵۰ دستگاه کشنده تک محور دیما به ارزش ۲۵۷.۵ میلیارد تومان خبر داد: با توجه به تصویب هیات مدیره قرارداد خرید ۵۰ دستگاه کشنده از شرکت دیما دیزل به مبلغ هر دستگاه ۵.۱۵ میلیارد تومان مجموعاً به مبلغ ۲۵۷.۵ میلیارد تومان منعقد شد.
نقدینگی لازم جهت خرید کشنده ها از طریق اخذ تسهیلات از بانک رفاه کارگران و منابع داخلی تامین می‌شود. قرارداد اول آذر تنظیم و دوم آذر به امضای طرفین رسیده و در دبیرخانه شرکت ثبت شد.
انعقاد قرارداد ۱۴۳ میلیارد تومانی با هرمز
بنیامین حیدر زاده مدیرعامل و نائب رییس هیئت مدیره شرکت حمل و نقل توکا به  قراداد با شرکت فولاد هرمزگان جنوب اشاره کرد. این قرارداد با موضوع تأمین و راهبری مکانیزم‌های سنگین و نیمه‌سنگین (جراثقال و لیفتراک‌ها) و … مورد نیاز جهت انجام کلیه عملیات حمل و نقل داخلی، همچنین راهبری و انجام خدمات تعمیر و نگهداری مکانیزم‌های سنگین تحویلی از طرف کارفرما است.
براساس گفته‌های وی؛ کارفرما در این قرارداد شرکت فولاد هرمزگان جنوب است.
لازم به ذکر است؛ نحوه تأمین ماشین‌آلات، از طریق ماشین‌آلات موجود و مکانیزم‌های اجاره‌ای خواهد بود.همچنین؛ پرداخت بهای پیمان از طریق صورت وضعیت تأیید شده است.
مدیرعامل “حتوکا” خاطر نشان ساخت: تاریخ شروع قرارداد ۱ مهر ۱۴۰۲ بوده است. همچنین، تاریخ پایان ۳۱ شهریور ۱۴۰۳ خواهد بود. لازم به ذکر است؛ تاریخ ابلاغ قرارداد در ۲ ابان ۱۴۰۲ اعلام گردید.  وی تصریح کرد: طی این قراداد دستگاه نظارت، معاونت بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان جنوب خواهد بود.
مبلغ قرارداد در شفاف سازی کدال ۱،۴۳۳،۲۴۳ میلیون ریال است.
سایرفعالیت‌ها و قراردادهای شرکت

حمل مواد اولیه شرکت های فولاد مبارکه، ذوب آهن، فولاد هرمزگان جنوب و … از کلیه بنادر و معادن کشور.
حمل محصولات صادراتی شرکت های فولاد مبارکه، ذوب آهن، فولاد هرمزگان، ایران ترانسفور زنجان و … به بنادر کشور.
حمل جاده‌ای داخل سایت شرکت های فولاد مبارکه، ذوب آهن و فولاد هرمزگان.
حمل و تخلیه ذغال‌سنگ کارخانه کک سازی وپالایش قطران زرند.
تأمین و به‌کارگیری مکانیزمهای موردنیاز جهت انجام عملیات حمل‌ونقل سنگین و نیمه سنگین داخلی شرکت های فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، فولاد کاوه کیش.
تخلیه، بارگیری، استریپ و انبارداری مواد اولیه شرکت های فولاد مبارکه، ذوب آهن و فولاد آلیاژی ایران و… .
انجام عملیات فورواردینگ محصولات صادراتی شرکت های فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان.
انجام عملیات گمرکی و ترخیص کالاهای وارداتی شرکت های فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان در انبارهای اختصاصی گمرک.
انجام عملیات فورواردینگ محصولات صادراتی شرکت فولادهرمزگان جنوب.
پروژه تخلیه سرباره شرکت های فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان.
پروژه حمل اسلب و گندله شرکت های فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، فولاد خوزستان.
پروژه برشکاری، فرآوری و حمل آهن‌قراضه در شرکت فولاد هرمزگان.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]