وضعیت بازار خودرو سه شنبه ۱۷ بهمن / ریزش سنگین قیمت تارا، شاهین، پژو پارس، رانا و سمند
وضعیت بازار خودرو سه شنبه ۱۷ بهمن / ریزش سنگین قیمت تارا، شاهین، پژو پارس، رانا و سمند

قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا به‌روزرسانی شد. در ادامه قیمت خودرو سه شنبه ۱۷ بهمن را بخوانید.

به گزارش سرویس خودروی اقتصادآنلاین، کاهش قیمت خودرو امروز هم ادامه داشت. بر اساس قیمت محصولات ایران خودرو، خودروهای پرفروشی همچون تارا، پژو پارس، پژو ۲۰۷، دنا و سمند در یک روز ۵ الی ۲۲ میلیون تومان ارزان شدند. همچنین شاهین و تیبا رکورد کاهش قیمت محصولات سایپا طی یک روز را زدند. در ادامه جدیدترین قیمت خودروهای پرفروش ایرانی و تغییرات آن نسبت به روز گذشته (۱۶ دی) را بخوانید.
قیمت روز محصولات ایران خودرو
قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ به ۵۶۵ میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است.
قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۶۰۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون کاهش پیدا کرده است.
قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۷۱۵ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۱۳ میلیون پایین آمده است. این خودرو از تیر تا به امروز ۱۲۰ میلیون ارزان شده است.
قیمت پژو ۲۰۷ تیپ ۵ مدل ۱۴۰۲ نیز امروز به ۶۴۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۱۴ میلیون پایین آمده است.
 قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۷۵۲ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۱۱ میلیون ارزان شده است.
قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۸۳۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۲۵ میلیون ارزان شده است. این خودرو تقریبا طی چهار ماه گذشته ۱۳۹ میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۲ این ۸۵۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۱۷ میلیون ارزان شده است. این مدل طی چهار ماه گذشته ۵۵میلیون ارزان شده است.
قیمت تارا اتوماتیک مدل V۲ سال ۱۴۰۱، ۸۹۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است. تارا اتوماتیک صفر مدل V۲ سال ۱۴۰۲ هم ۹۲۵ تومان قیمت خورده است که نسبت به روز گذشته ۲۲ میلیون ارزان شده است. قیمت تارا اتوماتیک V۴ LX نیز به یک میلیاردو و ۹۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون پایین آمده است.
قیمت تارا دنده ای V۱ سال ۱۴۰۲ هم به ۷۸۵میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۲ میلیون ارزان شده است و طی سه ماه گذشته ۶۱ میلیون ارزان شده است.
قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۹۴۰ میلیون تومان رسیده است که به معنای کاهش ۱۰ میلیونی طی یک روز است. این خودرو نسبت به خرداد ۶۵میلیون تومان ریزش داشته است.
قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۷۱۰میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است و طی شش ماه گذشته ۱۴۰میلیون ارزان شده است.
قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۶۲۵ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ۵ میلیون پایین آمده است. رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۶۴۵ میلیون تومان که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است.
قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۵۶۰ میلیونی شده است که طی روز گذشته ۵ میلیون کاهش پیدا کرده است.
سمند سورن پلاس XU۷P بنزینی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۴۵ میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است. سمند سورن پلاس EF۷ بنزینی مدل ۱۴۰۱ نیز ۶۳۵ میلیون تومان است شده است که ۱۰ میلیون ارزان شده است.
قیمت پژو پارس LX مدل ۱۴۰۲ نیز ۷۳۰ میلیون اعلام شده است که طی روز گذشته ۱۷ میلیون ارزان شده است.
قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۰۰ میلیون تومان شده است و نسبت به روز گذشته ۳ میلیون کاهش پیدا کرده است.
قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۲ نیز به ۷۴۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۲ میلیون افزایش پیدا کرده است. این مدل گرانترین پژو پارس است.
قیمت هایما ۸S مدل ۱۴۰۲ نیز یک میلیاردو ۸۸۰میلیون تومان شده است که ۵ میلیون پایین آمده است. قیمت هایما S۵ ۶ سرعته اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ به یک میلیاردو۴۱۰میلیون تومان رسیده است که طی یک روز ۵ میلیون ارزان شده است.
قیمت وانت آریسان ۲ مدل ۱۴۰۲ نیز امروز ۴۷۸میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.
قیمت روز محصولات سایپا
قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم حوالی ۲۸۹ میلیون تومان به روزرسانی شد که طی روز گذشته ثابت مانده است.
قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است و ۳۹۵ میلیون تومان اعلام شد.
قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۱ نیز به ۳۸۰  میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ۱۵ میلیون کاهش پیدا کرده است.
قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۹۵ میلیون تومان خریدوفروش می شود که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون کاهش پیدا کرده است.
قیمت ساینا S اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۷۵ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون پایین آمده است.
قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۸۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است.
قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۸۵ میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.
قیمت کوییک SR دنده ای مدل ۱۴۰۲ نیز به ۳۹۰ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته تغییر نکرده است.
قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۸۰ میلیون تومان شده است که ارزان شده است. مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۹۵ میلیون است که تغییر نکرده است.
قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۹۰ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.
قیمت شاهین G اتومات CVT مدل ۱۴۰۲ امروز به ۸۱۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است.
قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۶۶۰ میلیون تومان رسیده است که ۵ میلیون پایین آمده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۶۱۵ میلیون تومان فروخته می‌شود که ثابت مانده است.
قیمت شاهین GL دنده ای صفر مدل ۱۴۰۲ نیز امروز ۶۵۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت شده است.
پیش بینی قیمت خودرو تا پایان سال
همزمان با ریزش قیمت دلار، بازار خودرو نیز به روند نزولی خود بازگشت. بر اساس گفته کارشناسان مهم‌ترین بازیگر بازار خودرو در وضعیت فعلی را می‌توان نرخ دلار در بازار آزاد نام برد. در حال حاضر اغلب کارشناسان اقتصادی، روند نزولی را برای نرخ دلار متصور هستند؛ البته به دلیل رشد نسبی تقاضا با توجه به نزدیکی بازار شب عید، در صورتی که حتی نرخ دلار با افت بیشتری همراه شود، احتمالاً قیمت خودرو در وضعیت ثبات و رکود به سر ببرد.
برای مشاهده اخبار روز خودرو و آخرین قیمت خودرو در بازار کلیک کنید. گفتنی است قیمت خودروهای داخلی بر اساس اطلاعات سایت باما به‌روزرسانی شده است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]