بارش‌ها در ۲۹ استان منفی شد / جولان خشکسالی در ایران
بارش‌ها در ۲۹ استان منفی شد / جولان خشکسالی در ایران

بررسی داده‌ها و اطلاعات پهنه‌ای بارش سازمان هواشناسی کشور نشان می‌دهد بارش‌ها در کشور نسبت به دوره بلندمدت ۴۷.۵ درصد کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس داده‌ها و اطلاعات پهنه‌ای بارش‌ سازمان هواشناسی کشور از ابتدای سال آبی جاری تا دو روز قبل (۱۴۰۱/۱۱/۱۹) بارش‌ها در کشور نسبت به دوره بلندمدت ۴۷.۵ درصد کاهش یافته است.
در مدت یاد شده مجموع بارش در کشور ۵۵ میلیمتر کاهش یافته است. بیشترین رشد منفی بارش‌ها با ۷۷.۷ درصد مربوط به استان هرمزگان است. پس از این استان، کرمان با رشد منفی ۷۵.۸ درصد، فارس با رشد منفی ۷۵.۱ درصد، سیستان و بلوچستان با رشد منفی ۶۶.۳ درصد، خراسان جنوبی با رشد منفی ۶۴.۲ درصد و بوشهر با کاهش ۶۲.۶ درصدی بارش‌ها قرار دارند.
میزان کاهش بارش‌ها در استان یزد نیز در دوره اشاره شده ۶۱ درصد بوده است. در استان‌های ساحلی دریای خزر یعنی گیلان و مازندران به ترتیب رشد منفی ۲۲.۵ درصدی و رشد منفی ۲.۶ درصدی ثبت شده است.
به گزارش تسنیم، تنها در دو استان کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۹ بهمن ماه بارش‌ها افزایش یافته است. در استان اردبیل بارش‌ها ۴ صدم درصد و در گلستان نیز ۳.۱ درصد رشد داشته است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]