بهای بلیت اتوبوس به میزان تورم افزایش می یابد| قیمت لاستیک میشلن از جفتی ۶۰ میلیون به ۸۰ میلیون رسید
بهای بلیت اتوبوس به میزان تورم افزایش می یابد| قیمت لاستیک میشلن از جفتی ۶۰ میلیون به ۸۰ میلیون رسید

عامری، رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری با تاکید بر اینکه باید فکری به حال ناوگان اتوبوسرانی کشور شود چرا که این ناوگان نحیف تر از گذشته شده است گفت: قیمت بلیت اتوبوس هنوز افزایش نیافته است.

بازار؛ گروه راه و مسکن: ناوگان اتوبوسرانی کشور با داشتن ۷۵۰۰ دستگاه اتوبوس این روزها شرایط سختی را سپری می کند به طوریکه به گفته عامری رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری از ۱۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس امروز به ۷۵۰۰ دستگاه رسیده ایم و این به معنی این است که اگر فکری به حال ناوگان اتوبوسرانی کشور نشود و قیمت ها هم اصلاح نشود باز هم شاهد نحیف تر شدن و ضعیف تر شدن ناوگان اتوبوسرانی خواهیم بود.

فعلا هیچ خبری مبنی بر اینکه قیمت بلیت اتوبوس افزایش یافته باشد نشده است

احمدرضا عامری رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «بازار» در پاسخ به این پرسش که آیا تصمیمی جدید برای نرخ بلیت اتوبوس در ایام نوروز گرفته شده است یا خیر؟ گفت: فعلا هیچ خبری مبنی بر اینکه قیمت بلیت اتوبوس افزایش یافته باشد نشده است. اما به هر حال باید دولت و مجلس فکری به حال ناوگان اتوبوسرانی کشور کنند.

در دکان دولت همه چیز یافت می شود و اگر می خواهند متقاضیان سفر با اتوبوس و حتی دارندگان اتوبوس به راحتی اقدام به سفر و جا به جایی مسافران کنند باید فکری به حال این ناوگان شود

او ادامه داد: به هر حال در دکان دولت همه چیز یافت می شود و اگر می خواهند متقاضیان سفر با اتوبوس و حتی دارندگان اتوبوس به راحتی اقدام به سفر و جا به جایی مسافران کنند باید فکری به حال این ناوگان شود.

قیمت لاستیک میشلن اتوبوس از جفتی ۶۰ میلیون تومان به ۸۰ میلیون تومان رسید

عامری در پاسخ به این پرسش که گفته می شود که درخواست اتحادیه افزایش قیمت بلیت اتوبوس است؟ اظهار داشت: به یک نکته ای باید توجه داشته باشیم و آن هم این است که وقتی قیمت لاستیک میشلن اتوبوس از جفتی ۶۰ میلیون تومان به ۸۰ میلیون تومان رسیده است نباید فکری به حال ناوگان اتوبوسرانی کشور و رانندگان شود؟ آیا با این اوضاع قیمت ها می توان راننده ها را در ناوگان اتوبوسرانی حفظ کرد.

زمانی در ناوگان اتوبوسرانی کشور ۱۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس فعال بود اما حالا این تعداد به ۷۵۰۰ دستگاه رسیده است

رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری تاکید کرد: البته باید به نکته ای اشاره کنم و آن هم این است که اتحادیه نظارت کاملی در بخش حمل‌ و نقل مسافری (اتوبوس) دارد و اجازه افزایش قیمت بدون مجوز را نمی‌دهد اما باید دولت فکری به حال ناوگان اتوبوسرانی کند. زمانی در ناوگان اتوبوسرانی کشور ۱۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس فعال بود اما حالا این تعداد به ۷۵۰۰ دستگاه رسیده است.
او تصریح کرد: به هر حال قیمت تمام شده سفر برای هر نفر در کیلومتر ۱۸۵۰ تومان بر اساس گزارش سازمان حمل و نقل است. این رقم برای معمولی برای هر نفر در کیلومتر ۱۶۰۰ تومان است. به هر حال ما قبول داریم که با این اعداد هم اغلب مسافران که از قشر ضعیف جامعه هستند توانایی خرید بلیت ندارند. اما باید پذیرفت که باید نرخ ها اصلاح شود تا از خروج رانندگان از ناوگان اتوبوسرانی و نحیف تر شدن ناوگان جلوگیری کرد.
رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری تاکید کرد: اگر دولت و مجلس فکری به حال ناوگان اتوبوسرانی نکنند و نرخ ها را اصلاح نکنند بدون شک ناوگان اتوبوسرانی از این حالت که در آن قرار دارد ضعیف تر خواهد شد.
رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری پیشتر با انتقاد از عملکرد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفته بود که مدیران وعده‌های زیادی می‌دهند، اما در زمان مقرر به وعده‌های خود عمل نمی‌کنند.

معتقدیم قیمت بلیت اتوبوس به اندازه تورم باید افزایش یابد

عامری درباره نرخ بلیت اتوبوس برای ایام نوروز و میزان افزایش آن اظهار کرده بود که هنوز در این رابطه به توافق نرسیده‌ایم و معتقدیم قیمت بلیت اتوبوس به اندازه تورم باید افزایش یابد.
وی درباره پیش‌فروش بلیت اتوبوس نیز خاطر نشان کرد: با توجه به این‌که دارایی‌ها (تعداد اتوبوس فعال) را نمی‌دانیم، فعلاً برنامه‌ای برای پیش‌فروش نداریم.
عامری در خصوص نرخ ۵۰۰ هزار تومان بلیت اتوبوس تهران-اهواز، اظهار کرد: افزایش قیمت بلیت اتوبوس را تکذیب می‌کنیم و نظارت کاملی در بخش حمل‌ونقل مسافری (اتوبوس) داریم و اجازه افزایش قیمت بدون مجوز را نمی‌دهیم.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]