هتریک کاهش نرخ بیکاری و رکودشکنی شاغلین بخش صنعت
هتریک کاهش نرخ بیکاری و رکودشکنی شاغلین بخش صنعت

معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار طی گزارشی از اشتغال در بخش صنعت اعلام کرد نرخ بیکاری به پایین ترین رقم ۲۰سال اخیر و تعداد بیکاران به پایین ترین سطح دریک دهه اخیر رسید.

به گزارش خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم، معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال با انتشار اینفوگرافیکی اعلام کرد برای سومین بار نرخ بیکاری رکود کاهشی جدیدی را ثبت کرد.

 دراین اینفوگراف آمده است با بررسی شاغلین بخش صنعت و رکود شکنی در این بخش مشخص شد اشتغال به وجود آمده از کیفیت بالایی برخوردار بوده است.

با وجود افزایش جمعیت جویای کار نرخ بیکاری به پایین ترین رقم ۲۰سال اخیر و تعداد بیکاران به پایین ترین سطح دریک دهه اخیر رسید.

محمود کریمی بیرانوند, معاون اشتغال وزارت کار اخیراً‌ در گفت وگو با تسنیم از افزایش اشتغال حدود ۳۱۵هزار نفری نیروی کار فارغ التحصیلان در تابستان ۱۴۰۲خبر داد و گفت:نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در تابستان ۱۴۰۲برابر ۱۲درصد اعلام شده است که کمترین نرخ بیکاری در ۷ ساله گذشته است.

وی ادامه داد: بر اساس آمار اعلامی مرکز آمار در بازه زمانی تابستان ۱۳۸۶ تا تابستان ۱۴۰۲ نرخ بیکاری کل کشور در تابستان ۱۴۰۲ برابر ۷٫۹ درصد اعلام شده است که کمترین نرخ بیکاری در بازه ۱۷ ساله است. بیشترین نرخ بیکاری نیز مربوط به تابستان ۱۳۸۹ با نرخ ۱۳٫۷ درصد است. لازم به ذکر است که نرخ بیکاری نسبت به سال گذشته تابستان ۱۴۰۱ کاهش یک درصدی داشته است.

هتریک کاهش نرخ بیکاری و رکودشکنی شاغلین بخش صنعتانتهای پیام/