تولید چای ۵۰ درصد افزایش یافت
تولید چای ۵۰ درصد افزایش یافت

رییس سازمان چای کشور از افزایش ۴۹ درصدی تولید برگ سبز چای خبر داد و اعلام کرد: هفته آینده ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر از مطالبات چایکاران پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حبیب جهانساز اظهار داشت: تاکنون حدود ۷۸۱ میلیارد تومان معادل ۵۰ درصد از مطالبات چایکاران پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: از این مبلغ، کارخانجات فرآوری چای تاکنون حدود ۶۳۱ میلیارد تومان سهم خود و دولت نیز ۱۵۰ میلیارد تومان از سهم خود را بابت مطالبات چایکاران پرداخت کرده‌اند.

وی اظهار داشت: با تسویه ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر از مطالبات چایکاران در هفته آینده، سهم پرداختی دولت به ۲۵۰ میلیارد تومان می‌رسد.

جهانساز با بیان این که تولید برگ سبز چای تاکنون ۴۹ درصد نسبت به مدت سال گذشته افزایش داشته است، تصریح کرد: تامین نقدینگی برای پرداخت به‌موقع پول چایکاران با توجه به افزایش تولید برگ سبز چای در سال جاری و افزایش هزینه‌های کارخانجات چای، کار سختی است.

وی میزان برگ سبز چای خریداری شده را تاکنون نزدیک به ۱۲۶ هزار تن به ارزش ۱۶۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از این میزان برگ سبز چای خریداری شده، نزدیک به ۴۷ درصد برگ سبز چای درجه یک و ۵۳ درصد برگ سبز چای درجه ۲ بوده است.

رییس سازمان چای کشور خاطرنشان کرد: ۷۵ درصد بهای برگ سبز چای توسط کارخانجات فرآوری و ۲۵ درصد توسط دولت پرداخت می‌شود.

وی ابراز داشت: تاکنون نزدیک به ۲۸ هزار و ۶۰۰ تن چای خشک از برگ سبز داخلی در کشور تولید شده است.

جهانساز، چین سوم برگ سبز چای را از نظر کمیت و کیفیت خوب ارزیابی کرد و گفت: اواخر هفته آینده چین سوم تمام و از دهم تا شانزدهم مهر ماه چین چهارم یا چین پاییزه آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]