پیش بینی بورس فردا بعد از صعود چشمگیر امروز
پیش بینی بورس فردا بعد از صعود چشمگیر امروز

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در چند روز اخیر با روند مثبتی روبرو بوده است، اما تردیدهایی ناشی از نتایج انتخابات همچنان در ذهن سرمایه‌گذاران وجود دارد. اما در نهایت، بازار توانست در روز جاری بیش از ۸۸ هزار واحد افزایش داشته باشد.

در جریان معاملات امروز در بازار بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات به دلیل صف های خرید ایجاد شده در محدوده ۶۲۰۰ میلیارد تومانی قرار داشت و شاخص کل بورس نیز با افزایش ۳.۵ درصدی به بیش از ۸۸ هزار واحد مثبت رسید، که به محدوده پرچالش سال ۱۴۰۲ بازگشت. مسعود پزشکیان، رییس دولت چهاردهم، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران را از محدوده ۲.۱ میلیون واحدی شروع کرد و باید دید که آیا این روند مثبت ادامه خواهد داشت یا خیر.

روند ارزش معاملات در گروه های مختلف در بازار با تغییرات جدی همراه شده است. گروه چند رشته‌ای صنعتی با ارزش معاملاتی بیش از ۲۴۶ میلیارد تومانی جایگاه اول را دارد و فلزات اساسی و گروه شیمیایی بازار سرمایه به ترتیب با ارزش معاملاتی ۲۴۶ و ۲۱۵ میلیارد تومانی در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. 

لیدر سنتی بازار سرمایه یعنی گروه خودرویی نیز امروز جز ۷ گروه برتر از منظر ارزش معاملاتی قرار نگرفت البته که باید این موضوع را در نظر داشت روز جاری صف های سنگینی برای همه نمادها در بازار ایجاد شده است.

در طرف مقابل صندوق‌های طلای بازار سرمایه در دقایق ابتدایی بازار با صف های فروش سنگین همراه شدند و رخ سرخ رنگی به گروه طلایی بازار سرمایه زده شده است.

همچنین نرخ سود بین بانکی در هفته منتهی به ۱۳ تیرماه با کاهش ۳ صدم درصدی نسبت به هفته قبل از آن به ۲۳.۶۳ درصد رسیده است. و نرخ دلار نیمایی نیز در محدوده های ۴۳۲۰۰ تومان مورد معامله قرار میگرد تا فاصله خود را با دلار بازار آزاد کمتر کند.

محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام، عنوان کرده است که چشم‌انداز بازار سرمایه در نیمه دوم سال جاری روشن است ‌و عنوان کرد که دولت دیگر حق ندارد با استفاده از نرخ‌های ترجیحی به گونه‌ای  عمل کند که شاهد اثر منفی آن در فعالیت بنگاه‌های اقتصادی بورسی یا خارج از بورس باشیم.

حراج سی و ششم شمش طلای ایران در روز یکشنبه (فردا) برگزار خواهد شد. گفته می شود دور جدید نیز با همان شرایط قبلی برگزار خواهد شد.

بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران 

در جریان معاملات روز جاری شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۷۵ هزار واحدی مثبت شد تا در یک روز مقاومت هایی که در سر راه شاخص کل قرار داشت به یکباره برداشته شود.

میانگین‌های ۵۵ روزه و ۲۰۰ روزه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران شکست و ماهیت خود را به از مقاومت به حمایت تغییر داد تا شاخص کل در یک قدمی ۲.۲ میلیون واحدی قرار بگیرد محدوده‌ای که برای شاخص کل در سال ۱۴۰۲ یک سطح پرچالش محسوب می‌شد.

اندیکاتور RSI نیز خود را در محدود هیجان بیش خرید نزدیکی های ۷۰ واحدی دید تا شور خرید در بازار توسط اندیکاتورها هم نشان داده شود.

 

منبع:

اکوایران

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]