چهارشنبه, ۱۲ مهر , ۱۴۰۲
گروه : طلا و ارز
پ
  • شناسه : 600
  • 09 جولای 2023 - 14:20
  • 14 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ارسال توسط :

خوشبینی طلا به گزارش جدید اشتغال / کاهش ۸ درصدی قیمت گاز طبیعی

خوشبینی طلا به گزارش جدید اشتغال / کاهش ۸ درصدی قیمت گاز طبیعی
خوشبینی طلا به گزارش جدید اشتغال / کاهش ۸ درصدی قیمت گاز طبیعی

اکوایران: پس از اینکه وزارت کار گزارش داد که کارفرمایان ایالات متحده در ماه ژوئن ۲۰۹ هزار مورد حقوق و دستمزد غیرکشاورزی اضافه کرده‌اند، طلا افزایش یافت. این رقم برای اولین بار در ۱۶ ماه گذشته کمتر از برآوردهای اقتصاددانان بود که نشان‌دهنده پیشرفت در تلاش فدرال رزرو برای مبارزه با تورم با نرخ‌های بهره بالاتر و تاثیر آن بر اقتصاد بود.

به گزارش اکوایران، معاملات آتی فلز زرد به نقطه اواسط ۱۹۰۰ دلار در روز جمعه نزدیک شد، در حالی که قیمت نقدی شمش چندان دور از آن نبود، زیرا گزارش مشاغل ایالات متحده در ماه ژوئن که کمتر از حد انتظار بود، حاکی از تعدیل رفتارهای تندروانه فدرال رزرو در سیاست بانک مرکزی بود.

قرارداد طلای ماه آگوست در کامکس نیویورک به ۱۹۳۲٫۵۰ دلار در هر اونس رسید که ۱۷٫۳۵ دلار یا ۰٫۹ درصد در روز افزایش یافت. برای هفته، قرارداد آتی طلای معیار تقریبا ثابت بود و کمی بیش از ۳ دلار افزایش یافت. بالاترین قیمت روز جمعه ۱۹۴۰٫۹۰ دلار برای طلای اوت در مقایسه با پایین ترین سطح سه ماهه آن در هفته گذشته به ۱۹۰۰٫۶۰ دلار رسید.

قیمت نقدی طلا که بازتاب معاملات فیزیکی شمش است و توسط برخی معامله گران بیشتر از معاملات آتی دنبال می شود، ۱۹۲۶٫۹۰ دلار بود. بالاترین قیمت روزانه ۱۹۲۶٫۹۰ دلار با پایین ترین سطح سه ماهه هفته گذشته ۱۸۹۳٫۰۱ دلار فاصله قابل توجهی دارد.

کریگ ارلام، تحلیلگر پلتفرم معاملات آنلاین OANDA گفت: طلا تحت فشار قرار گرفت اما توانست بالای ۱۹۰۰ دلار بماند و حتی مقداری از زیان خود را جبران کند.

پس از اینکه وزارت کار گزارش داد که کارفرمایان ایالات متحده در ماه ژوئن ۲۰۹ هزار حقوق و دستمزد غیرکشاورزی اضافه کرده‌اند، طلا افزایش یافت، این رقم برای اولین بار در ۱۶ ماه گذشته کمتر از برآوردهای اقتصاددانان بود که نشان‌دهنده پیشرفت در تلاش فدرال رزرو برای مبارزه با تورم با نرخ‌های بهره بالاتر بود.

کاهش ۸ درصدی گاز طبیعی 

اوت، فعال ترین قرارداد گاز طبیعی در بورس تجاری نیویورک، هنری هاب، ۲٫۷ سنت یا ۱ درصد کاهش یافت و به ۲٫۶۰۹ دلار در هر میلی متر Btu یا متریک میلیون واحد حرارتی بریتانیا رسید.

پایین‌ترین قیمت روز جمعه ۲٫۵۴۳ دلار برای گاز اوت نیز اولین بازگشت آن به سطح متوسط ۲ دلار در دو هفته گذشته بود.

دوشنبه گذشته، بنزین آگوست به ۲٫۹۳۶ دلار رسید که بالاترین سطح برای یک قرارداد ماهانه گاز در Henry Hub از ماه مارس بود.

تحلیلگران صنعتی انتظار داشتند که شرکت‌های آب و برق ایالات متحده در هفته گذشته فقط حدود ۶۴ میلیارد فوت مکعب به ذخیره‌سازی اضافه کنند. در هفته قبل، شرکت های آب و برق ۷۶ میلیارد فوت مکعب به فضای ذخیره‌سازی اضافه کردند.

قیمت گاز نیز با کاهش موج گرمایی که طی چهار هفته گذشته تگزاس و منطقه جنوبی ایالات متحده را فراگرفته بود، کاهش یافت و تقاضای تهویه مطبوع و سوزاندن برق را کاهش داد. گاز طبیعی بزرگترین رشد ماهانه خود در نزدیک به یک سال اخیر را در ژوئن تجربه کرد و ۲۴ درصد افزایش یافت، زیرا نیازهای سرمایشی تگزاسی‌ها و سایر جنوبی‌ها در ایالات متحده از سقف گذشته بود.

 

 

آغاز محاکمه غول سابق ارزهای دیجیتال در نیویورک 04 اکتبر 2023

آغاز محاکمه غول سابق ارزهای دیجیتال در نیویورک

«سم بنکمن فرید» که یک چهره شناخته‌شده در بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شد، در دادگاهی در نیویورک حاضر شده تا به اتهاماتش از جمله به جیب زدن پول سرمایه‌گذاران رسیدگی شود.

معامله‌گران دلار و سکه خانه‌نشین شدند 04 اکتبر 2023

معامله‌گران دلار و سکه خانه‌نشین شدند

اکوایران: قیمت دلار و سکه در بازار امروز چهارشنبه ۱۲ مهر ماه نسبت به دو روز گذشته نوسان قابل توجهی را ثبت نکرد. برخی می‌گویند معامله‌گران ارز و سکه در حال حاضر خانه‌نشین شده‌اند.

دلار سلیمانیه به هرات نزدیک شد؛ سیگنال توافق هسته‌ای به دلار سلیمانیه 04 اکتبر 2023

دلار سلیمانیه به هرات نزدیک شد؛ سیگنال توافق هسته‌ای به دلار سلیمانیه

قیمت دلار سلیمانیه طی هفته گذشته نسبت به بازار ارز هرات شکاف منفی بالای ۱۰۰ تومان را داشت اما با خبر اینکه آمریکا به توافق هسته ای فکر نمی‌کند، شکاف به زیر ۵۰ تومان رسید.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد ژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.