۳ سیگنال صعودی برای بیت کوین / منتظر انفجار قیمت ارزهای دیجیتال باشیم؟
۳ سیگنال صعودی برای بیت کوین / منتظر انفجار قیمت ارزهای دیجیتال باشیم؟

قیمت بیتکوین پس از کاهش به ۳۸٬۵۰۰ دلار، توانست جهت حرکت خود را تغییر دهد و در حال حاضر در مرحله‌ی تثبیت قرار دارد.

در هفته گذشته، بیت کوین تنها با یک کاهش ۰.۳٪ در قیمت مواجه شد. با این حال، داده‌های جدید نشان می‌دهد وجود کاتالیزورهایی است که ممکن است احتمال افزایش قیمت را افزایش دهند. حال سوال این است که آیا گاوها قادر به غلبه بر مقاومت ۴۳٬۵۰۰ دلار هستند یا خیر؟

بیت کوین بین قیمت ۴۱٬۸۰۰ دلار تا ۴۳٬۹۰۰ دلار در حال تثبیت است. در حالی که جهت قیمت نامشخص است، چهار عامل وجود دارد که به رشد احتمالی کوتاه مدت اشاره دارند. در این مطلب، این ۳ عامل را بررسی خواهیم کرد.

۱. ورود ۷۰۲ میلیون دلار سرمایه به محصولات بیت کوین

طبق گزارش کوین شرز (CoinShares)، هفته گذشته محصولات سرمایه‌گذاری بیت کوین ۹۹٪ از کل ورودی‌ سرمایه سازمانی را به خود اختصاص داده‌اند. بیت کوین مجموعا ۷۰۳ میلیون دلار ورودی سرمایه داشته و جریان ورودی سال ۲۰۲۴ تا به امروز را به ۱.۶ میلیارد دلار و کل دارایی‌های جهانی تحت مدیریت را به ۵۳ میلیارد دلار رسانده است. در این مدت، ابزارهای سرمایه‌گذاری در معاملات شورت بیت کوین که با کاهش قیمت‌ها درآمد کسب می‌کنند، شاهد خروجی‌های جزئی به مبلغ ۵.۳ میلیون دلار بوده‌اند. این موضوع مصادف با معکوس شدن احساسات منفی بازار است.

 

صندوق های ETF اسپات بیت کوین در ۴ هفته به طور میانگین ۱.۹ میلیارد دلار ورودی داشته‌اند و مجموع ورودی‌ها از زمان راه‌اندازی آن‌ها به ۷.۷ میلیارد دلار رسیده است.

توجه به این نکته مهم است که محصولات سرمایه‌گذاری بیت کوین در پایان ژانویه با خروج بیش از ۵۰۰ میلیون دلار مواجه شدند که این موضوع و فروش تهاجمی GBTC در اصلاح بازار نقش داشته‌اند.

۲. ذخایر ماینرهای بیت کوین در حال افزایش است

ماینرهای بیت کوین در اواخر ژانویه به شدت در حال فروش بودند. وضعیت کیف پول‌های منتسب به ماینرهای بیت کوین (Miner Netflow Total) در ۱ فوریه (۱۲ بهمن) ۱۳٬۵۴۲- بیت کوین بود. این متریک تفاوت بین کوین‌هایی را که به داخل و خارج از صرافی جریان دارند، اندازه‌گیری می‌کند. عدد منفی نشان‌دهنده کاهش ذخایر ماینرهاست. با این حال، در زمان نگارش این مقاله، در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۲٬۴۰۰ بیت کوین به ذخیره ماینرها اضافه شده است. افزایش ذخایر به این معنی است که در حال حاضر فشار فروش از سوی این گروه از فعالان بازار در حال کاهش است.

با این حال، شاخص موقعیت ماینر یا MPI هنوز بالای ۱ است؛ به این معنی که به طور متوسط در یک سال گذشته، فروش ماینرها در حد متوسط است. اگر ذخایر ماینرها در چند هفته آینده به افزایش خود ادامه دهد، شاخص MPI دچار کاهش خواهد شد. شاخص MPI زیر ۱ نشان می‌دهد که ماینرها در حد متوسط در حال هولد کردن و نگهداشتن بیت کوین‌های خود هستند.

۳. ۳۵٪ افزایش کارمزد شبکه بیت کوین در یک هفته

افزایش درآمد آنچین در زمانی که بازار در حال تثبیت است، نشانه‌ای از تقاضای شبکه است. بر اساس داده‌های توکن ترمینال (Token terminal)، ارائه‌دهنده خدمات تجزیه و تحلیل بلاکچین، کارمزد شبکه بیت کوین در هفته گذشته ۳۵.۷۱٪ افزایش یافته است.

افزایش استفاده از شبکه بیت کوین می‌تواند منجر به گسترش پایگاه کاربران آن شود. این متریک‌ها در مجموع، پایگاه کاربران را بهبود بخشیده و به مسیر مثبت قیمت کمک خواهند کرد.

اگر کارمزدها در حال افزایش باشد، به این معنی است که کاربران تمایل به پرداخت مبلغ بالاتر برای گنجاندن تراکنش خود در بلاک بعدی دارند. پویایی بازار فعلی نشان‌دهنده آن است که ممکن است منجر به حرکت مثبتی برای قیمت BTC شود.

۴. بیت کوین ۵۰-EMA را پس گرفته است

در تایم فریم روزانه، اولین مقاومت بر سر راه بیت کوین در حدود ۴۴٬۵۰۰ دلار قرار دارد. با اینکه بیت کوین در ۲۳ ژانویه (۳ بهمن) به ۳۸٬۵۰۰ دلار رسید، بلافاصله توانست از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه بازگردد. در حالی که بالاترین مقاومت سربار بیت کوین در ۴۹٬۱۰۰ دلار قرار دارد، اگر حرکت صعودی فعلی حفظ شود، BTC ممکن است ۴۴٬۵۰۰ دلار را مجددا آزمایش کند.

منبع:

میهن بلاکچین

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]