تام لی پیش بینی کرد / قیمت بیت کوین به ۱۵۰ هزار دلار می رسد!
تام لی پیش بینی کرد / قیمت بیت کوین به ۱۵۰ هزار دلار می رسد!

هنگامی که از لی در مورد عملکرد بیت کوین در پنج سال آینده پرسیده شد، او گفت: «این پول خوب است و من فکر می‌کنم که مفید بودن خود را ثابت خواهد کرد.» با استناد به این موضوع، لی پیش‌بینی می‌کند که ارزش این دارایی در چند سال آینده به ۲۰۰ هزار دلار خواهد رسید.

تام لی، رئیس بخش تحقیقات شرکت فاندستریت (FundStrat)، پیش‌بینی بزرگی برای قیمت بیت کوین (BTC) در سال ۲۰۲۴ انجام داده و تخمین می‌زند که ارزش این دارایی به بیش از دو برابر بالاترین رکورد قبلی خود خواهد رسید. به عقیده این کارآفرین آمریکایی، قیمت بیت کوین امسال تا ۱۵۰ هزار دلار افزایش خواهد یافت.

لی سه دلیل برای پیش‌بینی جسورانه خود ذکر کرده است: «تقاضا با تأیید ETFهای جدید بهبود یافته، عرضه با هاوینگ آتی کاهش خواهد یافت و اگر سیاست پولی هم آنگونه که انتظار می‌رود، تسهیل شود، از دارایی‌های پرریسک حمایت خواهد شد.»

این اظهارات در حالی مطرح شده که قیمت بیت کوین پس از افزایش ۳۰ درصدی در ۳۰ روز گذشته، اکنون با مقاومت ۵۲ هزار دلاری مواجه شده است. با این حال، لی نگران نیست و می‌گوید:

    فکر نمی‌کنم کاهش سرمایه‌گذاری به این زودی‌ها آغاز شود.

هنگامی که از لی در مورد عملکرد بیت کوین در پنج سال آینده پرسیده شد، او گفت: «این پول خوب است و من فکر می‌کنم که مفید بودن خود را ثابت خواهد کرد.» با استناد به این موضوع، لی پیش‌بینی می‌کند که ارزش این دارایی در چند سال آینده به ۲۰۰ هزار دلار خواهد رسید.

در همین حال، یک تحلیلگر تکنیکال با نام Emperor، مناطق حمایتی اصلی را که بازار اکنون و در شرایط اصلاحی به سمت آن متمایل است، برجسته کرده است. به گفته این تحلیلگر، یک حمایت کلیدی در محدوده ۴۹ هزار دلار وجود دارد که اگر شکسته شود، می‌تواند منجر به کاهش بیشتر قیمت گردد.

بیت کوین چیست؟

به زبان ساده، این ارز یک ارز دیجیتال مانند پول‌ رایج کشورها است و کارکرد عمده‌ی آن انجام تبادلات مالی بین افراد است. کارکرد کلی این ارز مشابه دلار آمریکا و ریال ایران است. اما بین این ارز و ارزهایی مانند دلار تفاوت‌های مهمی نیز وجود دارد. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌ها این است که این توکن توسط دولت‌ها و نهادهای مالی ایجاد نشده است و پشتوانه‌ای جز مقبولیت عمومی ندارد.

این ارز توسط یک الگوریتم ریاضی تولید می‌شود و کار می‌کند. در این ارز دیجیتال وظیفه ثبت و نگهداری تراکنش‌ها بر عهده‌ی دستگاه‌های محاسباتی است که کار تولید را نیز برعهده دارند. الگوریتم ریاضی این ارز در واقع یک تکنولوژی رمزنگاری شده بر پایه بلاک چین است که هم‌زمان با فراهم کردن شفافیت شبکه، حریم خصوصی کاربران را حفظ می‌کند. به این معنا که باوجود فراهم بودن امکان ناشناس بودن در شبکه، همه‌ی کاربران به جزئیات اطلاعات تراکنش‌ها دسترسی دارند.

شاید شنیده باشید در گذشته، ارزش پول هر کشور را ذخایر طلای آن کشور مشخص می‌کرد. به همین دلیل کشورهایی که از طلای بیشتری به صورت ذخیره داشتند، ثروتمندتر بودند. اما این توافق جهانی حالا تغییر کرده است. در حال حاضر ارزش پول کشورها را بر اساس توان اقتصادی و سیاسی کشور مشخص می‌کنند. بنابراین بحران‌های اقتصادی می‌توانند بسیار بر ارزش پول هر کشور تأثیر بگذارند.

تاریخچه بیت کوین نشان می‌دهد که این ارز نوعی پول دیجیتال است که بعد از بحران مالی سال ۲۰۰۸ آمریکا به وجود آمد. بحرانی که یکی از عمیق‌ترین بحران‌های اقتصادی آمریکا و جهان در طول تاریخ بود. ارزی که فارغ از بانک‌ها و بحران‌های اقتصادی، تلاش می‌کند که ارزش پول کاربرانش را حفظ کند و حتی آن را افزایش دهد.

 

منبع:

رمزارز نیوز

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]