صفر تا صد دریافت ارز دولتی + لینک ثبت نام
صفر تا صد دریافت ارز دولتی + لینک ثبت نام

خرید ارز دولتی در این روزها، به ویژه در پایان سال، به سادگی‌های گذشته نیست و با پیچیدگی‌های خاص خود روبرو است.

در حال حاضر، برای خرید ارز دولتی باید به صرافی‌های بانکی مراجعه کنید. در این روند، برخی افراد با دریافت مبلغی، نوبت صرافی را به شما اختصاص می‌دهند و این کار باعث ایجاد بازار سیاه می‌شود. برای دریافت نوبت صرافی، از متقاضیان معمولاً مبلغی بین ۳ تا ۵ میلیون تومان دریافت می‌شود.

شرایط دریافت ارز دولتی

برای دریافت ارز دولتی با نرخ نیمایی، هر ۳۶۵ روز یکبار می‌توانید با افتتاح حساب ارزی به یک صرافی مراجعه کرده و ۲ هزار یورو یا ۲۱۰۰ دلار ارز دریافت نمایید. در سال گذشته این مبلغ ۵ هزار یورو بود، اما با تصمیم بانک مرکزی این مبلغ کاهش یافته است. برای دریافت این مبلغ باید کفش‌های آهنی به پا کنید. یکی از دشوارترین قسمت‌ها در این روند، پیدا کردن صرافی مناسب برای دریافت ارز می‌باشد. طبق اظهارات بانک، پس از افتتاح حساب ارزی می‌توانید با ارائه مدارک مورد نیاز از صرافی‌ها ارز دولتی دریافت کنید.​

اما به سادگی‌های این موضوع اعتماد نکنید؛ زیرا بسیاری از صرافی‌ها درخواست شما را رد می‌کنند یا به تعویق می‌اندازند. تنها صرافی ملی ایران اعلام کرده که ارز دولتی را با شرایط خاصی ارائه می‌دهد. برای گرفتن نوبت دریافت ارز دولتی باید در وب‌سایت mex.co.ir ثبت نام کنید. اما باید توجه داشته باشید که نوبت‌ها به طرز عجیبی همیشه پر است.​

طبق دستور بانک مرکزی، صرافی‌ها باید طبق نوبت به متقاضیان خدمات بدهند، ولی همین نوبت دهی هیچ معیاری ندارد و اگر آشنا داشته باشی می‌توانی به سرعت نوبت بگری در غیر این صورت باید مدام با صرافی در تماس باشی تا شاید اسم تو هم در لیست جا بگیرد. یکی از متصدیان صرافی خصوصی می‌گوید: «لیست ما تا هفته بعد پر شده اگه بهمون اعتبار بدن، اسم جدید می‌نویسم وگرنه باید صبر کنی. شنبه زنگ بزن ببینم توی لیست جا داریم یا نه.»

ارز دولتی کی به دستمان می‌رسد؟​

اگر همه چیز به خوبی پیش برود، حدود ۳۰ دقیقه زمان لازم است تا صرافی مبلغ ۲ هزار یورو یا ۲ هزار و ۱۰۰ دلار را به حساب ارزی شما واریز کند. پس از انجام واریز، یک پیامک به شما ارسال می‌شود که مبلغ مورد نظر به حساب شما واریز شده است. پس از گذشت ۵ روز کاری، شما می‌توانید به بانک مورد نظرتان مراجعه کرده و ارز مورد نظرتان را دریافت کنید. البته باید حداقل مبلغ ۱۰۰ دلار یا یورو در حساب شما به مدت حداقل شش ماه باقی بماند و همچنین معادل ۵ درصد از مبلغ واریزی به عنوان کارمزد به صورت ریالی به بانک پرداخت شود.

منبع:

خبر آنلاین

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]