«پژو پارس» ۷۵ میلیون ارزان شد! کانال «دنا اتومات» تغییر کرد + جدول قیمت
«پژو پارس» ۷۵ میلیون ارزان شد! کانال «دنا اتومات» تغییر کرد + جدول قیمت

اکوایران: خودروهای داخلی و مونتاژی در چهارمین روز هفته جاری ریزش قیمت را تجربه کردند و با این شرایط اغلب پرطرفدارهای داخلی شکل کاهشی به خود گرفتند و تعداد معدودی از آنها هم تغییر قیمت نداشتند.

به گزارش اکوایران: همزمان با کاهشی شدن نرخ دلار، بازار خودرو هم روند کاهشی به خود گرفت، بطوریکه بسیاری از فعالان بازار، دلار را عامل کاهشی شدن قیمت پرطرفدارهای داخلی و مونتاژی‌‌ها می‌دانند. مقصری که امروز ترمز افت قیمت را کشید، اما عقب‌گرد آن از کانال ۶۰ هزار تومان همچنان یکی از دلایلی که فعالان بازار خودرو معتقدند موجب شده تا شاهد ریزش قیمت در بازار خودرو باشیم.

از سوی دیگر فعالان بازار به این نکته اشاره می‌کنند که کاهش نرخ دلار، تقاضا در بازار خودرو را کاهش و تعداد ناظران را افزایش داده‌ است.

رصد محصولات ایران خودرو و سایپا در بازار نشان می‌دهد، تمایل بازار کاهش و ثبات قیمت بوده و با این شرایط برخی از پرطرفدارهای داخلی موضع خود را حفظ کردند و قیمت برخی دیگر در بازار عقب نشینی کرد.

در میان محصولات بازار خودرو بیشترین کاهش به «پژو پارس LX» رسید و این خودرو با افتی ۷۵ میلیونی نسبت به روز گذشته قیمت خورد. از سوی دیگر امروز شاهد تغییر کانال «دنا پلاس توربو اتومات» بودیم، این خودرو با افتی ۳۵ میلیونی از کانال میلیارد‌ی‌ها عقب‌نشینی کرد. ارزیابی‌ بازار همچنین نشان می‌دهد امروز «هایماS7» افتی ۲۰ میلیونی در بازار داشت و این کاهش در «پژو۲۰۷ پانوراما اتوماتیک» به ۱۵ میلیون تومان رسید.

قیمت محصولات ایران خودرو

 در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو۲۰۷ پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت.

بر اساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز در بازار «دنا پلاس توربو اتومات» ۹۹۰ میلیون تومان قیمت خورد و نسبت به روز گذشته افتی ۳۵ میلیون تومانی داشت، با این کاهش این خودرو پرطرفدار وارد کانال ۹۰۰ میلیون تومانی‌ها شد. با بررسی بازار می‌‌توان گفت «پژو۲۰۷ پانوراما اتوماتیک» هم افتی ۱۵میلیون تومانی در بازار داشت و  ۸۹۵ میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر «هایما S7» هم در بازار یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد و افتی ۲۰ میلیونی را ثبت کرد. در میان ایران خودرو امروز «تارا V2 اتومات» هم ۹۶۶ میلیون تومان قیمت گذاری شد و افتی ۴ میلیونی داشت. «رانا پلاس» هم ۶۲۰ میلیون تومان در بازار قیمت خورد و افت ۲ میلیونی داشت. از سوی دیگر، در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو پارسLX» هم در بازار با افت ۷۵ میلیونی داشت و با بیشترین کاهش در میان محصولات مورد ارزیابی در بازار ۷۷۵ میلیون قیمت خورد.

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز «شاهینG» در بازار ۷۳۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و افتی ۵ میلیونی داشت. در میان خانواده کوییک هم امروز «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار ۴۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و افتی یک میلیون تومانی را ثبت کرد و «کوییک دنده‌ایS» هم بدون تغییر در بازار ۴۲۹ میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر، ارزیابی بازار نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم ۴۲۰ میلیون تومانی شد و تغییر قیمت نداشت. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز ۴۳۵ میلیون تومان قیمت‌ خورد و کاهش ۵ میلیون تومانی در بازار داشت. «اطلس» خودرو جدید سایپا هم در بازار امروز ۵۷۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری کاهشی ۵ میلیونی شد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]