پنج شنبه, ۱۳ مهر , ۱۴۰۲
پ
  • شناسه : 26668
  • 19 سپتامبر 2023 - 0:12
  • 4 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ارسال توسط :

فرود «شاهین» در روز شلوغ اخبار سیاسی + جدول قیمت

فرود «شاهین» در روز شلوغ اخبار سیاسی + جدول قیمت
فرود «شاهین» در روز شلوغ اخبار سیاسی + جدول قیمت

اکوایران: رصد بازار نشان می دهد امروز سایپایی‌ها با افت ۲ تا ۸ میلیون تومان راهی بازار شدند، کاهشی که پس از دو هفته در بازار شکل گرفت و فعالان بازار خودرو از اخبار سیاسی به عنوان عامل این افت یاد می‌کنند.

به گزارش اکوایران؛ فعالان بازار خودرو معتقدند کاهش قیمت خودرو تحت تاثیر اخبار سیاسی رخ داده است، اخباری که موجب شده تا سایپایی‌ها در کنار پرطرفدارهای ایران خودرو شکل کاهشی به خود گیرند.

براساس ارزیابی بازار امروز «شاهین» کاهشی ۸ میلیونی داشت، این خودرو هفته گذشته تغییر کانال داده بود و ۶۰۰ میلیونی شده بود، اما امروز مجدد وارد کانال ۵۰۰ میلیونی‌ها شد.  از سوی دیگر امروز «تیبا۲» و «ساینا» هم با افت ۳ میلیونی راهی بازار شدند و سایر محصولات سایپا هم کاهش ۲ میلیونی داشتند.

قیمت محصولات سایپا در بازار

از سوی دیگر در میان محصولات سایپا امروز قیمت خودروهای «شاهین»، «کوییکR»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲ معمولی» و «ساینا» مورد ارزیابی قرار گرفتند. براساس ارزیابی امروز «شاهین» در بازار ۵۹۲ میلیون تومان قیمت گذاری شد و افت ۸ میلیونی داشت.

از سوی دیگر براساس رصد بازار خانواده کوییک هم با افت ۲ میلیونی در بازار قیمت‌گذاری شدند، در میان خانواده کوییک امروز «کوییک‌R» در بازار امروز ۳۴۳ میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک معمولی» هم در بازار ۳۴۳ میلیون تومانی شد.

ارزیابی‌ها بازار نشان می‌دهد «تیبا صندوقدار» در بازار افتی ۲ میلیونی داشت و ۳۳۴ میلیون تومان قیمت گذاری شد و «تیبا ۲ معمولی» هم در بازار ۳۳۸ میلیون تومان قیمت خورد و افتی ۳ میلیونی داشت. از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که «ساینا» هم امروز ۳۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و کاهشی ۳ میلیونی را تجربه کرد.

اکو سایپا 27

بازار خودرو به محاصره این لشکر در آمد 04 اکتبر 2023

بازار خودرو به محاصره این لشکر در آمد

اکو ایران : وضعیت تحویل محصولات شرکت های خودروساز در چند وقت اخیر چنگی به دل نمی زند همین مساله سبب شده تا شایع احتکار خودروسازان نیز به گوش برسد. ایران خودرو و سایپا به دنبال این هستند تا مسیر عرضه خود را به بازار عریض کنند.

این خودروی لاکچری به گمرک تهران رسید / خریداران خودروهای وارداتی چشم انتظار عرضه 04 اکتبر 2023

این خودروی لاکچری به گمرک تهران رسید / خریداران خودروهای وارداتی چشم انتظار عرضه

اکو ایران : واردات خودرو به زودی با صعودی شدن عرضه خودروهای وارداتی مرحله تازه ای را تجربه می کند. برندهای جهانی خودروسازی یک به یک وارد می شوند و خود را آماده ضیافت وارداتی ها در بازار می کند.

ستاد ایجاد بحران در بازار خودرو 03 اکتبر 2023

ستاد ایجاد بحران در بازار خودرو

اما در ایران اوضاع متفاوت است. با وجود اینکه خودرو در ایران بسیار غیرقابل دسترس تر از مابقی دنیاست و رقابت دیوانه وار بازار حهانی خودرو در اینجا وجود ندارد، روزی نیست که مردم و مسئولین درگیر مسائل و حاشیه‌های بازار خودرو نشوند. این معضل حاصل سیاست‌های غلطی است که در طول سالیان متمادی روی […]

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد ژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.