پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳
پ
 • شناسه خبر: 33828
 • 15 اکتبر 2023 - 20:12
 • 150 بازدید
 • ۰ دیدگاه

ایران خودرو، این محصول خود را قایم کرد

ایران خودرو، این محصول خود را قایم کرد
ایران خودرو، این محصول خود را قایم کرد

اکو ایران : ایران خودرو در نیمه اول سال جاری حدود ۴۰ درصد از راناهای تولیدی را به بازار عرضه نکرده است.

به گزارش اکو ایران، اطلاعات منتشر شده ایران خودرو در سایت کدال سازمان بورس تا پایان شهریور ۱۴۰۲ نشان می دهد این خودروساز از حدود ۹ هزار و ۴۰۰ دستگاه انواع رانایی که تولید کرده حول و حوش پنج هزار و ۷۵۰ دستگاه را برای متقاضیان فاکتور کرده است. به عبارت دیگر آبی های جاده مخصوص از مجموع تولید رانا در امسال تنها حدود ۶۰ درصد را شماره گذاری کرده و به بازار فرستاده اند اما همچنان نزدیک به ۴۰ درصد از راناهای تولیدی خود را در پارکینگ ها نگه داشته و به بازار عرضه نکرده اند.

این میزان تولید و عرضه در حالی رقم خورده است که شاهد هستیم خودروساز کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص برای سال جاری هدف گذاری تولید حدود ۴۹ هزار و ۴۰۰ دستگاهی را در دستورکار داشته است. اگر آبی های جاده مخصوص قصد داشتند تا به برآورد خود وفادار بمانند باید به طور میانگین تا پایان نیمه اول ۱۴۰۲ تولید نزدیک به ۲۴ هزار و ۷۰۰ دستگاه انواع رانا را در خطوط تولید نهایی می کردند. اما با توجه به تیراژ تولید ثبت شده تا پایان ۶ ماهه اول امسال، ایران خودرویی ها تنها موفق شدند حدود ۳۸ درصد از برنامه پیش بینی شده تولید رانا را محقق کنند. هدف گذاری برای فروش رانا در سال جاری با توجه به تیراژی که توسط آبی های جاده مخصوص فاکتور شده است به مراتب از فروش این خانواده خودرویی دور از دسترس تر به نظر می رسد. خودروساز کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص فروش نزدیک به ۴۹ هزار دستگاهی رانا را در حساب و کتاب خود برای سال جاری برآورد کرده است. این به آن معناست که ایران خودرویی ها به طور میانگین قصد داشتند تا پایان نیمه اول سال جاری حول و حوش ۲۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه انواع رانا را روانه بازار کنند اما اتفاقی که در عمل افتاده و در صورت های مالی این خودروساز درج شده نشان می دهد فروش حدود ۲۳ درصدی عملیاتی شده است و ایران خودرویی در فروش رانا نزدیک به ۷۷ درصد عقب ماندگی دارند.

 با توجه به وضعیت حاکم بر تولید رانا به نظر نمی رسد آبی های جاده مخصوص بتوانند هدف گذاری خود را برای تولید و عرضه رانا در سال جاری محقق کنند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]
بهترین مارک اکتان بوستر در ایران 06 ژوئن 2024
خودرو مدیک | فروشگاه تخصصی محصولات اورجینال خودرویی

بهترین مارک اکتان بوستر در ایران

اکتان بوستر یا مکمل سوخت یک محصول عالی در جهت افزایش کیفیت سوخت خودرو و جلوگیری از آسیب به موتور خودرو است. با توجه به کیفیت پایین بنزین، تمامی خودروها نیاز به استفاده از مکمل‌های سوخت استاندارد و اصلی دارند تا از آسیب به موتور آن‌ها جلوگیری شود.

بهترین مرکز دیتیلینگ ماشین در تهران 27 مه 2024
خدمات خودروی نوین کار | مرکز تخصصی خدمات خودرو

بهترین مرکز دیتیلینگ ماشین در تهران

نوین کار با ارائه خدمات دیتیلینگ خودرو، به شما کمک می‌کند تا اتومبیل خود را به بهترین شکل ممکن نگه دارید. ما با استفاده از بهترین مواد و تجهیزات روز دنیا، خدمات دیتیلینگ را با بالاترین کیفیت و دقت به شما ارائه می‌دهیم.

جدیدترین طرح فروش خودرو با یک شرط عجیب / خرید خودرو در مبدا همچنان سخت ماند 20 مه 2024

جدیدترین طرح فروش خودرو با یک شرط عجیب / خرید خودرو در مبدا همچنان سخت ماند

اکو ایران : خودروهای برقی به صورت تخصصی برای اولین بار در سامانه یکپارچه فروش برقی ها عرضه می شوند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 • 📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصادژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.