۱۲۸ هزار نفر متقاضی پژو پارس روی هوا / ایران خودرو منتظر تعیین تکلیف مراجع بالا
۱۲۸ هزار نفر متقاضی پژو پارس روی هوا / ایران خودرو منتظر تعیین تکلیف مراجع بالا

اکو ایران : قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو از تعداد تقاضا برای پژو پارس پرده برداشت.

به گزارش اکو ایران، ایران خودرو تلاش می کند تا صف دریافت پژو پارس را به هر شکل ممکن کوتاه کند. براساس برآورد این خودروساز حدود ۲۴۶ هزار دستگاه برای انواع پژو پارس در دور اول فروش خودرو از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودرو نام نویسی کردند اما به دلیل محدودیت مجوز تولید تنها تا پایان سال جاری، ایران خودرو نمی تواند به حول و حوش ۱۲۸ هزار نفر از متقاضیان پژو پارس تا پایان امسال تحویل دهد.

قائم مقام ایران خودرو گفت این خودروساز تنها می تواند حدود ۱۱۸ هزار دستگاه انواع پژو پارس را تا پایان مدت مجوز فعلی از سازمان ملی استاندارد (پایان سال ۱۴۰۲) تولید کند.

اردشیر امینی ادامه داد این خودروساز آمادگی دارد تا تولید پژو پارس را تا زمان رفع تمام تعهدات در دستورکار قرار دهد.

البته به گفته مقام مقام ایران خودرو این مساله منوط به صدور مجوز از مراجع ذی صلاح است.

آن طور که این مدیر می گوید ایران خودرویی ها مکاتبات خود را آغاز کرده اند و منتظر تعیین تکلیف از سوی آنها هستند.

چندی پیش رییس سازمان ملی استاندارد گفت ایران خودرو به دنبال تداوم تولید پژو پارس با وضعیت استانداردی فعلی است اما خط قرمز این سازمان ایمن بودن خودروهای تولیدی است و در این ارتباط با کسی شوخی ندارد.

بنابراین بعید است ایران خودرو بتواند از مسیر چانه زنی با سازمان ملی استاندارد به جایی برسد مگر اینکه از مراجع بالاتر به سازمان ملی استاندارد دستوراتی در ارتباط با همکاری با ایران خودرویی ها صادر شود.

ایران خودرویی ها سورن پلاس با موتور XU7P را به عنوان محصول جایگزین پژو پارس زیر نظر دارند و اگر نتوانند تولید پژو پارس را تحویل ثبت نام کنندگان دهند مجبور هستند ۱۲۸ هزار دستگاه سورن پلاس با موتور XU7P را به متقاضیانی که برای آنها پژو پارس ندارند تحویل دهند.

ایران خودرویی ها امیدوارند بتوانند با ۱۰۰ میلیون تومان وام بدون سود بخشی از تقاضای پژو پارس را از تحویل گرفتن این خودرو پشیمان کرده و محصول جایگزین را به آنها تحویل دهند

باید منتظر واکنش متقاضیان پژو پارس بود که ایران خودرو امکان واگذاری پژو پارس به آنها را در صورت تمدید نشدن مجوز ندارد، باشیم.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]