کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۵۰ هزار دلار
کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۵۰ هزار دلار

بیت کوین در روز دوشنبه تا بیش از ۵۰ هزار دلار افزایش یافته و به بالاترین رقم طی دو سال گذشته رسیده بود اما حالا با یک کاهش ۰.۸ درصدی، تا ۴۸۳۷۲ دلار و ۸۹ سنت پایین آمده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، گزارش تورم بالاتر از حد انتظار در آمریکا قیمت ارزهای مجازی را کاهش داده است.
به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بیت کوین در روز دوشنبه تا بیش از ۵۰ هزار دلار افزایش یافته و به بالاترین رقم طی دو سال گذشته رسیده بودT اما حالا با یک کاهش ۰.۸ درصدی، تا ۴۸۳۷۲ دلار و ۸۹ سنت پایین آمده است.
کاهش قیمت بیت کوین پس از آن اتفاق افتاد که اداره آمار آمریکا افزایش بیش از حد انتظار شاخص قیمت مصرف‌کننده در ژانویه را گزارش داد. بدین ترتیب سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا هم بیش از ۱۰ واحد افزایش یافته و سرمایه‌های مخاطره آمیزی مانند ارزهای مجازی را تحت فشار قرار داده است.
بیت کوین یک ذخیره ارزش است و قیمت آن تحت تاثیر سیاست‌های پولی قرار دارد. ادامه سطح بالای تورم و در آمریکا باعث می‌شود فدرال رزرو سیاست نرخ بالای تورم را همچنان ادامه دهد. بدین ترتیب تمایل برای خرید سرمایه‌هایی مانند بیت کوین و طلا پایین می‌آید.
البته برخی تحلیلگران عقیده دارند روند افزایش قیمت بیت کوین علی رغم وقفه ایجاد شده ادامه داشته باشد.
اما ادامه تورم بالا، تمایل به خرید ارزهای مجازی از جمله بیت کوین را به عنوان یک پشتوانه ایمن کاهش داده و قیمت آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
قیمت بیت کوین در دهم نوامبر ۲۰۲۱ به اوج ۶۸۹۸۲ دلار رسیده بود.
سرمایه‌گذاران انتظار دارند قیمت بیت کوین در حال حاضر بالاتر از ۴۸۶۰۰ دلار باقی بماند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]