۳ شهر استان تهران در وضعیت «خطرناک» آلودگی هوا قرار گرفت
۳ شهر استان تهران در وضعیت «خطرناک» آلودگی هوا قرار گرفت

طبق داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوا، وضعیت سه شهر اسلامشهر، ملارد و شهریار در حالت خطرناک و ۱۴ ایستگاه شهر تهران در وضعیت قرمز یعنی ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوای پایتخت هم‌اکنون روی عدد ۱۴۶ قرار دارد و کیفیت هوا در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

در این وضعیت طبق توصیه شرکت کنترل کیفیت هوا، افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی ، سالمندان و کودکان باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

بر اساس این داده ها، وضعیت آلودگی هوا در ۱۴ ایستگاه در حالت قرمز و ناسالم برای همه گروه‌ها است.
 

۳ شهر در وضعیت خطرناک آلودگی هوا/ افراد از فعالیت خارج از منزل خودداری کنند

اسلامشهر با شاخص ۴۱۷، شهریار با شاخص ۵۰۰ و ملارد با شاخص ۴۳۲ در وضعیت خطرناک می‌باشند در چنین وضعیتی افراد باید از فعالیت‌های خارج از منزل خودداری کنند.
 

 

پاکدشت با شاخص ۱۳۴، پردیس با شاخص ۱۲۷، دماوند با شاخص ۱۲۵ و ورامین با شاخص ۱۴۴ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارند و همچنین قرچک با شاخص ۱۶۱ در وضعیت قرمز است.

از ابتدای سال جاری تا به امروز در تهران ۸ روز هوای پاک، ۱۲۶ روز هوای قابل قبول، ۳۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۵ روز هوای ناسالم در روز شمار شاخص آلودگی هوا به ثبت رسیده است.

 پایان پیام/