التیام دردهای ۳۴ ساله در غرب پایتخت
التیام دردهای ۳۴ ساله در غرب پایتخت

شهرستان‌های استان تهران علی‌رغم اینکه بیخ گوش پایتخت هستند و تصور می‌شود مشکلات زیادی نداشته باشند، در برخی موارد جزو محروم‌ترین شهرهای کشور هستند.

خبرگزاری فارس-تهران؛ آیت الله سید ابراهیم رئیسی امروز یکشنبه ۲۸ آبانماه مصادف با روز پرستار، در شهرستان شهریار از توابع استان تهران حضور پیدا کرد تا از نزدیک مشکلات مردم را ببیند زیرا معتقد است بین شنیدن تا دیدن فاصله بسیار است و برای حل مشکلات مردم باید آنها را از نزدیک ببینیم نه اینکه فقط بشنویم.

رئیس جمهور همانطور که طی سفرهای استانی، به دورترین نقاط ایران سفر می‌کند و ضمن دیدار با مردم اقصی نقاط کشورمان مشکلاتشان را مشاهده و برای رفع آنها دستورات لازم را صادر می‌کند، از پایتخت‌نشینان و حاشیه‌های تهران غافل نشده و سفر به شهرستان‌های استان تهران را نیز در برنامه‌های خود دارد.

شهرستان‌های استان تهران علی‌رغم اینکه بیخ گوش پایتخت هستند و تصور می‌شود مشکلات زیادی نداشته باشند، در برخی موارد جزو محروم‌ترین شهرهای کشور هستند که نتیجه غفلت‌های گذشته است. در همین راستا دولت سیزدهم عزم خود را برای رشد و توسعه در زمینه‌های مختلف درمانی، آموزشی، حمل‌و‌نقل، ورزشی و غیره در مناطق کم برخوردار جزم کرده است.
 

التیام دردهای 34 ساله در غرب پایتخت

 ۳ دهه انتظار برای درمان

پروژه بیمارستان امام خمینی(ره) شهریار یکی از همین طرح‌هایی است که مردم جنوب غرب استان تهران، بیش از ۳ دهه انتظار بهره‌برداری از آن را داشتند. ۳۴ سال پیش یک فرد خیّر زمینی ۹ هکتاری را برای احداث بیمارستان اهدا کرده است اما در مدت این سال‌ها به سرانجام نرسیده بود و معلوم نیست بیماران این منطقه برای مداوا چه سختی‌هایی را متحمل شده‌اند.

آیت الله رئیسی در فروردین ماه ۱۴۰۱ در سفر به شهرستان شهریار و بازدید از بیمارستان نیمه کاره امام خمینی(ره) شهریار که ۷۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، دستور تکمیل این بیمارستان را صادر و بر تسریع روند اجرای آن تاکید کرد و وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایران با کار جهادی و تلاش شبانه روزی توانستد به این وعده رئیس جمهور جامه عمل بپوشانند.

امروز همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز گرامیداشت مقام پرستار، بیمارستان ۳۱۳ تخت‌خوابی شهریار توسط رئیس جمهور افتتاح شد تا تا گام بلند دیگری از سوی دولت مردمی در مسیر «عدالت در سلامت» برداشته شود.

آیت الله رئیسی  از صبح امروز به شهرستان شهریار سفر کرد تا در آیین افتتاح این مرکز درمانی حضور پیدا کند و همچنین با مردم نگین سرسبز غرب تهران دیدار کند و مشکلاتشان را نیز ببیند، بشنود و لمس کند.
 

التیام دردهای 34 ساله در غرب پایتخت

ورود به شهرستان شهریار

رئیس جمهور حدود ساعت ۹:۳۰ وارد شهرستان شهریار شد اما بسیاری از مردم این منطقه از ساعت‌ها پیش خود را به مقابل بیمارستان امام خمینی(ره) رسانده بودند، تا حرف‌ها و دردهایشان را به رئیس دولت مردمی بگویند چون می‌دانند که دولت سیزدهم به درد مردم رسیدگی می‌کند. اتفاقا آیت الله رئیسی در سخنان امروزش نیز یادآور شد که همکاران من نامه‌های مردم را دریافت و همه موارد را پیگیری می‌کنند.

اما فقط مردم شهریار نبودند که پشت در بیمارستان منتظر رئیس جمهوری بودند، مردم از شهرستان‌های اطراف نیز خود را به شهریار رسانده بودند و حتی فردی از استان کردستان برای بیان مشکلاتش به غرب استان تهران سفر کرده بود. همه منتظران، نامه‌ها و یادداشت‌ها و پیام‌ها و درخواست‌های خود را بر تکه‌ کاغذی نوشته و به همراهان ریاست جمهوری دادند. از مشکلات معیشتی و درمانی گرفته تا مشکلات اجتماعی و منطقه‌ای. همه انتظار گره‌گشایی دارند.

آیت الله رئیسی قبل از ساعت ۱۰ صبح بیمارستان ۳۱۳ تخت‌خوابی شهریار را افتتاح کرد و در ادامه درخصوص مشکلات شغل پرستاری و لزوم توجه به این قشر زحمت‌کش، مجاهدت‌های پرستاران غزه، نظام تعرفه گذاری خدمات پرستاری، لزوم احداث مهدهای کودک در تمام ادارات و سازمان‌ها، ویژگی‌های حضرت زینب(س) و اتفاقات تلخ غزه سخنانی ایراد کرد.
 

التیام دردهای 34 ساله در غرب پایتخت

استقبال گرم شهریاری‌ها از رئیس دولت مردمی

سالن ورزشی ایثار در فاز ۳ اندیشه مقصد بعدی رئیس جمهور است. ساعت حدود ۱۱ صبح است و ورزشگاه از ساعت‌ها قبل مملو از جمعیت است. شهریاری‌ها منتظر دیدار با رئیس دولت سیزدهم و خبرهای خوش برای منطقه هستند. وعده‌هایی که هر چه شنیده‌اند عملی شده است. نمونه‌اش همین بیمارستان نیمه کاره که پس از ۳۴ سال انتظار، با بهره‌برداری از آن تحولی در میزان سرانه‌های بهداشت و درمان در این منطقه پرتراکم ایجاد خواهد شد.

رئیس جمهور با استقبال گرم مردم شهریار وارد ورزشگاه می‌شود و سخن از تقسیمات کشوری می‌زند. آیت الله رئیسی  با توجه به توسعه‌ شهرستان شهریار و سایر شهرستان‌های همجوار، بر تقسیمات کشوری جدید در این منطقه و تشکیل یک استان جدید تاکید می‌کند و در عین حال توسعه حمل‌و‌نقل ریلی را نیز ضروری می‌داند.

آیت الله رئیسی در بخش دیگری از سخنانش به مقاومت مردم فلسطین و انزجار مردم جهان از صهیونیست‌های غاصب و  ناامیدی مردم جهان از سازمان‌های بین‌المللی اشاره می‌کند و خون کودکان فلسطینی را خاتمه دهنده حکومت فرعونیان امروز عنوان می‌کند.
 

التیام دردهای 34 ساله در غرب پایتخت

شنیدن کی بود مانند دیدن

اما مهمترین کلام رئیس جمهوری همان شنیدن حرف مردم و گره‌گشایی از کار مردم است. در بخشی از سخنانش می‌گوید: «شنیدن کی بُوَد مانند دیدن» آمده‌ایم تا از نزدیم مشکلات را ببینیم. و در بخش دیگری به مسؤولان تاکید می‌کند: «انتظار مردم گره‌گشایی است» و فلسفه حضور من در این مناطق رسیدگی به خواسته‌های مردم است.

قبل از ساعت ۱۲ ظهر مراسم تمام می‌شود اما مردم زیادی در اطراف ورزشگاه ایثار اندیشه نامه به دست منتظر رئیس جمهور هستند و دولت سیزدهم با تمام توانش پیگیر مشکلات مردم است و در کنار آن عزم خود را جزم کرده تا پروژه‌های نیمه‌تمام را تکمیل و به بهره‌برداری برساند.
 

التیام دردهای 34 ساله در غرب پایتخت

نهضت تکمیل پروژ‌ه‌های نیمه‌تمام از جمله در حوزه درمان که سال‌ها مردم را چشم انتظار نگه داشته بود از وعده‌های دولت سیزدهم بود و امروز با افتتاح بیمارستان امام خمینی(ره) شهریار، ۱۶ هزار تخت بیمارستانی در کشور افتتاح شده و بهره برداری از هفت هزار تخت دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

پایان پیام/


✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]