آموزش زبان خارجی در این مراکز ممنوع شد
آموزش زبان خارجی در این مراکز ممنوع شد

ایسنا نوشت: سازمان تعلیم و تربیت کودک با صدور بخشنامه‌ای فهرست بسته‌های تربیت و یادگیری ویژه کودکان زیر هفت سال را اعلام کرد لذا از این پس تمام کودکستان‌های سراسر کشور تنها مجاز به استفاده از این بسته‌های آموزشی در مراکز خود هستند.

در بخشنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک توصیه شده است که مراکز کودکستان درعین برجسته کردن عناصر هویتی و بومی، بر عناصرهویت بخش ملی و اسلامی به ویژه زمینه سازی، تقویت و تسهیل یادگیری زبان و ادبیات فارسی به عنوان زبان رسمی و وحدت بخش کشور تاکید شود و نیز از آموزش زبان خارجی در این مراکز پرهیز شود. نظارت بر این امر نیز بر عهده واحد ذی‌ربط در اداره کل آموزش و پرورش است.

ناشران و تولید کنندگان صرفا در صورتی می‌توانند در محصولات خود از نشان و لوگو سازمان تعلیم و تربیت کودک استفاده کنند و یا در جلد و صفحات داخلی محصول، تولید خود را مورد تایید سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک اعلام کنند که «تاییدنامه محصول» را از سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک به طور رسمی دریافت کرده باشند. این تاییدیه نیز به محصولاتی تعلق می‌گیرد که در سطح «قابل توصیه» یا «قابل توصیه در صورت اعمال اصلاحات ضروری» ارزیابی شده باشند و بر اساس نکات اعلامی، اصلاحات ضروری اعلامی را اعمال کرده و به تایید سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک رسانده باشند.

۲۳۳۲۳۳

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]