دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲
گروه : طلا و ارز
پ
 • شناسه : 14953
 • 08 آگوست 2023 - 21:17
 • 71 بازدید
 • ۰ دیدگاه
 • ارسال توسط :

وضعیت قرمز در بازار سکه، دلار در سرازیری افتاد؟

وضعیت قرمز در بازار سکه، دلار در سرازیری افتاد؟
وضعیت قرمز در بازار سکه، دلار در سرازیری افتاد؟

اکوایران:در تهران قیمت دلار امروز نوسان کاهشی را ثبت کرد و بر روی پله چهارم کانال ۴۹ هزار تومان ایستاد. برخی از فعالان بازار معتقد بودند در صورتی که نرخ دلار به سمت مرز ۴۹ هزار تومان عقب نشینی کنند فشار فروش در بازار بیشتر خواهد شد

به گزارش اکوایران، قیمت دلار  هرات در شروع معاملات نقدی امروز سه شنبه ۱۷ مرداد ماه نسبت به روز قبل رنج شد و در محدوده ۴۹ هزار و ۴۵۰تومان به فروش رسید.مدت زیادی از آغاز معاملات نگذشته بود که اسکناس آمریکایی در بازار مذکور در سراشیبی قرار گرفت و تا ۴۹ هزار و ۱۵۰ تومان پایین آمد.

قیمت دلار اصلاح شد 

در تهران هم  قیمت دلار  امروز نوسان کاهشی را ثبت کرد و بر روی پله چهارم کانال ۴۹ هزار تومان ایستاد. برخی از فعالان بازار معتقد بودند در صورتی که  نرخ دلار  به سمت مرز ۴۹ هزار تومان عقب نشینی کنند فشار فروش در بازار بیشتر خواهد شد 

از سوی دیگر فنی‌های بازار می‌گویند اگر  قیمت دلار از مقاومت ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان عبور کند فشار خرید در بازار زیاد خواهد شد. در این صورت احتمال ورود  قیمت دلار  به کانال ۵۰ هزار تومان وجود دارد. در مجموع تا زمانیکه  قیمت دلار  کف ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان را حفظ کند میل بازار بیشتر به سمت صعود است.

نرخ حواله درهم در بازار امروز نسبت به روز قبل رنج شد و در حدود ۱۳هزار و ۶۰۰ تومان به فروش رسید. فعالان بازار می گفتند اگر درهم  به مسیر نزولی خود ادامه دهد محدوده ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان مهمترین حمایت پیش روی آنست که می تواند درهم را به سمت پله های پایین تر هدایت کند.

قیمت دلار، یورو  و درهم در بازار رسمی

قیمت دلار  امروز، سه‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با افزایش هشت تومانی نسبت به روز قبل در سطح ۴۱ هزار و ۳۴۳ تومان قرار گرفته است.

همچنین قیمت یورو بر خلاف روند روز گذشته با افزایش ۱۱۱ تومانی در سطح ۴۵ هزار و ۴۷۸ تومان قرار گرفته است.

در همین راستا قیمت درهم امارات نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۵۷ تومان بر تابلو درج شده است که نسبت به روز گذشته نوسان محسوسی نداشته است.

نرخ حواله دلار، حواله یورو و  حواله درهم  نیز در این مرکز به ترتیب ۳۷ هزار و ۵۸۵ تومان، ۴۱ هزار و ۳۴۴ تومان و ۱۰ هزار و ۲۳۴ تومان درج شده است.

قیمت ارز توافقی

قیمت انواع ارز در سایت کانون صرافان با افزایش دلار و یورو و کاهش درهم همراه بوده است.

قیمت دلار امروز سه‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ به صورت توافقی در سایت کانون صرافان ایرانیان (تا حوالی ساعت ۱۳) با افزایش هشت تومانی نسبت به روز کاری قبل بطور میانگین ۴۱ هزار و ۳۴۲ تومان اعلام شده است.

در همین سایت قیمت یورو توافقی نیز امروز با افزایش ۱۰۷ تومانی رقم میانگین ۴۵ هزار و ۴۷۷ تومان برای آن درج شده است.

قیمت درهم امارات به صورت توافقی بطور میانگین معادل ۱۳ هزار و ۳۰۳ تومان اعلام شده که با کاهش ۲۲ تومانی همراه شده است.

ریزش  قیمت طلا  و سکه 

از سوی دیگر، قیمت طلای ۱۸ عیار در بازار امروز نزدیک به ۱۰ هزار تومان افت کرد و با ۲ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش رسید.  قیمت سکه  امامی هم امروز در سراشیبی قرار گرفت و با ۲۰۰ هزار تومان کاهش تا نیمه کانال ۲۸ میلیون تومان پایین آمد. معامله گران معتقدند که محدوده فعلی برای سکه امامی مهم است و در صورتی که نتواند آن را حفظ کند احتمال عقب نشینی تا پله دوم کانال ۲۸ میلیون تومان وجود دارد. با این حال اگر این محدوده حفظ شود ممکن است دوباره به سمت ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان گام بردارد. 

 

سیگنال مثبت به بورس تهران/ مرز مهم برای طلا 11 دسامبر 2023

سیگنال مثبت به بورس تهران/ مرز مهم برای طلا

اکوایران:صندوق‌های اهرمی در ساعات پایانی معاملات روز قبل زنج مثبت زدند. همین مساله انتظارات افزایشی از بازار سرمایه را برای ساعات ابتدایی معاملات امروز تقویت می‌کند.

بازگشایی دلار هرات بالای خط تراز 11 دسامبر 2023

بازگشایی دلار هرات بالای خط تراز

درهم در روز یک شنبه ۴۰ تومان بالاتر از دیروز بازگشایی شد، اما در ادامه روند بازار  ۲۰ تومان از افزایش ابتدای صبح خود را از دست داد. در بازار طلا و سکه داخلی، مهم ترین شاخص، کماکان، انس است و اگر انس روز دوشنبه کاهشی باشد، ممکن است این بازارها یک سری نقاط حمایتی […]

رمزارز کاردانو، گوی سبقت را از بیت‌کوین و اتریوم ربود 11 دسامبر 2023

رمزارز کاردانو، گوی سبقت را از بیت‌کوین و اتریوم ربود

اکوایران: ارز دیجیتال کاردانو توانسته در روزهای اخیر از نظر عملکرد، بالاتر از بیت‌کوین و اتریوم قرار بگیرد.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 • 📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصادژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.