سه شنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۲
گروه : طلا و ارز
پ
  • شناسه : 578
  • 09 جولای 2023 - 14:18
  • 15 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ارسال توسط :

سطح حساس قیمت دلار

سطح حساس قیمت دلار
سطح حساس قیمت دلار

اکوایران: از نظر معامله‌گران قیمت دلار در سطح حساسی قرار گرفته و تا زمانی که اسکناس آمریکایی بالای این سطح حساس قرار داشته باشد، خرید نوسان‌گیری در بازار ارز وجود دارد.

به گزارش اکوایران، قیمت دلار هرات در ابتدای هفته با ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان شروع کرد و با نوسان رفت و برگشتی، برای شکستن مقاومت ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان تلاش کرد و پس از یک ناکامی به کف ۵۰ هزار تومان رسید.

این اما پایان کار دلار هرات نبود و قیمت در پشت خط به کاهش ادامه داد و در ۴۹ هزار و ۸۸۰ تومان بسته شد. با این حساب، قیمت دلار هرات پس از پنج روز نوسان در کانال ۵۰ هزار تومان، در پشت خط شنبه شب این کانال را از دست داد. قیمت تتر هم در حوالی سطح ۵۱ هزار و ۲۰۰ تومان شروع شد و با کاهش دلار، تتر هم وارد کانال ۵۰ هزار تومان شد و شب شنبه به ۵۰ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

همچنین قیمت درهم امارات همچنان بالای سطح مهم ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان در حال نوسان است.  به عقیده معامله‌گران در کاهش قیمت شنبه اشباع فروش اتفاق افتاده خالی‌فروشی در بازار ارز هرات زیاد بوده است.

معامله‌گران فنی با توجه به چارت قیمتی معتقدند تا زمانی که قیمت دلار هرات بالای مرز حمایت ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان قرار دارد، دوباره می‌تواند نوسان افزایشی دهد. این دسته از معامله‌گران با توجه به اشباع فروش در معاملات شنبه معتقدند اگر قیمت وارد کانال ۵۰ هزار تومان شود و مقاومت ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان را بشکند احتمال رؤیت کانال ۵۱ هزار تومان در بازار زیاد است. به عقیده آن‌ها اگر قیمت به بالای ۵۱ هزار برود و تثبیت ندهد، شدت کاهش قیمت بیشتر می‌شود و امکان از دست رفتن مرز حمایت ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان در بازار فراهم می‌شود.

در مقابل، کاهشی‌های بازار ارز معتقدند تمام بالایی‌های بازار تله‌ای برای خریدار است و با توجه به قیمت پشت خط که به کانال ۴۹ هزار تومان رفته، می‌گویند کاهش قیمت در بازار ادامه‌دار است. سطح حمایت مهم بعدی ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان است و اگر این مرز هم از دست برود قیمت آماده کف‌زنی در کانال ۴۹ هزار تومان می‌شود.

در مجموع از نظر معامله‌گران قیمت دلار در سطح حساسی قرار گرفته و تا زمانی که بالای این سطح حساس هستیم، خرید نوسان‌گیری در بازار ارز وجود دارد. یعنی پس از خرید و رسیدن قیمت به مقاومت، نوسان‌گیران فروشنده می‌شوند و سود خود را می‌برنند.

ادامه روند نزولی قیمت طلا 03 اکتبر 2023

ادامه روند نزولی قیمت طلا

طلا در روز دوشنبه (۱۰ مهر) برای ششمین‌بار متوالی با کاهش ارزش روبه‎رو شد تا قیمت این فلز گران‌بها به کمترین میزان خود در هفت ماه اخیر نزدیک شود.

سهم انس و‌ دلار در نوسان سکه چقدر است؟ 03 اکتبر 2023

سهم انس و‌ دلار در نوسان سکه چقدر است؟

دلار نه کوتاه می‌آید نه زور بالا رفتن دارد/ سکه در شکستن خط روند کماکان ناکام بوده/ معامله‌گران روز دوشنبه را روز با ناصر کنعانی اسم‌ گذاشتند/ سهم انس و‌ دلار در نوسان سکه چقدر است؟

بازار دلار توافق را بو می‌کشد 03 اکتبر 2023

بازار دلار توافق را بو می‌کشد

دلار نه عقب کشیده و نه جانی دارد که پیشروی کند؛ این جمله توصیف معامله‌گران از حال و روز این روزهای بازار ارز است. قیمت دلار بعد از اربعین یعنی از ۱۵ شهریور وارد کانال ۴۹ شده و بین ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان تا ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان در نوسان بوده است. نورنیوز، […]

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد ژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.