چهارشنبه, ۱۲ مهر , ۱۴۰۲
گروه : طلا و ارز
پ
  • شناسه : 613
  • 09 جولای 2023 - 14:20
  • 14 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ارسال توسط :

درهم دست بالا را دارد یا دلار هرات؟

درهم دست بالا را دارد یا دلار هرات؟
درهم دست بالا را دارد یا دلار هرات؟

اکوایران: طی هفته گذشته مرز روانی ۱۴ هزار تومان برای درهم امارات به مقاومت سختی تبدیل شده و اگر این مرز در بازار بشکند، به سوخت افزایش قیمت دلار تبدیل می‌شود. البته برخی معامله‌گران می‌گویند با توجه به کاهش قیمت دلار هرات در پشت خط جمعه، احتمال اینکه قیمت درهم امارات امروز با گپ منفی باز شود، زیاد است.

به گزارش اکوایران، قیمت دلار در انتهای هفته گذشته با اخبار نشست شورای امنیت مقاومت ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان را شکست و بیشترین قیمت روز پنجشنبه ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان ثبت شد. قیمت دلار از این سطح مقاومتی نتوانست عبور کند و با کاهش در ۵۰ هزار و ۶۴۰ تومان بسته شد.

قیمت دلار در پشت خط جمعه شب در ۵۰ هزار و ۴۰۰ تومان کار خود را به پایان رساند. قیمت درهم در روز پنجشنبه با گپ مثبت ۱۰۰ تومانی باز شد و در ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان کار خود را به پایان رساند. با این قیمت درهم امارات دوباره ارزش دلار در ایران بالای ۵۱ هزار تومان برآورد می‌شود. قیمت تتر همراه در انتهای هفته گذشته با سایر بازارها افزایش پیدا کرد و حتی رشد قیمت بیشتری را ثبت کرد. تتر در روز جمعه تا مرز ۵۲ هزار تومان بالا رفت و از این مرز مقاومتی تا کف ۵۱ هزار تومان کاهش پیدا کرد. 

صحبت‌های گروسی درباره همکاری ایران با آژانس در پشت خط جمعه مورد توجه معامله‌گران بود. رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه گفت که همکاری آژانس با ایران «رضایت‌بخش نیست». بر اساس پیش‌بینی‌ها، قیمت دلار امروز توسط معامله‌گران با این خبر دلار می‌تواند در روز شنبه کانال ۵۰ هزار تومان را حفظ کند؛ اما در مقابل عده‌ای از معامله‌گران می‌گویند قیمت دلار به خاطر نشست شورای امنیت بالا آمد و در ادامه دوباره به کانال ۴۹ هزار تومان برمی‌گردد.

بر اساس چارت قیمت دلار فنی‌ها معتقدند تثبیت قیمت دلار بالای حمایت  ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان در بازار احتمال شکسته شدن سطح مقاومت ۵۰ هزار و ۷۰۰ تومان را زیاد می‌کند. آن‌ها می‌گویند تا زمانی که قیمت دلار بالای ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان است شانس صعود بیشتر است؛ اما در صورت از دست رفتن این مرز حمایت قیمت دلار با کاهش حتی می‌تواند کف ۴۹ هزار تومان را از دست بدهد.

تکنیکال‌کاران درهم امارات معتقدند تثبیت قیمت دلار بالای ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دلار را به سمت کانال ۵۱ هزار تومان سوق می‌دهد. طی هفته گذشته مرز روانی ۱۴ هزار تومان به مقاومت سختی تبدیل شده است و اگر این مرز در بازار بشکند سوخت افزایش قیمت دلار محیاست. البته به عقیده عده‌ای از معامله‌گران با توجه به کاهش قیمت دلار هرات در پشت خط جمعه احتمال اینکه قیمت درهم امروز با گپ منفی باز شود زیاد است.

وضعیت پر ابهام بازار ارز 04 اکتبر 2023

وضعیت پر ابهام بازار ارز

اکوایران:در فضای خبری مبهمی که طرف های رسمی در موقعیت احتیاط قرار گرفته اند پیش بینی آینده دلار از روی مسیر اخبار سخت شده و بازار گمانه زنی ها بالا گرفته است.

اکتبر تاریخی بیت‌کوین در سال ۲۰۲۳ نیز تکرار می‌شود؟ 03 اکتبر 2023

اکتبر تاریخی بیت‌کوین در سال ۲۰۲۳ نیز تکرار می‌شود؟

اکوایران: پس از آنکه قیمت بیت‌کوین به بیش از ۲۸ هزار دلار افزایش یافت، قیمت آن در ساعات ابتدایی سه‌شنبه (۱۱ اردیبهشت) بار دیگر به کمتر از این سطح سقوط کرد.

ادامه روند نزولی قیمت طلا 03 اکتبر 2023

ادامه روند نزولی قیمت طلا

طلا در روز دوشنبه (۱۰ مهر) برای ششمین‌بار متوالی با کاهش ارزش روبه‎رو شد تا قیمت این فلز گران‌بها به کمترین میزان خود در هفت ماه اخیر نزدیک شود.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد ژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.