لایحه توسعه منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی برای رفع ایرادات به کمیسیون اقتصادی ارجاع داده شد
لایحه توسعه منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی برای رفع ایرادات به کمیسیون اقتصادی ارجاع داده شد

پس از مخالفت نمایندگان مجلس با مصوبه اصلاحی کمیسیون اقتصادی به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان از لایحه توسعه منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی با نظر رئیس جلسه این لایحه به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.

به گزارش بازار، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۳ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی با ۱۰۱ رأی موافق، ۷۴ رأی مخالف و ۱۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۷ نماینده حاضر در جلسه مجلس با مصوبه کمیسیون اقتصادی به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان از لایحه توسعه منطقه آزاد تجاری، صنعتی گیلان- انزلی مخالفت کردند و با اعلام عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را برعهده داشت به منظور برطرف کردن ایرادات به کمیسیون اقتصادی ارجاع داده شد.
در متن مصوبه اصلاحی کمیسیون اقتصادی آورده شده بود؛ مصوبه کمیسیون:
۱- ماده واحده و تبصره های یک، ۲ و ۳ به شرح زیر اصلاح و یک تبصره به عنوان تبصره ۶ به آن الحاق می شود.
تبصره ۱- رعایت ضوابط قانونی در رابطه با هرگونه تغییر کاربری اراضی و نیز رعایت قوانین و مقررات مربوط به حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب و آلودگی زیست محیطی در محدوده موضوع این قانون الزامی است.
تبصره ۲- واردات کالای همراه با مسافر به شهرک های صنعتی سپیدرود- خمیران و سیاهکل ممنوع و اعطای معافیت کالاهای همراه با مسافر از محدوده های مسکونی به سرزمین اصلی صرفا شامل کالاهای تولید شده در شهرک های صنعتی مذکور می باشد.
تبصره ۳- امهال امتیازات تمامی مربوط به ورود و خروج کالا در شهرک های صنعتی سپیدرود، خمیران و سیاهکل به استثنای مواد، کالاها، تجهیزات و ماشین آلات موردنیاز طرح های سرمایه گذاری و توسعه ای منوط به تائید محصورشدن محدوده مورد نظر توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران و استقرار در مبادی خروجی و ورودی منطقه است، سازمان منطقه می تواند بخش هایی از شهرک های صنعتی مذکور را به تدریج محصور و پس از تائید و استقرار گمرک جمهوری اسلامی ایران نسبت به عملیاتی نمودن محدوده اقدام کند.
تبصره ۶- پس از تصویب این قانون هرگونه تغییر در محدوده آزاد تجاری- صنعتی انزلی منوط به پیشنهاد هیات وزیران و تصویب مجلس شورای اسلامی است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]