صادرات ۱۵۲ میلیون دلار کالا از منطقه آزاد ارس
صادرات ۱۵۲ میلیون دلار کالا از منطقه آزاد ارس

تبریز- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در ۹ ماهه امسال تولیدات منطقه آزاد ارس به ارزش ۱۵۲ میلیون دلار صادر شده که این مقدار در مدت مشابه سال قبل ۱۲۳ میلیون دلار بود.

به گزارش بازار، مجید کیانی امروز در مراسم ابلاغ حکم وزیر کار به مدیر واحد کار و خدمات اشتغال این سازمان اظهار داشت: توسعه سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد توسط مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور پیگیری می‌شود که تکلیف ریاست محترم جمهور برای این مناطق است.
وی ادامه داد: مناطق آزاد به دلیل وجود مشوق‌ها اعم از تسهیلات گمرکی و مالیاتی و ارزانی زمین، انرژی و… بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری‌اند.
رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه سال ۱۴۰۲ تولیدات منطقه آزاد ارس به ارزش ۱۵۲ میلیون دلار صادر شده که این مقدار در مدت مشابه سال قبل ۱۲۳ میلیون دلار بوده و نشانگر رونق تولید و صادرات در منطقه است.
وی یادآور شد: قبل از برگزاری نمایشگاه‌ها و معرفی تولیدات ارس، این محصولات جایی در فروشگاه‌های کشورهای همسایه نداشت و با انعقاد قراردادهای فروش توسط شرکت‌های منطقه در نمایشگاه‌ها، صادرات محصولات ارس افزایش یافت که این امر منجر به افزایش درآمد واحدها و عدم وقوع مشکل در پرداخت حقوق کارگران خواهد شد.
کیانی با بیان اینکه طرح‌های سرمایه‌گذاری جدید نیازمند نیروی کار است، تصریح کرد: باید آموزش‌های لازم برای فرزندان و دانش‌آموزان صورت پذیرد و از آموزش مهارت در کنار واحدهای تولیدی استفاده گردد.
گفتنی است؛ طی مراسمی با حضور معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حکم انتصاب حجت نژادعلی با امضا وزیر و با استناد به پیشنهاد رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان به وی ابلاغ و او ضمن اخذ تفویض به‌عنوان مدیر واحد کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد ارس منصوب گردید.‌

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]