اقتصاد آنلاین – فائزه امین پویا؛هواپز جزء یکی از کاربردی‌ترین وسایل در آشپزخانه است که از هوای گرم برای پختن غذا استفاده می کند. در این روش با گردش هوای گرم در اطراف غذا، یک غذای ترد و بسیار خوشمزه که زیبایی خاصی نیز دارد تهیه می‌گردد. هواپز معمولاً بسیار کوچک است، بنابراین فضای خیلی […]

اقتصاد آنلاین – فائزه امین پویا؛هواپز جزء یکی از کاربردی‌ترین وسایل در آشپزخانه است که از هوای گرم برای پختن غذا استفاده می کند. در این روش با گردش هوای گرم در اطراف غذا، یک غذای ترد و بسیار خوشمزه که زیبایی خاصی نیز دارد تهیه می‌گردد.

هواپز معمولاً بسیار کوچک است، بنابراین فضای خیلی کمی از محیط آشپزخانه را اشغال می‌نماید. همچنین هواپز به روغن بسیار کمی احتیاج دارد برای آشپزی، بنابراین غذایی که در هواپز طبخ می‌شود بسیار سالم تر از غذاهای پخته شده در سرخ کن است. بنابراین تفاوت سرخ کن بدون روغن با هواپز را می توان در سلامت غذایی که توسط هر کدام طبخ می شود نیز جستجو کرد.

هواپز چه مزایایی دارد؟

هواپز نسبت به سرخ کن بدون روغن بسیار پر کاربرد و عالی است و مزایای فراوانی دارد. اول اینکه هواپز غذا را سریعتر از سرخ کن بدون روغن طبخ و آماده می‌کند. همچنین غذا را ترد و خوش طعم تر از سرخ کن بدون روغن تهیه می‌نماید، بنابراین غذای بسیار خوشمزه‌ای تهیه خواهید کرد. در نهایت، هواپز احتیاجی به روغن ندارد، و غذا بسیار خوشمزه و لذیذ خواهد شد.

سرخ کن بدون روغن چیست؟

سرخ کن بدون روغن وسیله ای است که دارای حرارت بسیار خوبی برای پخت غذا است. برخلاف هواپز، سرخ کن بدون روغن در هنگام آشپزی احتیاجی به هیچ گونه روغن نخواهد داشت، بنابراین غذایی که در هواپز طبخ می‌شود دارای چربی بسیار کند است علاوه بر طعم و رنگ بسیار خوبی که برخوردار است برای سلامتی نیز هیچ گونه ضرری ندارد.

مزایای سرخ کن بدون روغن چیست؟

سرخ کن بدون روغن نیز مزایا و کاربرد بسیاری را دارا است مورد اول آنکه سرخ کن بدون روغن نیازی به روغن ندارد، بنابراین غذای شما داری روغن بسیار کمی است و خارج از هر گونه ضرر برای بدن است. همچنین غذا را به طور یکنواخت آماده می‌نماید و غذا کاملا مغز پخت خواهد شد و طعم بسیار خوبی به خود می‌گیرد. در نتیجه هواپز و سرخ کن بدون روغن دارای کیفیت عالی برای پخت و پز با چربی کمتر هستند. البته لازم به ذکر است که خرید هر نوع از محصول کاملا به سلیقه افراد بستگی دارد و میزان بودجه نیز می‌تواند در انتخاب محصول مورد نظر دخیل باشد.

در بازار لوازم خانگی قیمت سرخ کن فیلیپس حدود ۱۴ میلیون توان است این در حالیست که قیمت هواپز تفال حدود ۲۴ میلیون تومان قیمت خورده است.

لازم به ذکر است اقتصاد آنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌ها ندارد و قیمت‌های درج شده مربوط به سایت‌های فروش اینترنتی است.

 جهت اطلاع از جدیدترین قیمت لوازم خانگی و آگاهی از نرخ‌ها در بازار لوازم خانگی ایرانی و خارجی روزانه به سرویس “لوازم خانگی در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید.

قیمت انواع سرخ کن رژیمی و هواپز
نوع برند مدل قیمت / تومان
هواپز تفال ۵۰۱۸ ۲۴,۵۰۰,۰۰۰
هواپز شفر Fitfry ۸,۲۶۰,۰۰۰
هواپز  شیائومی Xiaomi Air Fryer ۶L ۶,۶۰۰,۰۰۰
سرخ کن رژیمی دلونگی FH۱۳۹۶/۱ EX۱

۱۶,۸۲۰,۰۰۰

سرخ کن رژیمی همیلتون بچ AF۱۲۱۲-ME ۱۶,۵۰۰,۰۰۰
سرخ کن رژیمی فیلیپس ۹۶۵۰

۱۴,۸۰۰,۰۰۰

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]