اقتصاد آنلاین – فائزه امین پویا؛ جاروبرقی های رباتیک به دلیل مزایایی که دارند به صورت انبوه تولید و به بازار عرضه می شوند. در زیر نمونه هایی از مزایای این دستگاه را برای شما آورده ایم.     عملکرد مناسب روی انواع زمین    تمیز کردن زیر وسایل خانه    نگهداری راحت و مقرون به صرفه    صرفه‌ […]

اقتصاد آنلاین – فائزه امین پویا؛ جاروبرقی های رباتیک به دلیل مزایایی که دارند به صورت انبوه تولید و به بازار عرضه می شوند. در زیر نمونه هایی از مزایای این دستگاه را برای شما آورده ایم.

    عملکرد مناسب روی انواع زمین
    تمیز کردن زیر وسایل خانه
    نگهداری راحت و مقرون به صرفه
    صرفه‌ جویی در زمان
    پاکسازی محیط بدون دخالت کاربر

عملکرد مناسب روی انواع زمین از مزایای جاروبرقی رباتیک

ربات جاروبرقی روی سطوح سخت بهترین عملکرد را دارد. بنابراین اگر کف محل کار یا خانه شما از سنگ یا پارکت است خرید این دستگاه را به شما توصیه می کنیم. ربات جاروبرقی می تواند به راحتی برروی آن حرکت کند و گرد و غبار و کثیفی های کوچک را تمیز کند.

تمیز کردن زیر وسایل خانه از مزایای جاروبرقی رباتیک

یکی از چالش های نظافت، نظافت زیر مبلمان مانند مبل، تخت و میز است. ارتفاع کم جاروبرقی رباتی باعث می شود به راحتی زیر اشیاء داخل خانه رفته و همه جا را تمیز کند. برس نصب شده در پایین ربات می تواند گرد و غبار را از اطراف خانه و زیر مبلمان پاک کند.

نگهداری راحت و مقرون به صرفه از مزایای جاروبرقی رباتیک

کافی است هر از چند گاهی از جاروبرقی رباتیک استفاده کنید تا برای مدت طولانی برای شما کار کند. برخی از جاروبرقی های رباتیک موجود در بازار می توانند پس از حذف محیط و تخلیه مخزن خود، خود را شارژ کنند. این بدان معنی است که برای حفظ بهداشت خود نیازی به انجام کار خاصی ندارید. جاروبرقی های رباتیک راه حلی بی دردسر و مورد انتظار هستند.

صرفه‌ جویی در زمان از مزایای جاروبرقی رباتیک

جارو کردن محیط کاری دشوار و زمان بر است. جاروبرقی های رباتیک می توانند دردسر جارو کردن را برای شما به صفر برسانند. دیگر لازم نیست وقت خود را صرف جارو کردن گوشه و کنار خانه کنید، فقط جاروبرقی رباتیک خود را روشن کنید و بنشینید و استراحت کنید. با یک جاروبرقی رباتیک، زمانی که صرف جاروبرقی می کنید متعلق به شماست و می توانید در آن زمان کتاب بخوانید.

پاکسازی محیط بدون دخالت کاربر از مزایای جاروبرقی رباتیک

مهمترین دلیل محبوبیت جاروبرقی های رباتیک بدون شک خودکار بودن آنهاست. برخلاف جاروبرقی های سنتی که باید به صورت دستی کنترل شوند، جاروبرقی های رباتی به طور هوشمند تمام محیط را جارو می کنند. اگر بیرون از خانه کار می کنید، می توانید ربات خود را هنگام خروج از خانه روشن کنید و پس از بازگشت خانه تمیزی داشته باشید. این ویژگی همچنین برای کسانی که مشکلات حرکتی دارند عالی است؛ زیرا نیازی به جاروبرقی زدن نیست

معایب جاروبرقی رباتیک

جاروبرقی رباتی در کنار مزایایی که دارد معایبی نیز دارد که باید قبل از خرید جاروبرقی به آن ها توجه کنید. در زیر به چند نمونه از این مشکلات اشاره شده است:

    عمر کوتاه باتری جاروبرقی
    قیمت بالا
    قدرت پاک‌ کنندگی کمتر نسبت به جاروبرقی‌ های معمولی
    عدم توانایی در تمیز کردن پله‌ ها از معایب جاروبرقی رباتیک

عمر کوتاه باتری جاروبرقی

اکثر جاروبرقی های رباتی عمر باتری کوتاهی دارند. از طرفی این جاروبرقی مدت زمان نسبتا زیادی طول می کشد تا کل محیط را تمیز کند. این دو مشکل در کنار هم گاهی باعث می شوند که باتری جاروبرقی رباتی در میانه کار تمام شود. جاروبرقی های رباتیک به طور متوسط ​​حدود دو ساعت شارژ خود را حفظ می کنند، اما زمان بیشتری برای شارژ شدن نیاز دارند. البته اگر محیطی که به دنبال آن هستید خیلی بزرگ نباشد، همین مقدار شارژ کفایت می کند.

قیمت بالا از معایب جاروبرقی رباتیک

به طور کلی جاروبرقی های رباتیک قیمت بیشتری نسبت به جاروبرقی های معمولی دارند و باید بودجه مناسبی برای خرید جاروبرقی رباتی در نظر بگیرید. در واقع استفاده از این جاروبرقی ها باعث صرفه جویی زیادی در زمان شما می شود، بنابراین پرداخت هزینه زیادی برای خرید این ابزار در دراز مدت نتیجه خواهد داد.

قدرت پاک‌ کنندگی کمتر نسبت به جاروبرقی‌ های معمولی

اگرچه استفاده از جاروبرقی های رباتیک باعث صرفه جویی در زمان و سهولت کار می شود، اما باید این نکته را نیز در نظر داشت که قدرت پاک کنندگی این جاروبرقی ها از برخی جاروبرقی های معمولی کمتر است. علاوه بر این، جاروبرقی ربات شما می تواند بین خطوط یا موانع مشابه گیر کند و ممکن است برای ادامه کار لازم باشد آن را جابجا کنید. این مشکل گاهی باعث می شود که جاروبرقی نتواند به درستی تمام مناطق مورد نظر محیط را جارو کند و عملکرد ضعیف تری نسبت به جاروبرقی های معمولی از خود نشان دهد.

عدم توانایی در تمیز کردن پله‌ ها از معایب جاروبرقی رباتیک

جاروبرقی های رباتیک برای محیط های مسطح انتخاب خوبی هستند اما متاسفانه نمی توانند از پله ها بالا بروند. ارتفاع کوتاه تر تاثیری در عملکرد این دستگاه ندارد، اما ظاهر این دستگاه به گونه ای است که اجازه نمی دهد این دستگاه به سمت بالا برود.

خرید جاروبرقی رباتیک به چه کسانی توصیه می شود؟

اگرچه جاروبرقی های رباتیک می توانند نظافت محیط را آسان تر کنند، اما محدودیت هایی دارند که آنها را برای همه نامناسب می کند. جاروبرقی های رباتی روی سطوح سخت مانند سنگ یا پارکت بسیار خوب عمل می کنند. در مورد سطوح نرمی مانند فرش و موکت وضعیت کمی متفاوت است و این جاروها نمی توانند خیلی خوب روی این سطوح کار کنند. از طرفی اگر موانع زیادی در محیط مورد نظر شما وجود داشته باشد، ربات جاروبرقی نمی تواند آن محیط را آنطور که باید تمیز کند. در عوض، این جارو برقی ها می توانند در محیطی با حداقل موانع بسیار خوب عمل کنند. همانطور که در مقاله مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک اشاره کردیم، قیمت این جاروبرقی های رباتیک بالاتر از جاروبرقی های معمولی است. پیشنهاد می کنیم اگر قصد خرید مدل جاروبرقی رباتی را دارید، بودجه مناسبی را برای خرید آن اختصاص دهید زیرا خرید مدل ارزان و بی کیفیت چندان موثر نیست.

در بازار قیمت جارو برقی رباتیک دریم که در ردیف گرانترین های این نوع جارو قرار داردد مبلغ ۱۷۰ میلیون تومان است این در حالیست که قیمت جارو برقی بوش مبلغ ۱۲ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت‌های درج شده مربوط به سایت‌های فروش اینترنتی است و به دلیل نوسان قیمت‌ها در بازار ممکن است با نرخ امروز بازار متفاوت باشد.

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت لوازم خانگی و آگاهی از نرخ‌ها در بازار لوازم خانگی ایرانی و خارجی روزانه به سرویس لوازم خانگی” در پایگاه خبری اقتصادآنلاین مراجعه نمایید.
قیمت انواع جاروبرقی
نوع برند مدل قیمت / تومان
رباتیک شیائومی S۱۰ ۱۴,۹۰۰,۰۰۰
دریم  X۱۰ Ultra ۱۷۰,۰۰۰,۰۰۰
لایدستو

۹۵,۰۰۰,۰۰۰

معمولی فیلیپس FC۹۱۷۶/۰۱

۱۰,۵۰۰,۰۰۰

بوش  BGL۸PRO۵

۱۲,۰۰۰,۰۰۰

پارس خزر ECO-۱۸۰۰W ۲,۸۰۰,۰۰۰