پای امامان جمعه هم به طرح ساماندهی کارکنان دولت کشیده شد
پای امامان جمعه هم به طرح ساماندهی کارکنان دولت کشیده شد

رویه دولت در مواجهه با طرح ساماندهی کارکنان دولت پای امامان جمعه را به ماجرای حذف شرکت های پیمانکاری کشید.

به گزارش نبض بازار، کارگران برای اجرای طرح ساماندهی کارکنان دولت و حذف شرکت های پیمانکاری دست به دامن امامان جمعه شدند.

شماری از کارگران ارکان ثالث پالایشگاه آبادان برای پیگیری مطالبات صنفی، از حجت الاسلام «عبدالحسین غبیشاوی» امام جمعه آبادان درخواست کمک کردند.

تاکید امام جمعه آبادان برای اجرای طرح«حذف پیمانکاران»
شماری از کارگران ارکان ثالث پالایشگاه آبادان گفتند: بارها برای مشخص شدن وضعیت شغلی‌مان به نهادهای مختلف دولتی در شهرستان آبادان مراجعه کرده‌ایم اما نتیجه‌ای دریافت نکرده‌ایم. روز گذشته و به دنبال ادامه‌ی بی‌توجهی مسئولان شهرستانی به خواسته‌های صنفی خودمان، از حجت الاسلام عبدا لحسین غبیشاوی استمداد طلبیدیم.

کارگران گفتند: حجت الاسلام غبیشاوی در بخش‌هایی از خطبه خود در جمع نماز گزاران با تداوم مشکلات کارگران ارکان ثالث پالایشگاه آبادان بر لزوم اجرای طرح ساماندهی کارکنان دولت که مصوبه مجلس است، تاکید کرده و از دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست نمود با رفع هرچه سریعتر ایرادات طرح و تأیید آن دل کارگران و ملت را شاد نماید.

آنها گفتند: مطالبه اصلی کارگران؛ حذف شرکت‌های پیمانکاری تامین نیروی انسانی است که بارها وعده انجام آن داده شده است. همچنین تعیین تکلیف خصوصی‌سازی پالایشگاه آبادان مطالبه دیگر کارگران است.

کارگران در ادامه گفتند: موضوع دیگر ابلاغ اصلاح طرح طبقه‌بندی مشاغل کارکنان ارکان ثالث و محاسبه آن از ابتدای سال ۱۴۰۲ است که باید وزارت نفت انجام دهد. اصلاح طرح طبقه‌بندی حدود دوسال است در پیج و خم اداری مانده است و نارضایتی را برای کارکنان ارکان ثالث بوجود آورده است. همچنین درخواست اعطای وام کم بهره داریم و موضوع تعاونی مسکن کارکنان ارکان ثالث وزارت نفت نیز در حاله‌ای از ابهام است.

منبع:ایلنا

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]