شایعه گرانی تن ماهی تکذیب شد/تن مرغ جایگزین می شود
شایعه گرانی تن ماهی تکذیب شد/تن مرغ جایگزین می شود

در پی انتشار شایعاتی مبنی بر افزایش قریب الوقوع قیمت تن ماهی عضو هیات مدیره سندیکای کنسرو ایران ضمن تکذیب این خبر از تولید و عرضه تن مرغ به عنوان جایگزینی جدید در بازار خبر داد.

به گزارش نبض بازار،در روز‌های اخیر اخباری مبنی بر افزایش قیمت تن ماهی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخید که نگرانی‌هایی را در بین مردم ایجاد کرده بود.
اما محمد مختاریانی عضو هیات مدیره سندیکای کنسرو ایران در گفتگو با خبرنگاران ضمن تکذیب این شایعات اظهار داشت:هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت تن ماهی در حال حاضر وجود ندارد و بحث یا مذاکره‌ای هم در این خصوص انجام نشده است.
وی با اشاره به تامین و عرضه کافی این محصول در کشور تاکید کرد: نیاز کشور به تن ماهی به طور کامل از طریق تولید داخلی تامین می‌شود و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.
مختاریانی در ادامه به تولید و عرضه تن مرغ در بازار اشاره کرد و گفت: تولید و فروش این محصول بر اساس نیازسنجی مشتریان و تنوع ذائقه انجام می‌شود و ربطی به کمبود یا گرانی تن ماهی ندارد.
وی افزود: تن مرغ در گذشته نیز در کشور تولید می‌شده و کالای جدیدی نیست.
کارشناسان معتقدند افزایش قیمت نهاده‌های دامی نوسانات نرخ ارز و همچنین افزایش تقاضا در بازار می‌تواند از جمله دلایل افزایش قیمت تن مرغ در ماه‌های اخیر باشد.
هنوز مشخص نیست که آیا تن مرغ می‌تواند به عنوان جایگزینی مناسب برای تن ماهی در سفره خانوار‌های ایرانی جای خود را باز کند یا خیر.
با این حال تنوع در انتخاب مواد غذایی می‌تواند به مصرف کنندگان در مدیریت هزینه‌های خود کمک کند.
منبع: تیترکوتاه

تیرتاکوتا
 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]